VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Benefiční fotbalové utkání se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu

20.07.2014 | Josef Nudera

Hokejový klub AZ Havířov a fotbalový klub MFK Havířov uspořádaly společně pod záštitou primátora města Zdeňka Osmanczyka benefiční fotbalové utkání. Výtěžek z toho klání putoval na konto dětského domova Sluníčko. Celá akce nakonec dopadla na výbornou a velmi slušný počet diváků mohl sledovat penaltový rozstřel.

Městský fotbalový stadion hostil v neděli 20. července první benefiční fotbalové utkání. Na této akci se společně domluvil fotbalový klub MFK Havířov a hokejový AZ Havířov. Akce proběhla pod záštitou primátora města Havířov Zdeňka Osmanczyka.

Výtěžek ze vstupného, které bylo po celou dobu dobrovolné, putoval na konto dětského domova Sluníčko. V rámci této akce se na hrací ploše nejprve představily žákovské celky. Ze stadionu bylo slyšet hlasité fandění a velká podpora, jak malých fotbalistů, tak ale i hokejistů.

V 15 hodin se na ploše představily mužské celky. AZ Havířov nastoupil v bílých dresech, celek MFK hrál v modré variantě.

Sestava AZ Havířov

Tvardík – Říčka, Kanko, Maruna, Haas, Klimša, Matějek, Mráz, Jonáš, Krisl, Lukáš Daneček, Jan Daneček, Pavlas

Utkání se neslo v duchu exhibičních zápasů, ale na všech hráčích byla vidět velká snaha divákům něco předvést. Během zápasu mohli všichni přítomní vidět velkou porci branek, některé po velmi pohledných kombinacích.

V závěru utkání vedl AZ Havířov 9:7, ale domácí Indiáni dokázali snížit. Jednobrankový rozdíl pak držel velmi dlouho. AZet pečlivě bránil a MFK se nemohlo dostat k úspěšné akci, jelikož se v tuto chvíli výborně rozchytal havířovský brankář Tvardík. Vyrovnávací branka přišla po zhruba 20 – 25 minutovém nastavení, kdy se do hry musel vložit i místní komentátor. „Prosíme hráče AZ Havířov, aby urychleně dovolili domácímu celku vsítit branku,“ po této úsměvné exhibiční situaci došlo k vyrovnání a utkání šlo do penaltového rozstřelu.

Penaltu si z obou stran kopnul každý hráč. K vidění tedy byla řada pokusů. Havířov, ale výborně podržel brankář Tvardík a MFK se dostalo do situace, kdy muselo dát, to se také podařilo. Na svých kopačkách měl vše Petr Kanko a ten k velké radosti celého AZetu i fanoušků branku dal. První benefiční utkání, tak vyhrál AZ Havířov 10:9 po penaltách. O výsledek tu ale během této akce nešlo.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, divákům, že se na akci přišli podívat. Že i v tak velkém vedru přišli podpořit dobrou věc. Dále pak děkuji panu primátorovi Zdeňku Osmanczykovi za záštitu této akce,“ pronesl generální manažer AZ Havířov Patrik Rimmel o poločasové přestávce přímo na hrací ploše.