VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Z domácího turnaje staršího dorostu bere AZ druhé místo

23.08.2015 | Tomáš Vlček

Víkend 22. - 23. srpna byl havířovské K&K PNEU Aréně ve znamení mládežnického hokeje. Na turnaji „O pohár Restaurace u ledu“ se o vítězství střetli 3 české a jeden slovenský tým. Výhru nakonec odváží Mladá Boleslav, AZ vybojoval druhé místo.

Turnaje se zúčastnily týmy HC AZ Havířov, HC RT Torax Poruba, BK Mladá Boleslav a slovenský HK Dukla Trenčín. Hrálo nejprve každý s každým a pak na účastníky turnaje čekaly zápasy o konečné umístění – tedy finále a zápas o 3. místo. Všechna utkání se hrála na 3x15 minut a pokud se zápas v tomto čase nerozhodl, následovaly ihned samostatné nájezdy.

Výsledky zápasů:

HC AZ Havířov – HC RT Torax Poruba 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0)
3. Cihlář (Raček, Chujac), 45. Peterka rozhodující s.n. – 3. Střondala

HK Dukla Trenčín – BK Mladá Boleslav 0:7 (0:0, 0:1, 0:6)
Branky:
19. Hrachovec (Zahradník), 37. Daniščin (Kalaš), 40. Chládek (Straka), 40.Uřídil (Zahradník), 43. Kalaš (Flynn), 45. Daniščin (Flynn)

BK Mladá Boleslav – HC RT Torax Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky:
3. Daniščin (Havelka, 20. Kalaš (Uřídil, Daniščin) – 25. Holub (Malát)

HK Dukla Trenčín – HC AZ Havířov 5:4 (1:3, 1:1, 3:0)
Branky:
2. Kurovský, 3. Rzekanowski (Kurovský), 9. Peterka (Cihlář, Mrowiec), 30. Chujac(Cihlář) – 5. Halgoš (Hajský), 20. Pelech, 32. Hajský (Luhový), 35. Ondris (Balaj), 38. Pelech (Haščák)

HC AZ Havířov – BK Mladá Boleslav 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)
Branky:
1. Kristian (Peterka), 12. Strakoš (Frojda), 13. Raček (Pawliczek, Pecka), 22. Rzekanowski (Kurovský, Spálovský) – 35. Kalaš (Flynn), 39. Flynn (Kalaš), 41. Daniščin (Kalaš, Flynn)

HC RT Torax Poruba – HK Dukla Trenčín 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)
Branky:
23. Krupa, 25. Klíma (Žídek), 32. Střondala, 40. Holub (Střondala) – 34. Luhový (Hajský), 41. Revesz (Pelech), 42. Kollár

Vítězem základní části a nakonec i celého turnaje se stal tým BK Mladá Boleslav

Tabulka po základní části:

1. BK Mladá Boleslav 6b.
2. HC AZ Havířov 5b.
3. HC RT Torax Poruba 4b.
4. HK Dukla Trenčín 3b.

Finále:

HC AZ Havířov – BK Mladá Boleslav 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0)
Branky:
40. Cihlář (Kristian) – 15. Outrata (Mlčoch), 45.Outrata (rozhodující s.n.)

O 3. Místo:

HK Dukla Trenčín – HC RT Torax Poruba 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky:
13. Ondris (Vetrák) – 2. Vospálek, 8. Klíma (Vospálek), 34. Vospálek (Vondál), 39. Holub (Plachý)

Konečné pořadí:

1. BK Mladá Boleslav
2. HC AZ Havířov
3. HC RT Torax Poruba
4. HK Dukla Trenčín

Druhé místo obsadil HC AZ Havířov

Individuální ocenění:

Nejlepší útočník: Milan Daniščin (BK Mladá Boleslav)
Nejlepší obránce: David Chujac (HC AZ Havířov)
Nejlepší brankář: Marcel Škoda (HC RT Torax Poruba)

Na třetím místě sknčil HC RT Torax Poruba

Hodnocení turnaje

Hlavním organizátorem za pořádající HC AZ Havířov byl vedoucí Sportovního střediska mládeže a hlavní trenér staršího dorostu Martin Janeček, který k organizaci říká: „V první fázi jsem měl dost velké problémy s organizací, protože jsem byl na soustředění na Slovensku a musel jsem po telefonu řešit spoustu věcí, včetně přeobsazení účastníků a nakonec i odstoupení jednoho týmu. Nicméně si myslím, že nakonec to celé dopadlo dobře a celá organizace se povedla.“

A jak byl Martin Janeček spokojen s turnajem po sportovní stránce? „Po sportovní stránce myslím, že jsme viděli řadu kvalitních zápasů a splnilo to všem týmům to, co od takového turnaje v této části přípravy očekávají. Vyrovnané zápasy se mnohdy rozhodovaly až v samotném závěru, hrálo se tzv. na krev a tyto vypjaté koncovky jsou to, na čem hráči rostou. Takže myslím, že z tohoto hlediska byl průběh turnaje nejen kvalitní, ale také zajímavý. Neviděl jsem samozřejmě všechny zápasy, ale myslím vítěz z Ml. Boleslavi byl přeci jen o chloupeček lepší než ostatní. A velmi mile mě překvapila Poruba, která nakonec skončila na 3. místě. Chci poděkovat všem, kteří s organizací pomáhali a také vedení klubu za materiální i organizační podporu.“

Čtvrtou příčku obsadil HK Dukla Trenčín

Vystoupení AZetu na turnaji

Trenér Martin Janeček je samozřejmě také tím nejpovolanějším, kdo bude hodnotit účinkování týmu AZetu na celé akci. „Musím především na úvod říct, že jsme do turnaje naskakovali hned po velmi intenzívním a náročném desetidenním soustředění v Trnavě. Navíc jsme ještě sehráli jeden přípravný zápas s Boleslaví den před turnajem. A na hráčích už tedy přeci jen byla vidět v neděli obrovská únava. Přesto se tomu hráči nepoddali a z mojí strany jim za to patří dík. Bojovali až do konce. Dokázali v závěru vyrovnat finálový zápas s Boleslaví a pak nám chybělo trochu štěstí v nájezdech. Takže za výkony na turnaji bych chtěl hráčům poděkovat. Podali jsme týmový výkon, podpořený účastí reprezentanta a hráče A týmu Dana Kurovského, který to jednoznačně velmi oživil a byl takovým vzorem pro ostatní. Protočili jsme všechny hráče, které máme v tuto chvíli v kádru, a pomohlo nám to při rozhodování o uzavření soupisky pro extraligu,“ uzavírá hodnocení svého mančaftu trenér Martin Janeček.

Sestava HC AZ Havířov na turnaji:

Brankáři: Jiří Matoušek, Václav Sonnek, Lukáš Velička
Obránci: Matyáš Frojda, David Chujac, Marek Kozubek, Jaroslav Mrowiec, Tomáš Piskoř, Adam Spálovský, Patrik Srníček, Daniel Szturc, Ševěček
Útočníci: Tadeáš Aulehla, Patrik Borowiak, Dominik Cihlář, Peter Kristian, Daniel Kurovský, Pavel Lenomar, Dominik Pawliczek, Dominik Pecka, Lukáš Peterka, Daniel Piš, Patrik Raček, Oskar Rzekanowski, Adam Strakoš

Ještě jedna týmová fotka týmu AZetu. K umístění na 2. místě gratulujeme!