VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další trip zahájí AZet na ledě vítěze základní části Chomutova

25.01.2015 | Josef Nudera

Na Havířov čeká po prohraném domácím utkání s Ústí nad Labem další výjezdový trip. Nejprve se utká v rámci 48. kola na ledě už jistého vítěze základní části a obrovského favorita na postup do Extraligy Chomutova, v úterý cestují naši hráči na led druhých Českých Budějovic.

Naši hráči mají před sebou velmi těžký úkol. Stále je ještě potřeba bodovat, jelikož boj o šestku, případně o desítku, je stále velmi vyrovnaný a i když má Havířov na desáté Ústí náskok 10 bodů, musí ještě k jistotě minimálně předkola sbírat další body. Při pohledu na tabulku směrem dopředu ale zjistíme, že na to aby skončil AZet na šestém místě scházejí tři body, což není neřešitelná situace. Havířov má před sebou v závěru základní části ale těžký los, kam řadíme i zápas v Chomutově.

Chomutovští Piráti jsou jistými vítězi základní části

Autor: Karel Vaculík

Pokud má v 1. lize někdo něco jisté, tak jsou to právě Piráti. Chomutov se po posledním odehraném utkání v Havlíčkově Brodu, kde možná tak trochu překvapivě ztratil jeden bod, jelikož zápas zvládl až po prodloužení, může spolehnout na to, že se stal už jistým vítězem základní části.

Chomutov má na čele tabulky 1. ligy v tuto chvíli náskok 16 bodů, což ukazuje na velkou sílu tohoto celku. Navíc pokud se podíváme do kolonky obdržených branek, tak zjistíme, že dát gól právě Pirátům je vůbec to nejtěžší, co může být. Tento tým obdržel po 47 odehraných zápasech pouze 91 branek! Pro srovnání druhý nejlépe bránící tým Kladno dostalo od svých soupeřů 108 gólů.

Produktivitu Pirátů táhne nejvíce dvojice Marek Hovorka a Nikola Gajovský, v dresu Chomutova také Jaroslav Koma

Autor: Karel Vaculík

Chomutov je třetím celkem v pořadí vstřelených gólů. O velkou porci těchto přesných zásahů se postarala dvojice Marek Hovorka (22+27) a Nikola Gajovský (16+31). Oba dohromady nasbírali 96 kanadských bodů, což je velmi impozantní číslo. S bilancí 11 branek a 19 asistencí nezaostává ani Vladimír Růžička.

Jak jsme už zmínili, tak obrana Pirátů je velmi pevná. I přesto přidávají obránci Chomutova důležité body. Nejlepším obráncem podle počtu kanadských bodů je Brett Skinner (4+23), za ním pak Jan Rutta (9+13). V dresu našeho pondělního soupeře působí i Jaroslav Koma, kterého moc dobře známe z působení v Havířově. Ten přidal 14 kanadských bodů, ale je také nejlepším obráncem ve statistice plus/mínus, která je pro obránce tak důležitá. Jaroslav Koma je na čísle +21.

Chomutov to je velká jistota v brankovišti

Autor: Karel Vaculík

Pokud se podíváme mezi brankáře, tak zjistíme, že všichni tři muži, kteří do branky Pirátů zasáhli, mají skvělá čísla. Nejméně zápasů odchytal Jan Strmeň, který má po 5 zápasech procentuální úspěšnost zákroků velmi vysokou, a to 95%.

Ve třinácti případech byl v brance Miroslav Hanuljak (93,48%) a ve 30 duelech chytal Miroslav Kopřiva (93,46). Všichni brankáři tedy vykazují velmi dobrou kvalitu a nebude lehké je prostřelit ani v pondělí.

Vzájemná bilance s lídrem je velmi dobrá, AZet bodoval ve všech třech případech

Autor: Karel Vaculík

Pokud se zaměříme na vzájemnou bilanci těchto celků v letošním ročníku soutěže, tak možná trochu překvapivě zjistíme, že v ní vede náš AZet! V obou domácích zápasech dokázali naši hráči vyhrát (2:1, 4:2) a na ledě lídra v dosud jediném utkání brali bod za prohru 3:4 po prodloužení. A to není před zápasem vůbec zlá bilance.

Novinky z kabiny AZetu

Po posledním utkání s Ústím nad Labem přibili na marodku tři hráči. Daniel Graca - zranění zubu, Tomáš Jiránek - nemoc a ze stejného důvodu i Jurij Repe.

Sestavy v posledních zápasech

AZ Havířov: Matoušek – Krisl, Foltýn, Stuchlík, Bezuška, Ostrčil, Graca, Bahounek, Repe – Fořt, Šlahař, Tomi – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Zdráhal, Maruna

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Šulák, Titov, Bartejs – Dušek, Růžička, Květoň – Hřebejk, Gajovský, D. Kaše – McGregor, Kämpf, Sinisalo – Kadlec, Chlouba, Veselý

Další zápasy 1. ligy

Od 17:30 Benátky – Prostějov
Most – Litoměřice
Kadaň – Jihlava
od 18:00 Ústí nad Labem – České Budějovice
Kladno – Třebíč
Šumperk – Havlíčkův Brod

On-line přenos připraven i z Chomutova

Pokud nebudete moci do Chomutova jet osobně, opět můžete využít klasického textového on-line přenosu, který pro vás připraví redakce chomutovského celku. ON-line přenos Piráti Chomutov – AZ Havířov ZDE.