Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Daniel Štumpf: Ukázali jsme, že hokej hrát umíme

18.10.2016 | Tomáš Vlček

V sobotu AZ vyhrál na ledě vedoucího celku WSM ligy Rytíři Kladno 4:3p a mladý slovenský útočník Daniel Štumpf byl se dvěma vstřelenými brankami jednou z klíčových postav týmu. V následujícím rozhovoru poodhalí více o zápas samotném i momentálním rozpoložení havířovské kabiny.

Dane, jaký byl ten zápas na Kladně, jímž jste přerušili sérii porážek, z tvého pohledu?

Především si myslím, že jsme celkové hráli dobře. Přestože jsme prohrávali, tak jsme věřili, že to můžeme otočit. Naštěstí se nám podařilo před koncem vyrovnat a pak v prodloužení vyhrát. Doufám, že to bude pro nás takový ten povzbuzující zápas.

Můžeš prozradit, jestli jste před zápasem něco změnili. Třeba nějaké rituály apod. Nebo se nic takového nekonalo?

Samozřejmě jsme přemýšleli nad tím, kde je ta chyba. Ale především jsme do toho šli naplno a řekli jsme si, že přece umíme hrát hokej. A myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Tvůj osobní příspěvek k té výhře, v podobě dvou gólů, byl velmi výrazný.

Nerad o svých výkonech mluvím… Při prvním gólu jsem dostal dobrou přihrávku od Pechyho, jel jsem sám na bránu a zvolil jsem své oblíbené zakončení. No a při 3 na 3 v prodloužení to bývá jedna šance za druhou. Já jsem se tam předtím dopustil chyby a byl jsem rád, že z toho nebyla branka. Naopak jsem od trenéra dostal ještě jednu šanci jít na led a dal jsem gól. Takže spokojenost.

V kabině tak asi byla po delší době radostnější atmosféra…

My jsme hodně zápasů prohráli jen těsně, přestože jsme nebyli horší. Samozřejmě jsme byli šťastní, ale taky jsme si řekli, že se hlavně musíme už dívat dopředu. Hrát dobře, vyhrát další zápas a zkusit nějakou šňůru.

Vašim nejbližším soupeřem bude další atraktivní tým – Slavia Praha.

Tak v první řadě hrajeme doma, takže musíme vyhrát. Kdo proti nám stojí je celkem jedno. Musíme makat a nespoléhat se, že soupeř bude hrát nějak špatně. Namotivovaní jsme dobře a věřím, že vyhrajeme.

Slavia neprožívá zrovna dobré období. Má finanční problémy, přebudovává kádr, přehodnocuje své cíle. Bavili jste se o tom nějak v kabině?

No, my na tom nejsme taky zrovna dobře, takže by bylo trapné to nějak hodnotit. Rozhodně nepředpokládám, že přijedou s juniorkou. Postaví to nejlepší, co mají a budou chtít bodovat. Ale my jsme doma, takže musíme bojovat a vyhrát.

Když se ještě vrátíme k tobě a tvým výkonům. Pomohlo ti ke vstřelení dvou branek i to, že jsi v posledním období nastupoval i v extralize za Zlín?

To byla spíš souhra okolností, že mi to spadlo zrovna na Kladně. Jsem rád, že jsem dostal ve Zlíně šanci. Já se snažím hrát naplno za Zlín a za Havířov. Do šancí se dostávám v každém utkání, jen je potřeba je proměňovat. Doufám, že to tak bude pokračovat a hlavně, že budeme vyhrávat.

Děkuji za rozhovor a přeji ti, ať se to splní.