VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet čeká druhé čtvrtfinálové utkání! Povede se mu vyrovnat sérii?

19.02.2015 | Petr Blakala

Chvilka odpočinku a hurá na další zápas play-off. Havířovské hokejisty čeká dnes druhý zápas série s Třebíčí a cíl je velmi jasný - vyhrát a vyrovnat tím stav na 1:1. Kdo nevyrazí na Vysočinu, tak veškeré dění může sledovat pomocí online přenosu na serveru www.onlajny.com

První čtvrtfinálové utkání vyznělo lépe pro Třebíč

Včerejším dnem odstartovalo play-off, ve kterém se havířovský AZet střetne minimálně ve čtyřech zápasech s Horáckou Slavií Třebíč. Havířovští hokejisté nechytli začátek utkání, kdy v první třetině obdrželi tři branky a otočit skóre se jim již nepodařilo. Třebíč dokázala kromě třetí části nastřílet vždy tři branky a havířovský celek nechala vyniknout pouze dvakrát za šedesát minut. Velmi zajímavou se stala statistika využitých přesilových her, kdy domácí využili hned pět početních výhod ze sedmi! I přes to, že AZet přestřílel třebíčskou Slavii v poměru 32:30, tak nedokázal tomuto soupeři vzdorovat. Dnes to však může být přesně naopak, jelikož Havířov čeká druhý čtvrtfinálový duel, kdy se na ledě Horácké Slavie představí opět od 17:30!

“Věděli jsme, že je Třebíč v nějakých zdravotních problémech, takže s mužstvem budou něco dělat. My jsme prakticky neposílili, více méně jsme využili hráčů, kteří jsou z kmene Havířovských, co máme celou sezonu,“ prohlásil po utkání trenér AZetu – Jan Daneček.

Po zápase byl převezen do nemocnice Petr Matoušek, kde je na pozorování s otřesem mozku. Na dnešní utkání proto bude k dispozici místo „Matyho“ Adam Vrba. “Dnes chceme předvést zcela jiný výkon, ubránit oslabení, více bojovat a hlavně hrát sebevědoměji. Děkujeme divákům za včerejší podporu a věříme, že si dnes s nimi společně po utkání zazpíváme!“ Dodává k výkonu týmu generální manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.

Autor: Karel Vaculík

Další měření sil v play-off

První zápas za sebou mají také hokejisté Chomutova, jenž si poradili s Ústím nad Labem. V tomto duelu rozhodovala až poslední dvacetiminutovka, kdy domácí skórovali třikrát. Na ledě českobudějovického Motoru platilo to stejné. Rozdíl byl pouze v tom, že vyhráli hosté z Benátek nad Jizerou. Poslední čtvrtfinálový boj dospěl až do samostatných nájezdů, kde vstřelila jedinou branku Dukla Jihlava, čímž si zařídila první bod.

Piráti Chomutov – Ústí nad Labem 4:1
České Budějovice – Benátky nad Jizerou 1:4
Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 4:3sn

V plném proudu jsou také boje o udržení první ligy

Této minitabulce vévodí Šumperk – ten má ale na kontě již 75 bodů, čímž má zajištěnou účast ve druhé nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. Za ním se nachází s 58 body Most, jenž má dvanáctibodový náskok před mužstvem Prostějova. Právě Jestřábi bojují společně s Havlíčkovým Brodem. Dva poslední celky dělí pouze dva body, a tak sledování i těchto pozic bude v následujících dnech velmi zajímavé.

Autor: Karel Vaculík