VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

A tým AZetu vyjel na led

27.07.2015 | Tomáš Vlček

Po dlouhých týdnech suché přípravy a krátké dovolené vstoupili hokejisté AZetu do další části své přípravy na následující prvoligovou sezonu. Více informací v článku.

Dovolená hráčům skončila v pondělí 20.7. Tým si poté dal ještě tři dny tréninku na suchu a v pátek 24. července už konečně vyjel na čerstvě namražený led K&K PNEU Arény (podrobnosti o letošní tvorbě ledu v aréně jsme přinesli v článku ZDE).

Manažer klubu Patrik Rimmel přináší čerstvé informace o kádru: „Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku. Tým se sešel po dovolené již s nově příchozím útočníkem Markem Kalusem. Naopak brankář Míra Svoboda ve středu odjíždí do Jihlavy na reprezentační sraz. Na srazu reprezentace do 18 let je Daniel Kurovský. Tři kluci ze Zlína se připojí k týmu po 15.8. Jestli, jaké a kolik dalších hráčů budeme angažovat, se rozhodneme během přípravných utkání.“

Seznam hráčů v přípravě HC AZ Havířov:
Brankáři: Petr Matoušek, Miroslav Svoboda, Josef Turšner, Karel Němec, Ondřej Tomšů

Obránci: Radim Ostrčil, Jiří Krisl, Martin Lenďák, Peter Bezuška, Martin Kečkeš, Daniel Graca, David Bahounek, Michal Jonáš, David Chroboček, Tomáš Jaroch

Útočníci: Michal Sztefek, Jan Maruna, Antonín Pechanec, Roman Maliník, Petr Kanko, Aleš Staněk, Marek Kalus, Mikuláš Rimmel, Lukáš Bednář, Daniel Kurovský, Tomáš Matějek, Jan Křibík, Michal Vyčesaný, Kryštof Fejko, Ondřej Slováček

Není žádným tajemstvím, že nejbližší přípravný duel čeká havířovské hokejisty už tento čtvrtek 30. 8., kdy v K&K PNEU Aréně od 18:00 přivítají Vítkovice. Předprodej vstupenek začal v pondělí 27.8 ve fanshopu a bude probíhat denně od 13 do 18 hodin. Vstupné je 30,-Kč, pro děti do 140 cm 10,-Kč, permanentkáři mají vstup zdarma.

Slovo dejme také hlavnímu trenérovi A týmu Štefanu Mikešovi. Ten opět vyjádřil spokojenost s dosavadním průběhem přípravy. „Suchá příprava probíhala a dopadla velmi dobře. Nezkomplikovala nám ji ani žádná vážná zranění či jiné překážky. Měli jsme výborné počasí, podmínky i zázemí. Zkrátka, vše vyšlo, tak jak mělo a nic nám nestojí v cestě pokračovat stejně úspěšně i dále.“

Mužstvo absolvovalo během pátku a soboty ne ledě tři tréninky, při nichž si hráči především zvykali na nové brusle a další výstroj. Po nedělním volnu vyjeli na led opět v pondělí od 16:00 a v následujících více než dvou hodinách je čekal velmi intenzivní trénink, přerušený jen krátkou pauzou na úpravu ledu. Na ploše poctivě makalo 24 borců a i přes pochopitelné nedostatky je podle svých slov kouč Mikeš s tréninky na ledě spokojený.

„Máme za sebou tři tréninkové dny na ledě. Je to zatím jen úvod. Je vidět, že někteří hráči budou potřebovat více času, aby se dostali do toho potřebného tempa, jiní už se rychle přizpůsobili. Takže je vidět dost nepřesností a je to takové trochu rozhárané. Já si však myslím, že to sice chviličku potrvá, ale hráči se do toho dostanou a vše bude fungovat.“

Dva tréninky ještě čekají tým v úterý a pak se v tréninku na ledě trochu „ubere“. Ve středu a ve čtvrtek bude už jen jeden, protože se příprava nasměruje k otevíracímu zápasu sezony s Vítkovicemi.

A jak se trenér Mikeš těší na první přípravný zápas a případně co od něj očekává? „Vítkovice jsou samozřejmě zajímavý soupeř, a já osobně se na ten zápas velmi těším. Jistě to bude atraktivní duel a jsem zvědavý co nám hráči, včetně těch extraligových, předvedou. I když co se týká kvality, tak asi nemůžeme ještě čekat maximum. Ale to nasazení, emoce a rivalita tam určitě budou a já jsem přesvědčený, že to bude kvalitní zápas. I když v něm budou nepřesnosti a taktické chyby.“

Přípravné zápasy AZ Havířov před novou sezónou:

30. 7. AZ-Vítkovice
7. 8. AZ – Přerov (Turnaj O pohár HM Globus)
8. 8. AZ – Francie U23 (Turnaj O pohár HM Globus)
9. 8. AZ – Jastrzebie (Turnaj O pohár HM Globus)
13. 8. AZ – Šumperk
18. 8. Prostějov – AZ
20. 8. AZ – Prostějov
25. 8. Šumperk – AZ
27. 8. AZ – Krakow
1. 9. Krakow – AZ
3. 8. AZ - Zlín

Po zápase proti Vítkovicím dostanou hráči dva dny volno. Do tréninku se zapojí opět v neděli a vše bude směřovat k další velmi náročné prověrce, kterou bude Turnaj o pohár HM GLOBUS. V něm se ve dnech 7. - 9. 8. na ledě K&K PNEU Arény střetnou s Přerovem, Francií U23 a Jastrzebie.