VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Byla to hezká nahrávka, takové góly se musí dávat, říká dvougólový Roman Maliník

28.08.2015 | Josef Nudera

Ve čtvrtek 27. 8. odehráli hokejisté AZetu předposlední přípravné utkání s polským Krakowem. Havířov utkání sice prohrál, ale Roman Maliník (na fotografii vpravo) si připsal v tomto utkání hned dvě přesilovkové branky. Jak viděl zápas on a jak vidí zápas se Zlínem? Čtěte tento rozhovor.

Romane, včera jste prohráli 2:5 s polským Krakowem. Zápas jste přitom rozehráli velmi dobře, jak si ten zápas viděl ty?

Zápas jsme rozehráli dobře, ale pak přišlo hodně vyloučení a hra v oslabení. Hra se začala ubírat jiným směrem. Obdrželi jsme nějaké branky a zápas proto skončil prohrou.

V utkání jsi byl jediným havířovským střelcem. Obě branky jsi navíc vstřelil v přesilovce, vraťme se ještě na chvíli k nim.

Důležité je, že se nám podařilo vstřelit branky v přesilovce, to je vždy pozitivní. Obě byly hodně podobné. Od Lenďáka jsem dostal pěknou přihrávku křížem, měl jsem skoro prázdnou branku, tak jsem to tam jen rychle vystřelil a se štěstím se to odrazilo od brankáře. Byla to hezká nahrávka, takové góly se musí dávat.

Trenér Štefan Mikeš řekl po utkání, že jste v poslední fázi přípravy. Mohlo to mít na ten zápas nějaký vliv, třeba po fyzické stránce?

Je pravda, že trénujeme dost. Asi to na zápas vliv mělo, ale bylo tam spíše hodně individuálních chyb. Asi to vede i z toho, že je to příprava a ještě musíme nějaké věci dopilovat. Těžko říct, může to plynout z toho i toho.

Soupeř se v tomto utkání předvedl dobrým výkonem. Byl silný a hrál dobře po taktické stránce, souhlasíš?

Jim už za týden začíná sezona, takže je znát, že jsou už v té sezonní síle. My jsme zatím v té přípravné, spíše více trénujeme. Krakow je kvalitní tým, to bylo včera vidět.

Tobě se ale v přípravě daří. Vstřelil si dvě branky s Krakowem, před tím se ti podařilo skórovat. Jak si spokojený s vývojem přípravy?

Já jsem hodně zápasů nehrál. Mám teď velkou chuť hrát. Branky jsou pozitivní, ale hlavně aby to padalo v sezoně, kde to bude důležitější. Pro každého, kdo dá ty góly v přípravě před sezonou to je dobrý signál před ostrými zápasy. Doufám, že to tam začne padat všem a budeme vyhrávat, protože teď ty výsledky nejsou tak důležité.

Na AZet už čeká poslední přípravné utkání, bude se jednat o souboj s extraligovým Zlínem, na domácím ledě ve čtvrtek 3. září. Co k tomuto utkání říct? Bude to určitě velmi zajímavé a atraktivní utkání.

Je to zápas s extraligovým týmem, myslím si, že to bude minimálně stejně atraktivní jako s Vítkovicemi na začátku přípravy. Snad dojde, co nejvíce lidí a my je nezklameme. Budeme se snažit hrát, co nejlépe, abychom uhráli, co nejlepší výsledek.

Romane, děkuji, ať se daří ve zbytku přípravy, ale hlavně v nadcházejícím ročníku 1. ligy.