VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Azeťáci společně na zápasech MS

12.05.2015 | Tomáš Vlček

Právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji je mj. doprovázeno obrovskou návštěvností. Možnost vidět zápasy této vrcholné akce naživo si nenechali ujít ani hráči HC AZ Havířov. Titulní snímek zachycuje sektor A5 během zápasu USA - Dánsko, v němž obsadili azeťáci 100 míst.

ČSLH poskytl všem hokejovým klubům 50 ks vstupenek na vybraná hokejová utkání, které mělo vedení klubu rozdělit mezi jednotlivé kategorie. Za to že se na zápasy MS nakonec podívali hráči všech kategorií (vyjma přípravky), a to v plném počtu, je potřeba poděkovat PR manažerce Janě Karasové. Té se podařilo sehnat lístky z jiných zdrojů tak, aby klub mohl vyslat na ostravské zápasy šampionátu přes 200 hokejistů! Některé vstupenky putovaly i do kabiny áčka, které však nechodilo na zápasy, na rozdíl od žáků společně, ale spíše v malých skupinkách.

Havířováci tak navštívili zápasy Dánsko - Bělorusko (trenér Potěšil a mladší dorost), Slovensko - Slovinsko (Jan Littner a gólmani), Rusko - Dánsko (trenéři Daneček a Urbánek s 5. a 6. třídou), USA - Bělorusko (trenéři Littner, Jarolím, Michal Janeček s 3. a 4. třídou), USA - Dánsko (několik žákovských kategorií v doprovodu rodičů – vstupenky si hradili sami), Rusko - Bělorusko (3. a 4. třída), Finsko - Bělorusko (trenéři Daneček a Urbánek a 7. + 8. třída) a Slovinsko - Dánsko (trenér Michal Janeček a juniorka).

Trenér Martin Janeček se starším dorostem možnost návštěvy vybraného utkání nevyužili a vstupenky přenechali 4. a 5. třídě, které tak navštívily MS v Ostravě opakovaně. Jednoznačně největší návštěva z Havířova se do ČEZ Arény dostavila v pátek 8. května na večerní zápas USA – Dánsko. Hráči a rodiče z ročníků 2006, 2005 i 2004 totiž už v říjnu 2014 využili možnosti zakoupit si cenově výhodné vstupenky na MS, a azeťáci s doprovodem tak obsadili 100 sedadel sektoru A5. Je jen škoda, že dle nařízení organizátorů, nemohli utkani navštívit v dresech klubu a prezentovat se ve svých barvách. Protože minimálně v pátečním utkání by asi přilákali nejeden pohled do zaplněného sektoru A5.

Na závěr článku vám nabízíme několik momentkových fotografií.

Z A-týmu si nenechali mistrovství ujít třeba Petr Matoušek, Radim Ostrčil a Martin Lenďák.

Malí azeťáci na zápase Rusko - Bělorusko.

Velkou atrakcí bylo pro všechny setkání s maskoty mistrovství Bobem a Bobkem.

Kluci z ročníku 2005 se i se svým trenérem Tomášem Urbánkem vyfotili s expertem ČT Davidem Moravcem.

Malí azeťáci na zápase Rusko - Dánsko.

Tihle azeťáci měli jasno v tom, komu budou fandit.