VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Atmosféra tady je a vždy bude úžasná, tvrdí Jaroslav Koma

02.10.2014 | Josef Nudera

Po delší době se na ledě havířovské K&K PNEU Arény objevil obránce Jaroslav Koma (na snímku s číslem 94). Bylo to ale v dresu soupeře, v barvách jednoho z největších favoritů na postup do Extraligy, Pirátů Chomutov. Jak se mu hrálo a jak se divá na havířovské fanoušky? Co podle něj rozhodlo zápas? O své myšlenky se s námi podělil bezprostředně po utkání, které vyhrál Havířov 2:1.

V Havířově strávil Jaroslav Koma dost času na to, aby si zdejší atmosféru a některé věci osvojil. Po ukončení spolupráce s klubem ze Slezska se přesunul do Čech, do týmu ambiciózních Pirátů Chomutov, kteří by rád postoupili zpátky mezi hokejovou elitu.

Koma ještě v havířovských barvách

„V první řadě bych chtěl pozdravit všechny lidi, co mi fandí. Atmosféra tady byla a bude vždy úžasná, zažil jsem to tady v první prvoligové sezoně, smekám před Zvěří, ukázali, že mají silné hlasivky. A taky chci pozdravit Rum Boys, kteří mi mávali,“ ukázal, že na havířovské fanoušky nezapomněl a stále na ně myslí.

Jaký byl jeho návrat na havířovský led, jak se mu jako hráči hrálo? „Nehrálo se mi špatně, ale dali jsme bohužel o gól méně a prohráli,“ hodnotil bývalý havířovský obránce.

V zápase byli Piráti favoritem a těžko mohl někdo před zápasem odhadovat, že by se mohla tříbodová výhra Havířova zrodit právě proti tomuto soupeři. „Těžko hodnotit z pohledu hráče, přijeli jsme tady vyhrát, ale bohužel nám toho tam více nepadlo, je to sport. Měli jsme i hodně tutovek, ale ty pochytal brankář Svoboda,“ poukázal na jednu z možných příčin Jaroslav Koma.

Kde ale hledat chybu ze strany Chomutova? „Poslední zápasy to takto máme pořád. Máme hodně šancí, ale chybí nám trochu štěstíčka. Dnes to byl specifický zápas, když jsem chtěl vystřelit od modré, stál proti mně hráč, za ním další dva a spoustu šancí pochytali místo brankáře. Celý Havířov hrál hodně obětavě a týmově. V první třetině jsme inkasovali hned dvě branky a pak jsme se pokoušeli zápas otočit. Vstřelili jsme jednu branku v přesilovce, ale více se nám toho tam už nevešlo, i když jsme si šance vytvořili,“ pochválil výkon soupeře a ukázal na to, kde se mohla stát chyba.

Autor: Petr Blakala

„Havířov předvedl hodně dobrou defenzivní hru, pokud jsme měli tlak, tak nám ujížděl. Dnes vyhrál šťastnější tým,“ má jasno Jaroslav Koma.

Dále nám pak poodkryl karty své přípravy a toho, jak se na jednotlivé duely připravuje. Sám přiznal, že momentálně ani neví, s kým se hraje v sobotu. „Já jsem hodně otočil svoje myšlení, nekoukám se dopředu, s kým hrajeme další zápas, s kým za týden. Teď se soustředím už jen na další trénink. Po tréninku na regeneraci a další zápas se hraje až v sobotu, do té doby je ještě času dost,“ dokončil svoje povídání těsně po prohraném utkání Jaroslav Koma.