VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ Havířov vítězem Jarního poháru

29.03.2015 | Tomáš Vlček

V sobotu 28. března patřil led havířovské K&K PNEU Arény hráčům 4. tříd, kteří se zde utkali v rámci turnaje nazvaného Jarní pohár. Vítězem turnaje, nad nímž záštitu převzala poslankyně parlamentu ČR PaedDr. Milada Halíková, se stali bez ztráty bodu hráči domácího AZetu. Ti tak učinili parádní tečku za už tak výbornou sezonou 2014/2015.

Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2005 a mladší a jeho účastníky byli, kromě domácího AZetu také SK Karviná, HC Orlová a HC ZUBR Přerov. Hrálo se na velké hřiště, 3x15 minut a postupně se utkal každý s každým.

Soboj Havířova a Orlové byl chvílemi velmi tvrdý, ale výsledek 13:3 hovoří jasně pro AZ

Výsledky zápasů:

AZ Havířov – SK Karviná 9:1
HC Orlová – ZUBR Přerov 2:9
SK Karviná – ZUBR Přerov 9:9
AZ Havířov – HC Orlová 13:3
HC Orlová – SK Karviná 12:4
AZ Havířov – ZUBR Přerov 9:4

Stejně tak o 1. místo se bojovalo velmi urputně: AZ - Přerov nakonec 9:4

Konečná tabulka:

1. HC AZ Havířov
2. HC ZUBR Přerov
3. HC Orlová
4. SK Karviná

Vítězná radost malých azeťáků

Sestava HC AZ Havířov:

Brankáři: Adam Dybal, Sebastian Ress
Obránci: Vojtěch Dybal, Jan Chmiel, René Kubíček, Vojtěch Vild, Tereza Kiszová, Ondřej Satinský
Útočníci: Jakub Belan, Daniel Svozil, Jiří Arbter, Jan Vlček, Karel Kotala, Adam Csabi, Jan Macko, Vojtěch Kubíček, Radim Mrozek, Nikolas Kubečka (pro nemoc nemohli hrát Martin Lipový a Denis Mlčák).
Trenéři: Tomáš Urbánek a Petr Jemelík

A následné oslavy směrem k rodičům

Nejlepší hráči jednotlivých týmů:

AZ Havířov – Radim Mrozek
SK Karviná – Martin Pavlovský
HC Orlová – Matyáš Mlýnek
HC ZUBR Přerov – Petr Schneider

Ceny hráčům předávala asistentka p. poslankyně Halíkové Bc. Monika Havlíčková a také PR manažerka AZetu Jana Karasová

Kromě zápasů na ledě soutěžili hráči také ve třech dovednostních disciplínách na suchu. Konkrétně v přesnosti střelby na bránu, v obratnosti (zvládnutí překážkové dráhy na čas) a stickhandlingu (vedení míčku hokejkou ve stanovené dráze). Také tady se nejvíce dařilo hráčům domácího AZetu.

Vítězové dovednostních disciplín:

Přesnost střelby: Jakub Firla (HC Orlová)
Obratnost: Jan Macko (AZ Havířov)
Stickhandling: Karel Kotala (AZ Havířov)

Vítěz souteže ve stickhandingu Karel Kotala

K těmto individuálním, i týmovému, úspěchu klukům (a Terce) gratulujeme! Celý turnaj byl vyvrcholením úspěšné sezony 2014/2015, v níž dosáhli havířovští čtvrťáci řady výborných výsledků. My se k nim vrátíme v posezonním hodnotícím článku, jehož součástí bude také vyjádření trenéra Tomáše Urbánka.

Trenérské duo Urbánek - Jemelík

Jarní pohár proběhl pod záštitou PaedDr. Milady Halíkové, poslankyně Parlamentu ČR, která na tuto akce přispěla. Klub HC AZ Havířov 2010 jí tímto děkuje, stejně jako dalšímu partnerovi akce - firmě The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o., která je výrobcem sladkostí Juicee Gummee.

Více fotografií je jako tradičně ZDE.