VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Čtvrťáci poměřili síly s fotbalisty

16.06.2015 | Tomáš Vlček

V rámci své letní přípravy sehráli malí AZeťáci z ročníku 2006 dva zajímavé turnaje se stejně starými fotbalisty Slovanu Havířov. Nejprve změřili síly ve fotbale a o dva týdny později ve florbalu.

FOTBALOVÝ TURNAJ

Fotbalový turnaj se uskutečnil v pátek 29.5.2015 od 15:00h na hřišti TJ SLOVAN HAVÍŘOV na Šumbarku. AZ Havířov postavil dva týmy 4. třídy, stejně jako Slovan. Hrál se minifotbal na hřišti 40 x 20 m. Rozestavení bylo 4 hráči + 1 brankář a střídání probíhalo průběžně jako v minihokeji. První dva zápasy se hrály na 2x 15 min, zbývající dva na 1x 30min.

Počasí, po delším chladném a deštivém období fotbalu přálo. Publikum přišlo početné a po prvním zápase malí hokejisté začali chápat pravidla fotbalu a v dalších zápasech se jen zlepšovali. Nejsilnější, emotivně i nasazením, pak byl vzájemný zápas mezi týmy AZ. Malí hokejisté do zápasu dali vše a utkání mělo správný náboj, tempo i emoce.

Turnaj končil penaltami všech proti všem a malí účastníci se pak mohli těšit ze sladké odměny výrobku PEDRO, které pořadatelům věnovala pro tyto účely společnost The Candy Plus Sweet Factory s.r.o.

Poděkování patří také pořadatelům z TJ SLOVAN Havířov. Nejen za pozvání, ale i za skvěle zvládnuté odpoledne plné sportu a zábavy.

Výsledky:

AZ zelený - SLOVAN červený 1:4
AZ zelený - SLOVAN bílý 6:3
AZ zelený - AZ oranžový 8:4
AZ oranžový - SLOVAN bílý 4:6
AZ oranžový - SLOVAN červený 2:4
SLOVAN červený - SLOVAN bílý 7:4

Konečná tabulka:

1. Slovan červený 9 b.
2. AZ zelený 6
3. Slovan bílý 3
4. AZ oranžový 0

Sestavy AZ Havířov:

Zelený: Grygar, Karas, Šařec, Rylko, Beleš, Toma, Jarolím, Bryja, Gnida

Oranžový: Zielinski, Knapík, Jurček, Kozačka, Tvrdý, Kochanovský, Klein, Bortoli, Bernacik, Jirásek

Závěrečné společné foto hokejistů a fotbalistů

Více fotografií z fotbalového turnaje je ke shlédnutí ZDE.

FLORBALOVÝ TURNAJ

V pátek 12.6.2015 se na ploše KK PNEU Arény uskutečnila pomyslná odveta. Tentokrát se proti sobě postavily týmy AZetu a Slovanu ve florbalovém turnaji. Týmy byly složené stejně jako při fotbalu. Ukázalo se, že malí hokejisté mají k florbalu přeci jen blíže a tentokrát tedy opanovali první dvě místa v tabulce, když to první obsadil zelený tým.

Výsledky:

AZ zelený - SLOVAN červený 3:2
AZ zelený - SLOVAN bílý 7:2
AZ zelený - AZ Oranžový 4:2
AZ oranžový - SLOVAN bílý 6:1
AZ oranžový - SLOVAN červený 4:0
SLOVAN červený - SLOVAN bílý 2:2

Konečná tabulka:

1. AZ zelený 9 b.
2. AZ oranžový 6
3. Slovan červený 1
4. Slovan bílý 1

Poděkování za organizaci patří tentokrát především trenérům 4. třídy Janu Littnerovi a Luďkovi Jarolímovi. I díky nim si tak mohli malí AZeťáci zpestřit náročnou letní přípravu a zapracovat na své sportovní komplexnosti.

A ještě jedna společná fotografie. Tentokrát na ploše K&K PNEU Arény