Junioři se k výhře nad Frýdkem protrápili

Tomáš Vlček | 17.11.2014

19. kolo východní skupiny ligy juniorů zavedlo havířovské mladíky na českotěšínský led k souboji s mužstvem Frýdku-Místku. Ač byli jasným favoritem zápasu, dlouho se střelecky trápili a ještě po dvou třetinách svítilo na ukazateli vyrovnané skóre. Až v závěrečné části zápasu strhli definitivně vedení a výhru 5:3 na svou stranu. Další zápas sehraje AZ v pátek doma od 18:00 s Karvinou.

LJ - 19.kolo ne 16.11.17:00
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
3:5
(1:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 14. Volný (Mikeska), 26. Ohera (Fojtík), 57. Ohera (Lorek) - 13. Caruk (Sap, Regoš), 18. Gawlas (Křibík), 48. Křibík (Churý, Vyčesaný), 55. Churý (Vyčesaný, Křibík), 60. Křibík (Vyčesaný). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Frýdek-Místek: Fendrich - Filip, Gavlas, Fojtík, Flegr, Skalický "A", Nikl, Mikeska, Volný, Ohera "C", Lorek, Mičulka, Škubala
AZ Havířov: Kostka - Gawlas, Chroboček, Potočný Václav, Regoš, Staš, Potočný Jan, Heinzl - Křibík "A", Vyčesaný "C", Churý, Šmíd, Caruk "A", Sap, Schmied, Lejčko, Taras
Další kolo Ligy juniorů mezi sebe svedlo hostující Havířov a domácí celek Frýdku-Místku, který odehrál toto utkání v Českém Těšíně. Do vedení šel Havířov, když ve 13. minutě skóroval Martin Caruk - 0:1. Frýdek dokázal velmi rychle srovnat. Ve 14. minutě prostřelil Kostku Daniel Volný - 1:1.

V 18. minutě dokázal využít Havířov přesilovou hru. O její přesné zakončení se postaral Filip Gawlas – 1:2. Frýdek-Místek dokázal srovnat nedlouho po začátku druhé třetiny. Ve 26. minutě to byl Filip Ohera, který svůj tým dovedl k vyrovnání.

Havířv dokázal ve třetí třetině odskočit na dvoubrankový rozdíl. Po brankách Jana Křibíka a Radomíra Churého se zdálo být rozhodnuto. Domácí celek ale dokázal v 57. minutě snížit brankou Filpa Ohery.

Frýdek-Místek to pak zkusil se šesti hráči v poli, ale tento tah se mu nevyplatil. Zápas pečetil střelou do prázdné branky Jan Křibík - 3:5.