VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ čeká další přípravný zápas, přijedou Draci ze Šumperka

12.08.2015 | Jozef Valenčík

Příliš dlouho havířovský fanoušek bez hokeje nezůstal. Po třídenním maratonu šesti zápasů v rámci turnaje O pohár HM Globus nás čeká další přípravné utkání. Po Přerovu se bude jednat o druhého prvoligového soupeře – Šumperk. Utkání startuje v 18:00 v havířovské K&K PNEU Aréně.

Sestava Šumperka je velkou neznámou

Pokud je něco, co fanoušky zajímající se o dění i v jiných prvoligových klubech zaujalo, tak je to jistě sestava šumperských Draků. Ta totiž oficiálně čítá pouze deset jmen a mezi nimi dokonce není jediný brankář. Samozřejmě se nemusíme bát, že by Draci přijeli do Havířova bez brankáře, zatím oba jejich přípravné zápasy odchytal Čeněk Novák, který loni coby hráč pražské Slavie hájil v 17 utkáních branku Havlíčkova Brodu.

V přípravě Šumperk odehrál dva zápasy a oba na svém ledě, v premiéře doma Draci porazili po samostatných nájezdech ligového rivala z Třebíče, což lze jistě považovat za velmi slušný výsledek. V úterý přišla pro Draky další výzva v podobě souboje s druholigovým Vsetínem, ten by sice i letos měl patřit k tomu lepšímu na druholigových kluzištích, ale přece jen v zápase nebyl favoritem, navíc otočil nepříznivý stav 1:0 a nakonec si odvezl domů vysokou výhru 1:5.

Po druhém utkání asistent trenéra Libor Pivko prohlásil, že tým je samozřejmě stále ve fázi přípravy a zkoušení mnoha mladých hráčů, kteří usilují o místo v sestavě. Ta je, jak již bylo zmíněno stále velkou neznámou a teprve se tvoří její obrysy. K tomu jistě jen dopomohl fakt, že Šumperk jako jeden z mála týmů volí formu individuální letní přípravy hráčů.

AZ má za sebou čtyři zápasy

Příprava havířovského AZetu zatím probíhá v osvědčených šlépějích, které sebou přináší utkání s extraligovým klubem a poté účast na turnaji, kde se odehrají tři těžké zápasy během tří dnů. V letošní sezóně vše odstartovalo partičkou s Vítkovicemi, kterou domácí prohráli na ledě 3:6, ale rozhodně nezanechali špatný dojem. Poté následoval první ročník turnaje O pohár HM Globus, který do Havířova přilákal výběr Francie do 23 let, polského vicemistra z Jastrzebie a nováčka 1. ligy Přerov.

Nového trenéra Azetu Štefana Mikeše v průběhu turnaje jistě ovlivnilo, že se několik hráčů dostalo na marodku a nemohlo do žádného turnajového utkání zasáhnout. V průběhu turnaje tak dostali možnost zahrát si hráči, kteří bojují o místo v sestavě a jak kteří trenéra přesvědčili, o tom bychom se více mohli dozvědět třeba již po zápase se Šumperkem.

Po náročném turnaji dostali hráči dva dny volna, ale již ve středu v podvečer se hlásili na tréninku. Ten je čeká ještě v den zápasu dopoledne a poté již vyjedou na led havířovského zimního stadionu k zápasovému programu. Uvidíme, jak na tom budou zranění hráči, zda již budou schopni nastoupit nebo jim zdravotní stav vystaví stopku i pro tento zápas.

Dle informací od manažera týmu Patrika Rimmela na marodce zůstává Malinik, Bahounek a nově Lenďák. Všichni ostatní jsou již v pořádku a připraveni zasáhnout do dnešního utkáni. Je to poslední možnost se pro některé ukázat, v úterý se k nám připojí tři noví hráči a musíme některé ze stávajících vyřadit.

Šumperk a Havířov se v přípravě nepotkají poprvé

V rámci prvoligových poměrů je vzdálenost mezi Šumperkem a Havířovem pořád jedna z těch méně vzdálených a tak není překvapením, že se oba celky v přípavě potkávají často. V letošní sezóně je kromě tohoto utkání naplánována ještě odveta, která se odehraje 25. srpna v Šumperku.

V loňské přípravě se AZ utkal se Šumperkem také dvakrát a vždy se radoval domácí tým a navíc to vždy bylo shodným skóre 3:2.

Sestavy z posledních zápasů:

AZ Havířov: Svoboda (Sonnek) – Ostrčil, Lenďák, Krisl, Bail, Kečkeš, Jonáš, Graca, Chroboček – Staněk, Bednář, Rimmel, Matějek, Tomi, Slováček, Vyčesaný, Křibík, Bárta, Kanko

Salith Šumperk: Novák – Skopal, Zítka, Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Langr, Rusina, Fusek, Buhaj, Plášek, Gewiese, Bažant, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Vaculín, Haloda, Zahradníček

Utkání startuje v 18:00 a pokud jej nebude moci sledovat přímo v K&K PNEU Aréně, tak pro Vás bude na onlajny.com připraven podrobný textový přenos doplněný o fotografie přímo ze stadionu.