Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ míří do Prahy, kde se střetne se slavnou Slavií

29.09.2015 | Petr Miklas

Už 9. kolem pokračuje ve středu WSM liga. Hokejisty AZetu tentokrát čeká jeden z favoritů celé soutěže, ještě loni extraligová HC Slavia Praha. Sešívaným se loňská sezóna vůbec nepovedla a po jedenadvaceti letech v nejvyšší soutěži spadli do první ligy. S Havířovem se Slavia naposledy střetla v sezóně 1993/94, kdy jej v play-off porazila 3:1 na zápasy.

Cílem pražanů je rychlý návrat mezi elitu, zatím roli favorita plní

Přestože Slavia vstoupila do první ligy s výrazně jiným kádrem, než s jakým hrála extraligu, do puntíku naplňuje předsezónní prognózy a sbírá jednu výhru za druhou. Z dosavadních osmi utkání se sešívaní radovali hned šestkrát, i když dvakrát to bylo až po samostatných nájezdech. Pražané podlehli jen Českým Budějovicím a Kladnu, i když ve druhém případě to bylo po samostatných nájezdech. Ovšem poslední tři výhry byly přesvědčivé – Třebíč doma obdržela nášup 1:7, na ledě pražského Edenu utrpěl porážku 6:1 Most a v posledním kole slávisté otočili zápas na Vysočině, kde obrali o body Jihlavu po výsledku 2:4.

Foto: Petr Vančura, www.hc-slavia.cz

Velkou zásluhu na úspěšném tažení Slavie má brankář Alexandr Hylák, který odchytal všech osm utkání, připsal si jedno utkání s nulou, celkem 236 zákroků a má procentuální úspěšnost 94,40%. V útoku řádí trojice Jarolav Markovič s 12 body (6+6), Nathan Robinson s 10 body (1+9) a Miloslav Čermák s 8 body (6+2). Z obránců je na tom nejlépe Milan Hruška se 7 body (2+5) a +7 ve statistice plusových a minusových bodů.

AZ v bojovném utkání s Prostějovem urval 3 body

Havířovští hokejisté potřebovali po porážce 4:0, kterou utrpěli v Benátkách nad Jizerou, nutně bodovat. V pondělním svátečním kole AZ hostil jestřáby z Prostějova, přičemž zápas přinesl atraktivní podívanou, v níž sice měli hosté střeleckou převahu, ale výhru bral po výsledku 3:1 AZet.

Základ vítězství položil svou druhou brankou v sezóně Karol Korím, druhý zásah do sítě Prostějova přidal Roman Maliník, pak sice snížil Lukáš Krejčík, ale pojistku zařídil domácí Daniel Štumpf, jenž zužitkoval Pechancovu nahrávku. Jestřábům už se zápas zvrátit nepodařilo, nepomohla jim k tomu ani dlouhá hra bez brankáře. AZetu pomohl zkušený brankář Šimon Hrubec, jenž dirigoval obrannou hru a svými zákroky držel akcie Havířova nad vodou.

Vítězná sestava se nemění

AZ Havířov odjede do Prahy ve stejném složení, v jakém nastoupil v pondělí a určitě bude chtít navázat na tento úspěšný den. Proti favorizovanému soupeři to ale nebude vůbec lehké, i když na druhou stranu naši hokejisté nemají co ztratit, mohou jen získat. Snad se jim to povede.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Hrubec – Ostračil, Mazanec, Bahounek, Krisl, Lenďák, Korím, Stuchlík – Kanko, Staněk, Maruna – Štumpf, Pechanec, Tomi – Kalus, Maliník, Bárta – Rimmel, Sedláček, Bednář – Kotala. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček

HC Slavia Praha: Hylák – Pavlin, Hruška, Punčochář, Hraško, Knot, Kolařík, Růžička – Markovič, Andres, Robinson – Micka, Jurík, Bahenský – Čermák, Kašpařík, T. Doležal – Jiránek, Šafránek, J. Doležal. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým

Utkání startuje 30.9. v 18 hodin na ledě pražského stadionu EDEN. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.