Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hodnocení sezony 2013/14 – 5. třída

14.04.2014 | Josef Nudera

V našem seriálu hodnocení uplynulé sezony se zaměříme na Ligu mladších žáků, konkrétně na 5. třídu. „Páťáci“ skončili po úvodní části soutěže na třetím místě a víceméně se jim dařilo. Ve finálové skupině se tito žáci umístili na šestém místě s celkovým ziskem 12 bodů. Co říká k sezoně hlavní trenér Stanislav Sztefek?

Ročník 2003, tedy 5. třída, která nastupovala do Ligy mladších žáků, předváděla poměrně dobré výkony a předvedla určitý posun oproti minulým sezonám. Po základní skupině skončila na 3. místě, ve finálové skupině pak skončila na šesté příčce.

„Když se ohlédneme, jak se 5. třída učila hrát na velkém hřišti, tak udělala velký výkonnostní pokrok nahoru. Když jsme ve finálové části nastoupili třeba proti Přerovu, který měl stejné ročníky 2003, tak bylo vidět, že i když se zlepšili, tak stále mají nedostatky a budou na sobě muset pracovat. Máme dva šikovné gólmany, kteří byli velkým strůjcem našich výher. V globálu výkonnost stoupala, ale hráči nesmí usnout na vavřínech.“

Hráči páté třídy trénovali společně s šestou třídou, což není možná úplně nejšťastnější řešení.

„Myslím si, že by měla 5. třída trénovat sama. Při spojení s šestou třídou, šestka byla šikovnější. Není to moc dobré, musíme najít prostor, aby mohli trénovat samostatně.“

Otazníky, ale stále visí nad pravidly. Nikdo stále neví, jestli se budou moci třídy doplňovat staršími hráči nebo ne. O tom budou rozhodovat kluby a ČSLH.

„Stále, ale nevíme, jak se budou soutěže hrát. Uvidíme, jestli budou moci být doplňovaní hráči z vrchu nebo ne. To všechno ovlivňuje výsledky. Je rozdíl, když hrají ročníkově nebo jsou ještě doplňované.“

Jak je na tom, ale havířovský tým, co se týká kvality hráčů?

„Máme asi 4 – 5 šikovných individualistů. Určitě nám výrazně pomohl hráč Strurz, který hraje stabilně za šestou třídu, ale je to 2003 a do této kategorie patří. Když byl na ledě, bylo vidět, že je někde jinde a s protihráči si i víceméně pohrával. Pokud tam nebyl, tak nás doplnil někdo jiný, ale stále to bylo víceméně o pětici hráčů, kteří se zlepšili. Zbytek hráčů je průměr a bude muset na sobě hodně pracovat.“

Pátá třída se během sezony vydala i na turnaj. Jak už je zvykem i pátá třída odjela na turnaj Evropské unie do Polska. V Jestrzebie skončila na druhém místě za vítězem z Poruby.

„S pátou třídou jsme byli na turnaji v Jastrzebie. Bylo to o Vánocích, skončili jsme druzí. Prohráli jsme pouze s Porubou, která má tento ročník velmi silný. Na turnaji jsem měl pouze hráče ročníku 2003 a porazili jsme Frýdek i Opavu.“

Jak je na tom, ale Havířov do budoucna a jak je na tom ročník 2003 počtem?

„Máme dobrý základ, ale musíme na hráčích stále pracovat. Co se týká počtu hráčů, je to dobré, máme 15 – 16 hráčů,“ dokončil Stanislav Sztefek.

V sezoně 2013/14 byla sestava 5. třídy následující:

Brankáři: Adam Bauer, David Herman, Jakub Šedivý

Hráči:Adam Bazgier, Dominik Desať, Martin Drapa, Jakub Gřegoř, Tomáš Horos, Daniel Hronec, Jiří Malicki, Adam Míček, Rostislav Motyka, Patrik Postúwka, David Seman, Petr Skýva, David Šimeček, Pavel Šlapeta, Jan Šrotek, Marek Vychopeň, Petr Witásek, Jakub Urbančík

Statistické okénko:

Nejvyšší výhra:na domácím ledě proti Frýdku-Místku 13:2