VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Chci se zúčastnit MS do 18 let v USA a mít stabilní místo v AZetu, je odhodlaný Daniel Kurovský

19.06.2015 | David Motloch

Věkem teprve sedmnáctiletý Daniel Kurovský stihl již okusit prvoligové kluziště mužského hokeje, pravidelně přijímá pozvánky do reprezentačních kempů a letos jako nejmladší člen absolvuje s mužským áčkem letní přípravu. To je na tak mladého hokejistu vskutku obdivuhodný výkon. Daniel Kurovský však nechce zůstat hlavou v oblacích a hodlá své cíle neustále posunovat. „Chci se dostat na MS do 18 let v USA a být stabilním hráčem áčka AZetu," zní z úst samotného hráče, který na sebe v rozhovoru prozradil mnohem více!

Daniela Kurovského měli havířovští fanoušci doposud možnost vidět především v mládežnických kategoriích staršího dorostu, případně juniorů. Tento levoruký útočník se však v loňské sezóně stihl už i čtyřikrát předvést na prvoligovém ledě, kde si jako teprve šestnáctiletý kluk připsal v soutěži také první asistenci. Dorostenecký kanonýr se tím zasloužil o obdivuhodný zápis do historických tabulek soutěže – stal se nejmladším bodujícím hráčem loňského ročníku první ligy.

A je to právě Daniel Kurovský, který s letošním mužským výběrem Havířova absolvuje letní přípravu, čímž se zařadil mezi jednoznačně nejmladšího člena kádru. „Jsem určitě rád, že mohu trénovat s A týmem. Je to pro mě velká zkušenost. Většinu kluků znám už déle, takže nemám žádný problém.V šatně je dobrý kolektiv a zažíváme i dost legrace,“ pousmál se mladý havířovský talent.

Vyhlášený střelec staršího dorostu má nelehký úkol skloubit tréninky AZetu se školou a dalšími povinnostmi. Podle vlastních slov se mu však mezi všemi aktivitami zatím daří najít kompromis. „Letní příprava je dost náročná. Probíhá dvoufázově. Pro mě je to o to náročnější ,že navštěvuji druhý ročník Střední průmyslové školy v Karviné. Abych dokázal zvládat školu, tak musím kombinovat tréninky mužů se starším dorostem. Zatím se mi to daří“.

O hokejovém talentu Daniela Kurovského snad ani nejde pochybovat, dostat se na prvoligové kluziště již v šestnácti letech se většinou podaří jen výjimečným hráčům. Uvidíme jej tak v nadcházející sezóně v mužském kádru ještě častěji? „Zatím nevím, ale bojuji o to, abych se do sestavy dostal. Myslím si, že se vše rozhodne v létě po přípravných utkáních“.

Momentálně sedmnáctiletý útočník má před sebou poslední rok v kategorii staršího dorostu, poté se natrvalo přesune k juniorům. Již v loňské sezóně však kromě standardních zápasů zaskakoval i mezi juniory. Není pochyb o tom, že o vytížení nebude mít Daniel Kurovský nouzi ani příští ročník. „I když trénuji s mužským týmem, ročníkově jsem starší dorostenec. Může se stát, že občas naskočím i za starší dorost. To vše je v kompetenci trenérů“.

To ovšem znamená, že hráč ročníku 1998 musí absolvovat kromě mužských tréninků také tréninky se svými vrstevníky. „Jak jsem již řekl, kvůli škole chodím i na tréninky se starším dorostem. S trenérem Janečkem, který je jak u mužů, tak i u dorostu, to vždy dáme nějak dohromady, aby to bylo vždy k mému prospěchu.“.

Talentovaný havířovský útočník, který v loňské sezóně nasbíral ve starším dorostu jednoznačně nejvíce bodů (44), dostal před dvěma lety také pozvánku do reprezentačního výběru hráčů do 16 let. Během dvou utkání si připsal stejný počet bodů za gól a asistenci. Poslední dobou se také pravidelně zúčastňuje reprezentačních kempů, což jen potvrzuje, že Daniel Kurovský patří mezi výjimečné hráče svého ročníku.

„Na začátku června jsem se zúčastnil reprezentačního kempu v Třemošné a byl jsem pozván i na další týdenní kemp, který začíná v pátek 19.6. Vyvrcholením těchto kempů bude Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi. Byl bych rád, kdybych se mohl tohoto turnaje zúčastnit“.

Hráč, jenž s hokejem začínal v Karviné, si neukousl zrovna malé sousto, koneckonců o ambiciózních cílech hovoří i vyhlídky Daniela na příští sezónu. „Mým cílem pro tuto sezonu je určitě účast na MS do 18 let v USA a mít stabilní místo v A- týmu,“ dodal na závěr rozhovoru havířovský útočník. A jestli nadcházející sezóna proběhne podle představ samotného hráče? Budeme jenom rádi!