VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mládežnické celky znají program přípravných zápasů

01.08.2014 | Josef Nudera

Martin Janeček bude jako hlavní trenér vést v letošním roce dva mládežnické celky. Bude se jednat o juniorku a starší dorost. Jak se kádry připravují na ligu a jaké zápasy na hráče čekají? Pokud vás zajímá příprava těchto celků je pro vás připraven přehled. Na závěr článku přidáváme i přehled přípravných zápasů mladšího dorostu.

JUNIOŘI

Juniorům začíná soutěžní program daleko později nežli staršímu dorostu, jelikož se jedná o nižší soutěž. „V neděli 3. srpna se poprvé sejdeme na prvním tréninku na ledě. I když se jedná o hráče, kteří budou hrát Ligu juniorů, tak chceme kvalitně trénovat. Chceme trénovat dvoufázově a sehrát řadu přípravných zápasů, abychom byli na ligu připraveni. Chceme do týmu hodně zapracovat hráče ročníku 97 a 98, jelikož juniorský kádr není tak široký. V letošním roce bychom si rádi připravili tým tak, aby byl schopný se příští rok prát o postup výše. Ale cílem stále zůstává vychovávat kvalitní hráče i pro mužský tým a úspěšné hráče do extraligových soutěží, tak jak se nám to v posledních letech podařilo. Tím jsem nechtěl říci, že bychom se neprali o postup už letos, v kádru jsou hráči, kteří prošli extraligou a jsou kvalitní,“ naznačil plány juniorů nový trenér této kategorie Martin Janeček.

„V kádru jsou ale stále velké otazníky. Máme hráče na zkoušku v juniorce Třince, uvidíme, kdo bude schopný ze staršího dorostu hrát i za juniory. I když je to „jen“ Liga, tak je to velký výkonnostní skok. Kostra týmu je, ale víceméně jasná,“ má jasno hlavní lodivod juniorů.

Autor: Karel Vaculík

Archivní fotografie – sezona 2013/2014 utkání s Hodonínem

Juniory čeká v srpnu náročný program, kde je připraveno 8 utkání a turnaj v Přerově. Jedná se o jednodenní turnaj hraný tzv. švýcarským modelem. „Zúčastní se tři mužstva a v jeden den hrají dvě třetiny s každým mužstvem a každá třetina se bodově počítá zvlášť, tudíž hra má velký náboj a nasazení. Nemám s tím osobní zkušenost, ale těším se na to, jelikož se dá toto využít i o Vánocích během jednoho dne pro dorost, žáky. Myslím si, že to není špatný nápad a bude to v rámci přípravy kvalitní zkušenost,“ dokončil Martin Janeček povídání o turnaji, který bude systémem pro Havířov premiérový.

Rozpis přípravných zápasů JUNIOŘI

pá 8. 8. 2014 Vsetín - AZ
út 12. 8. 2014 AZ – Opava
po 18. 8. 2014 AZ – Vsetín
čt 21. 8. 2014 AZ – Poruba
út 26. 8. 2014 Poruba – AZ
čt 28. 8. 2014 Opava - AZ (hráno v Kravařích)
so 30. 8. 2014 turnaj v Přerově (3 týmy, švýcarský systém)

STARŠÍ DOROST

21. 7. se starší dorost sešel na soustředění v Porubě, kde na hráče čekala hrubá kondiční příprava, na kterou se navázalo v Havířově. „Kádr zatím čítá 34 hráčů se třemi gólmany. I kvůli tomu je toto období pojaté jako kemp. Během dvou týdnů s kolegou vybereme hráče, kteří by měli extraligu hrát,“ načal povídání Martin Janeček.

„Čeká nás náročná sezona, i proto máme opět náročnou přípravu. Nechceme nic podcenit, protože nyní přišly ročníky, které byly v Havířově slabší. Snažíme se tým vhodně doplnit a z nových hráčů vybrat vhodné typy. Během 10 zápasů a velkého turnaje v Ostravě, na který tradičně jezdíme, budeme chtít vybrat vhodné hráče a připravit je na styl hry, který budeme hrát,“ pokračoval hlavní trenér staršího dorostu.

Autor: Karel Vaculík

Archivní fotografie – sezona 2013/2014 play-off s Libercem

V termínu 21. – 24. 8. se bude v Ostravě konat IS SPORTS TEAM CUP, který dokázal havířovský starší dorost v loňském roce vyhrát. „Jedeme tam obhajovat, ale všichni víme, že máme jiný kádr a i ostatní mužstva jsou v jiném složení. Budeme tam chtít hrát, co nejlépe, protože už to směřuje k sezoně,“ poznamenal Martin Janeček.

„Sezona začíná začátkem září a chceme být perfektně připravení, je to fáze předzávodního období, kdy by se měl kádr stabilizovat, a vše by mělo směřovat k prvnímu mistrovskému utkání.“

Dorostenci se budou v přípravě činit, jelikož je na programu velké množství přípravných duelů. Jak oznámil hlavní trenér je v plánu 18 zápasů, což je obrovská porce. V první fázi nezasáhnou všichni hráči do každého zápasu, jelikož je kádr hodně široký. „Hráče potřebujeme vidět v zápasech a vyselektovat si ty, které potřebujeme,“ dokončil Martin Janeček.

Rozpis přípravných zápasů STARŠÍ DOROST

pá 1. 8. 2014 AZ – Vítkovice
čt 7. 8. 2014 Poruba – AZ
pá 8. 8. 2014 Vsetín – AZ