VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Áčko vyjelo poprvé na led

23.07.2014 | Tomáš Vlček

Ve středu 22. července vstoupila příprava A týmu AZetu na novou prvoligovou sezonu do další fáze. Kompletní tým, plus několik hostů, vyjel na ledovou plochu K&K PNEU arény, kde absolvoval zhruba hodinový trénink. Podrobnosti v článku.

Pohled manažera

Manažer Patrik Rimmel

Hráči se poprvé po zhruba třítýdenním volnu sešli už v úterý odpoledne. Většina pak od kustoda týmu Tomáše Matějka vyfasovala novou výstroj a dnes ráno už společně absolvovali trénink na suchu. V podvečer od 17h už se proháněli po čerstvě vytvořeném ledu. Podle manažera Patrika Rimmela se na dnešním tréninku sešli téměř všichni hráči, kteří absolvovali předchozí část přípravy. „Jen junioři Chroboček, Bednář a Fejko dostali svolení trénovat s třineckou juniorkou a bojovat o juniorskou extraligu. Výborná zpráva je, že všichni jsou zdravotně v pořádku. Nikdo není zraněný ani nemocný a ani po operaci a podobně.“

Soupiska hráčů A mužstva (k 23.7.2014):

brankáři: Daneček L., Matoušek

obránci: Krisl, Bezuška, Graca, Klimíček, Jonáš, Repe, Ostrčil, Turoň, Lenďák (na zkoušku), Jaroch

útočníci: Sztefek, Říčka, Daneček J., Maruna, Šlahař, Klimša, Jakúbek, Pechanec, Kanko, Haas, Rimmel M., Matějek, Loskot, Ižacký, Mráz, Diviš, Jiránek (na zkoušku)

Na ledě se však prohánělo i několik hráčů zvučných jmen, kteří s AZetem rovněž trénují před svým nástupem do extraligových klubů nebo odchodem do zahraničí. „Konkrétně se jedná o havířovské odchovance Daniela Semana a Michaela Kolarze, dále loňského vítěze Radegast Indexu v extralize Michala Gulašiho a od zítra se k nim přidá i letošní vítěz Calder Cupu v AHL Matěj Stránský - jinak je to hráč Dallas Stars. Nás jejich zájem trénovat s AZetem těší, protože mohou zejména těm mladším předávat cenné zkušenosti,“ dodává Patrik Rimmel.

Podle manažera AZetu se kádr ještě v nejbližších dnech rozšíří o jednoho hráče. „Jsme domluveni na příchodu obránce Michaela Foltýna z Třince. Tím by se měly příchody prozatím uzavřít a v přípravných zápasech budou muset hráči ukázat co v nich je a vybojovat si své místo v kádru. Zejména hráči, kteří jsou zde na zkoušku musí prokázat, že jsou podstatně lepší než naši stávající hráči. Další případné doplnění soupisky o hráče Třince a Vítkovic nastane stejně, jako loni, formou střídavých startů až po zahájení ligy.“

Pohled trenéra

Trenér Jan Daneček

Trenér Jan Daneček po tréninku odhalil plán přípravy na následující období. „První dva až tři týdny budeme trénovat velmi intenzivně. Dvoufázově na ledě a jednou denně na suchu. Protože hráčů je momentálně hodně, tak na ty ranní tréninky na ledě budou rozděleni do dvou skupin, abychom se jim mohli lépe věnovat. Pak budou mít společnou posilovnu, oběd a odpoledne společně led. Ranní tréninky budou zaměřeny na kondici a práci s kotoučem. Odpolední pak na herní činnosti.“

Podle šéfa azeťácké lavičky se bude v tomto rytmu pokračovat až do porubského turnaje, tedy 13. srpna. „Turnaj v Porubě, kde hrajeme tři zápasy ve čtyřech dnech, ale i předchozí tři přípravná utkání, by nám měl ukázat, jak na tom jsme. Po něm dojde ke zúžení kádru a ve zbytku přípravy už budeme trénovat jen jednou denně a dolaďovat vše na úspěšný ligový start.“

Havířovský lodivod zmínil i vliv novinek v pravidlech na přípravu svého týmu. „Nejvíce podle mě projeví zvětšení útočného pásma. Umožní mnohem větší manipulaci útočícímu týmu a zejména v přesilovkách to bude výhoda. My na to budeme reagovat velkým důrazem na nácvik přesilovek a taky jsme doplnili kádr vhodnými technickými typy hráčů – na modrou čáru i do útoku.“

Jan Daneček ví, že tým nečeká v letošní první lize nic lehkého, ale svému mužstvu věří. „Liga má od začátku náročný program. Hned v září hrajeme 11 utkání ve 22 dnech. Všichni trénovali poctivě, takže fyzicky na tom jsou dobře. Myslím, že budeme ještě lepší než loni. Ale ostatní týmy také zbrojí, takže očekávám hodně vyrovnaných soubojů a myslím, že lidé se mají na co těšit.“

Pohled hráče

Za hráče se k prvnímu tréninku na ledě, ale i vyhlídce na nejbližší dny vyjádřil útočník Robert Říčka . „Já jsem se na ten dnešní první trénink na ledě těšil hodně, protože letní příprava byla letos opravdu hodně dlouhá. Oproti předchozím letům, kdy jsme hráli baráž, jsme trénovali mnohem déle.“

Říká se, že první trénink na ledě hokejisty hodně bolí, což potvrzuje i Robert. „Je to tak. Pro mě to byl těžký trénink. I díky tomu, že mám nové brusle a další výstroj, tak to opravdu nebylo nic moc. A myslím, že podobně jsou na tom i ostatní. Ale věřím, že se to bude každý den zlepšovat a do týdne už bude vše, jak má být.“

A jak se Robert těší na první přípravný zápas hraný 31. července proti Vítkovicím? „Určitě to bude mimořádný zápas. Je to jediný zápas z celé přípravy proti extraligovému týmu. Pak už nás čekají týmy zahraniční nebo prvoligové. Očekávám, že to bude nejtěžší soupeř, ale taky nejlepší zápas. Že přijde největší návštěva a všichni si to užijeme.

Na závěr nezbývá než hráčům i realizačnímu týmu popřát v dalším průběhu přípravy hodně zdaru a fanouškům připomenout že na Vítkovice jde "Celý AZ v bílém"!