Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZeťáci vyrazili na soustředění do Beskyd. Pokračujeme v tvrdé práci, hlásí trenér Janeček

06.06.2017 | Tomáš Vlček

Hokejisté A týmu AZetu mají za sebou něco přes měsíc své letní přípravy a v těchto dnech absolvují pětidenní soustředění v Horní Lomné. Na 5 dnů se jim domovem stal hotel Excelsior (na snímku). S trenérem Martinem Janečkem jsme si v něm o průběhu přípravy i některých novinkách krátce popovídali.

Pane trenére, jak hodnotíte ten první měsíc letní přípravy?

Pro nás bylo všechno nové. Skočili jsme do toho nového moderního trendu trénování a musím říct, že z toho mám velmi dobrý pocit. Zejména myslím, že hráčům model přípravy vyhovuje a hlavně je to baví. Což je nejdůležitější. My jsme se jim snažili v hlavách nastavit to, že se jedná vlastně o jejich individuální přípravu. Sice je ve skupině, řízená a s poskytováním návodu, ale hlavně oni sami sobě by měli být trenérem a připravit se na tu sezonu co nejlépe. A mám pocit, že se to daří a do jednoho tvrdě pracují.

Víme, že ten tým se bude postupně doplňovat a částečně měnit. Ale taky už vím, že to nebude lehká záležitost, protože všichni hráči, kteří do přípravy nastoupili, tak poctivě trénují a o to bude to rozhodování, kdo v týmu zůstane, těžší.

Druhý měsíc přípravy zahajujete soustředěním v Horní Lomné v Beskydech. Co od něj očekáváte?

My jsme oproti loňsku soustředění ještě o jeden den prodloužili. Začali jsme v neděli a končíme ve čtvrtek obědem. Já myslím, že soustředění je typem akce, kde se především tvoří vztahy, což je velmi důležité při tvorbě týmu. V těch těžkých a rozhodujících momentech utkání často rozhoduje, jak si hráči navzájem věří. Takže se tady nejen dobře potrénuje, ale taky se tvoří vazby v týmu, které můžou být rozhodující v zápasech.

Samozřejmě druhým důvodem, proč jsme tady, je trénink. Nepřijeli jsme tady na dovolenou nebo odpočívat, ale tvrdě pracovat. Přivezli jsme si hromadu „železa“, asi 800 kg, takže nebudeme nic měnit na zaběhlých postupech a pracujeme na rozvoji síly. Naopak chceme pokračovat v tom duchu jako doposud. Tréninky budou stále krátké a intenzívní. Sice přibudou, protože budeme trénovat ve více fázích. Chceme totiž tu možnost soustředění, kterou nám klub poskytl, využít na maximum.

Další doplnění kádru přijde až po přechodu na led?

Momentálně ještě pracujeme na příchodu jednoho útočníka a byli bychom rádi, kdyby se to podařilo už teď. Tím bude dotvořena kostra týmu. Další doplnění pak skutečně přijde, díky spolupráci s extraligovými kluby Vítkovice a Olomouc, průběhu srpna. Půjde o hráče, kteří se nevejdou do jejich kádrů, ale musím zdůraznit, že musí jít o hráče, kteří budou mít požadovanou kvalitu a chtějí v Havířově hrát.

Další důležitou záležitostí je, jak moc ovlivní vaši přípravu rekonstrukce části šaten v havířovské víceúčelové hale.

Ještě před časem to vypadalo, že budeme muset počítat s tím, že led bude až ve třetí třetině srpna, což by pochopitelně byla velká komplikace. Ale podle posledních zpráv z vedení proběhla řada jednání, aby se to uspíšilo a mohli jsme jít co nejdříve na led v Havířově. Nicméně mým úkolem je, mít připraven i ten pomyslný plán B, nenechat si narušit přípravu a nemuset se pak na to nějak vymlouvat. Zkrátka pokud led v Havířově nebude, tak určitě budeme mít kde trénovat jinde a nebudeme trénovat méně.

Poslední otázka směřuje na, před časem zveřejněnou informaci, že vaším asistentem u A týmu bude Vojtěch Csabi. Předpokládám, že se k týmu připojil?

Samozřejmě už zhruba od druhého týdne letní přípravy a s velkým zaujetím. Mě byl Vojta Csabi vedením klubu nabídnut jako asistent, já jsem jej neznal osobně, ale už z dřívějška vím, že se v klubu angažoval. Takže jsem se samozřejmě musel trochu poptat a pozjišťovat si informace. Zjistil jsem, že je to člověk, který hokeji rozumí, má přehled. Několikrát jsme se setkali, nastavili jsme si spolupráci a rozdělili jsme si úkoly na trénincích. To samé samozřejmě proběhne také ještě i vzhledem ke koučování v zápasech. Vojta je samozřejmě osobnost, takže v roli asistenta se musí teprve najít. Ale myslím, že i díky tomu už pro ten tým udělal kus práce. Já se na tu spolupráci těším, protože věřím, že je to člověk, který nás může posunout dál.

Více fotografií ze soustředění je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.