Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet míří na led nováčka ligy z Prostějova

06.10.2014 | Petr Blakala

Hokejisty Havířova čeká středeční výjezd na kluziště prvoligového nováčka, jímž je Prostějov. Zde se právě AZet střetne s místními Jestřáby v rámci jedenáctého kola. Tyto dva celky od sebe dělí v tabulce pouhé tři příčky, a tak půjde o velmi napínavé utkání. Úvodní vhazování je naplánováno s úderem osmnácté hodiny. Jestliže nenavštívíte prostějovský stadion, bude pro Vás připraven tradiční online přenos.

V 10. kole prohrál havířovský AZet, i Jestřábi z Prostějova

V minulém kole narazil havířovský tým na soupeře z jihu Čech. Jednalo se o souboj mezi Havířovem a Českými Budějovicemi. Jako první v tomto utkání šli do vedení domácí hráči, kterým jednobrankový náskok vydržel pouhé dvě minuty, jelikož hokejisté Motoru brzy otočili vývoj utkání na svou stranu. Prostřední část hry byla vyrovnaná a posledních dvacet minut zcela otevřených. V posledním dějství si však lépe poradili hosté z Budějovic. Ti vstřelili další tři branky a dokráčeli si k vítězství 7:4.

“Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a prvních deset minut jsme završili gólem. Hosté však prokázali, jak šikovní jsou v přesilovkách a hned z první početní výhody vyrovnali. Následně se ukázalo, že ty přesilovky zápas rozhodly. Ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat, ale poté se utkání zlomilo pro hosty,“ prohlašuje pár vteřin po skončení tohoto duelu trenér havířovského áčka Jan Daneček.

Autor: Petr Blakala

Svěřence trenéra Tomáše Sršně čekalo utkání v Ústí nad Labem, kde se střetli s místním Slovanem. Utkání bylo velmi vyrovnané – v první periodě šli do vedení Prostějovští. Druhá část utkání se hostům vůbec nepodařila a rázem svítilo na světelné tabuli skóre 3:2 ve prospěch Ústeckých Lvů. V posledním dějství dokázal každý tým vstřelit pouze jednu branku, a tak bylo po šedesáti minutách hry o vítězi rozhodnuto. Tři body do prvoligové tabulky si připsali hokejisté z Ústí nad Labem.

Mohli jsme vidět velmi zajímavé utkání. Ústí hrálo velice dobře, ale myslím si, že jsme byli důstojným soupeřem. Bohužel nám odskočili o dva góly a pak už se s tím nedalo příliš co dělat, popisuje příčinu prohry trenér Prostějova Tomáš Sršeň.

Produktivnější Havířov a osmibodový Prostějov

Hokejisté AZetu se po deseti odehraných utkáních drží na celkové desáté pozici. Na svém kontě mají celkem 31 vstřelených branek, což je o jedenáct více, než má jejich středeční soupeř. Stejný počet bodů mají také Benátky nad Jizerou, které se pohybují o příčku výše jen díky lepšímu skóre. Nováček z Prostějova si připsal prozatím pouze tři výhry, z toho dvě až v prodloužení. S osmi body jsou těsně u dna tabulky – patří mu 13. příčka a na dvanáctý Most ztrácí pět bodů.

Autor: Karel Vaculík

Nejproduktivnějším hráčem prostějovských Jestřábů je obránce David Roupec, jenž za deset odehraných kol nastřádal 6 kanadských bodů (1+5). Tříbrankovým střelcem je v tuto chvíli Michal Černý. Ten má ve statistikách také dvě nahrávky. Na straně AZetu se nic nemění. Na vrcholu kanadského bodování zůstává Vojtěch Tomi (5+5), kterého doplňuje kolega Antonín Pechanec (4+3) se stejně bodovým Robertem Říčkou (2+5).

Statistiky brankářů v obou mužstvech:

1. Juraj Šimboch (Prostějov) – 429 odchytaných minut, úspěšnost 91,89%
2. Miroslav Svoboda (Havířov) – 220 odchytaných minut, úspěšnost 88,79%
3. Ondřej Kocián (Prostějov) – 186 odchytaným minut, úspěšnost 88,46%
4. Petr Matoušek (Havířov) – 167 odchytaných minut, úspěšnost 87,67%
5. Lukáš Daneček (Havířov) – 214 odchytaných minut, úspěšnost 85,71%

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Svoboda – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl, Lenďák, Valenta, Repe – Jiránek, Loskot, Říčka - Jakúbek, Šlahař, Fořt – Klimša, Pechanec, Sztefek – Tomi, Zdráhal, Chmielewski.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Šimboch – Roupec, Kolibár, R. Malý, Knesl, Skřivánek, Kaluža – Moučka, M. Černý, Poulíček – T. Sršeň ml., Belay, Coufal – Indra, L. Luňák, F. Kučera – Kuchta, L. Duba.

Jestliže si neuděláte výlet na led prvoligového nováčka, budete moci sledovat podrobný ONLINE PŘENOS.