Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ Havířov cestuje do Prostějova, kde prověří připravenost Jestřábů

17.08.2017 | Josef Nudera

V pátek 18. srpna pokračuje přípravné období AZ Havířov dalším utkáním. Tentokrát AZ, oproti cestě na Slovensko, nebude cestovat moc daleko. Naši hokejisté vyráží na Hanou, kde prověří připravenost tamní jestřábí letky, která na letošní ročník WSM ligy opět výrazně posílila. Utkání startuje již od 16:30 hodin.

Havířov v přípravě střílí málo branek, přesto hraje dobrý hokej

AZ Havířov v letošní přípravě výsledkově nijak nezáří. Připsal si zatím jen jednu výhru na ledu Jastrzebie 3:2, jinak to po výsledkové stránce není ono. Přípravné utkání, ale slouží na vyzkoušení hráčů a možných alternativ sestavy, což havířovský tým moc dobře ví a v tomto trendu pokračuje i nadále. Havířov bude chtít v letošní sezoně postoupit do play-off, kde v loňském ročníku poprvé chyběl. Pomoci tomu mají i posily, které do týmu přišly. Havířov si v uplynulých zápasech vyzkoušel hru na cizích kluzištích, což se může do sezony hodit. První přátelský zápas v GC Aréně se ale pomalu blíží.

V příštím týdnu bych chtěl hru česat po taktické stránce, nechceme teď odkrýt před rivalem všechny karty

"Do zápasu s Prostějovem jdeme opět zkoušet. Chceme vyzkoušet nové varianty, jestli se nám tam neukáže nějaká šikovná souhra dvou až tří hráčů, které bychom mohli využít při skladbě kádru jako takového. Do Prostějova nebereme všechny hráče. Zaprvé nechceme před rivalem odkrýt všechny karty, někteří hráči zůstanou doma. Samozřejmě jedeme hrát naplno, chceme se porvat o vítězství, ačkoliv to není úplně to nejdůležitější, tak chceme vyhrávat a naučit se to už teď. Zatím jsme těsně prohrávali. Z trenérské pozice mám pocit spolu s kolegou Vojtou, že hráči věří tomu, co děláme a jsou spokojeni. Pokud by ale nepřišly nějaké výhry, mohly by přijít pochybnosti, což by byla škoda, protože zatím tým opravdu dobře pracuje," nastiňuje náhled na utkání v Prostějově Martin Janeček.

Co se bude dít v následujících dnech? "Od příštího týdne nás bude více zajímat kvalita zápasů, kde už bych to chtěl začít česat takticky a během příštího týdne by se nás měla už pomalu krystalizovat sestava. Od příštího týdne budeme na kádru pracovat konkrétněji," sděluje hlavní trenér AZ Havířov.

Hráči v současné době skvěle trénují, ale zatím se tým prosazuje velmi málo střelecky. "Jsem téhož názoru. Na druhou stranu se ale brankově neprosazují hráči jako jsou Kanko a další, to jsou ti zkušení hráči, kteří dobře poctivě trénují, dávají hodně do toho tréninku. Je na nich vidět trochu víc únavy než na těch mladších, ale jsou to zkušení hráči, které znám a jsem přesvědčený, že se začnou prosazovat až přijdou ligové zápasy, kdy to už několikrát ukázali v minulých sezonách. Přípravu mají na to, aby se připravili, ne že by nechtěli dávat branky, ale to gró tohoto období mají v kvalitním tréninku," zakončuje povídání před zápasem na Hané Martin Janeček.

Prostějov na rozdíl od Havířova v přípravě ještě nevyhrál ani zápas

Prostějov zvolil pro letošní přípravu soupeře pouze z WSM Ligy, výjimkou bude poslední srpnový den, kdy bude hrát v domácím aréně proti extraligovým Pardubicím. V přípravě odehrál Prostějov zatím jen dvě utkání a obě prohrál. Nejprve nestačil v domácím prostředí na Frýdek-Místek, následně podlehl i na ledě Třebíče tamní Horácké Slávii. Jestřábi v přípravě zatím nedali v zápase více jak dvě branky. Jak plyne z rozhovoru s trenérem A týmu Jiřím Vykoukalem pro prostějovský web, výsledky tým na Hané také moc neřeší, klíčová je kvalitní příprava na nadcházející sezonu.

Podívejte se arénu v Prostějově a na změny v kádru v našem letním článku věnovanému Prostějovu: ZDE

Sestavy z posledního utkání:

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Horyna, Žovinec, Holík, Pařízek, Kolář, Bažant, Pospíchal – Luňák, Divíšek, Marek – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, Hozák, Švarc – Augustin, Fiala, Švec.

AZ Havířov: Laco – Petran, Drtil, Chroboček, Postnikov, Krisl, Dudek, Ševěček - Greš, Sikora, Beránek – Fronk, Illéš, Kanko – Bambula (C), Maruna, Pořízek – Bednář, Cihlář, Peterka.