Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ míří do hnízda prostějovských Jestřábů

17.08.2015 | Jozef Valenčík

Vůbec poprvé se v letošní sezóně vydává AZ na venkovní utkání, po sérii pěti utkáních před vlastními diváky jej čeká cesta k účastníkovi první ligy do Prostějova. Oba celky poté již ve čtvrtek čeká odveta v domovském stánku Havířova. Oba zápasy startují shodně v 18:00.

Prostějov vstupuje do ligy opět s velkými plány

V loňské sezóně nováček první ligy vyhlásil útok na nejvyšší příčky, ale opak byl pravdou. Nakonec Prostějov musel zkousnout nepříjemnou nováčkovskou pilulku v podobě baráže. V té se nakonec Jestřábům podařilo prvoligovou příslušnost udržet a v letošní sezóně může Prostějov patřit k nebezpečným týmům, což dokazují již v přípravě.

Posuďte sami, z pěti odehraných zápasů Prostějov první čtyři utkání vyhrál a to narazil hned dvakrát na prvoligový celek Třebíče. Nepříjemným výsledkem skončilo poslední utkání Prostějova, když na vlastním ledě utržil nepříjemnou porážku 2:6 v derby s Přerovem. Právě Přerov bude po postupu do druhé nejvyšší soutěže největším rivalem Jestřábů.

Samozřejmě také Prostějov konečnou podobu své soupisky ladí, prvními škrty neobstáli Ján Niko a Robin Malý. Naopak velkou posilou pro Prostějov může být Michal Dragoun, který zde bude působit formou střídavých startů z extraligové Sparty.

Zdravotní stav havířovských hráčů se již lepší

Havířovský tým v průběhu domácího turnaje O pohár HM Globus trpěl rozsáhlou marodkou, která se v průběhu turnajového zápřahu ještě rozrostla. Již v zápase se Šumperkem, který AZ vyhrál 7:5, byl stav zraněných hráčů výrazně lepší a před dvojzápasem s Prostějovem by měl mít trenér Štefan Mikeš k dispozici téměř kompletní kádr.

Do zápasu ještě zcela jistě nezasáhne Marek Sikora, který je v týmu na zkoušku. Zdravotní stav hráčů je jinak již mnohem lepší, na marodce zůstává pouze Roman Maliník, který se dnes zapojil do tréninkového procesu, ale do zápasu nenastoupí. Otázkou je také start Davida Bahounka, který se vrací po zranění a o jeho nasazení do zápasu se rozhodneme až v den utkání.

Po pondělním předzápasovém tréninku jsme se trenéra zeptali také na to, s jakým cílem do Prostějova odjíždí: Na zápas cestujeme z plného tréninku s cílem zkoušet hráče a jejich nasazení v jednotlivých formacích. Soustředit se budeme hlavně na aktivní hru v defenzívě se snahou o rychlé protiútoky, tedy to, co bychom měli praktikovat na venkovních kluzištích také v sezóně.

V havířovském kádru došlo na konci minulého týdne k prvním změnám. S týmem se rozloučili Martin Kečkeš, Ondřej Slováček, Karel Němec, Ondřej Tomšů, Tomáš Jaroch, Jan Křibík a Michal Vyčesaný. Naopak manažer Patrik Rimmel nás informoval o příchodech, s týmem začal trénovat Marek Sikora, který je zde na zkoušku a ze Zlína se formou hostování k týmu připojili Karol Korím a Michal Stuchlík.

V přípravě s Prostějovem také loni

AZ se s Prostějovem utkal v přípravě také v loňské sezóně a také před rokem se jednalo o dvě utkání. Nejprve na domácím ledě AZ zvítězil 3:1, když šel do vedení hned ve 26. vteřině. Odveta se poté konala v Prostějově jako vůbec poslední přípravný zápas havířovského celku a Prostějov uhájil domácí prostředí po výhře 5:3.

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Matoušek – Ostrčil, Chroboček, Krisl, Jonáš, Graca, Bail, Kečkeš – Bárta, Staněk, Kalus – Sztefek, Pechanec, Maruna – Matějek, Rimmel, Kanko – Vyčesaný, Slováček, Bednář – Křibík

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Vydržel) – Malý, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Kajaba, Medek, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Kunce, Šlahař, Česlík, Augustin

Utkání startuje v 18:00 a pokud jej nebude moci sledovat přímo v Prostějově, tak pro Vás bude na onlajny.com připraven podrobný textový přenos.