VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Den D je tady! Do zaplněné K&K PNEU Arény míří Slavia Praha

05.02.2016 | Jozef Valenčík

Havířov se dočkal, po několikatýdenních přípravách je zde utkání se Slavii Praha. Velká kampaň, která se tohoto utkání týká, slibuje parádní diváckou kulisu a zaplněný stadion, který povede Azet za důležitými body v soubojích o playoff. Zápas začíná v 17:00, doražte na něj však s předstihem. Bohatý doprovodný program začíná již v 15:30.

Azet ve středu nehrál, před týdnem získal bod s Benátkami

Po sérii vítězství přišlo pro havířovské barvy malinko ztratné období. Z posledních tří zápasů svěřenci trenéra Mikeše získali dva body. Poslední z nich v domácím zápase s Benátkami nad Jizerou, v tomto duelu Havířov dlouho vedl, ale hosté v samém závěru srovnali krok a nakonec o svém vítězství rozhodli v samostatných nájezdech.

Statistiky týmu nadále vede Petr Kanko, který si letos poprvé vyzkoušel extraligu. Za Třinec nastoupil ve Zlíně a hned se předvedl vítěznou brankou a byl vyhlášen hvězdou zápasu. V bráně se v posledním utkání představil Marek Laco, který si drží úspěšnost zákroků téměř 93 %.

V tabulce patří Havířovu průběžná sedmá příčka pouhý bod za Prostějovem. Právě zápas s tímto soupeřem byl ve středu pro marodku Jestřábů odložen a v celkovém boji o první šestku bude hrát jistě velký význam.

Vzhledem k nemoci Petra Matouška a Josefa Turšnera bude v utkání krýt záda brankáři Lacovi Andreas Kubáň z Poruby (střídavé starty). Ostatní hráči jsou připraveni nastoupit.

Oslavenci v havířovském dresu

Petr Matoušek a Roman Maliník oslaví v den utkání narozeniny, jistě by pro oba byla tím nejhezčím dárkem výhra před zaplněným stadionem. V neděli 7. února poté slaví David Bahounek a Petr Kanko. Petr Matoušek však vzhledem k nemoci do utkání nenastoupí ani v pozici dvojky.

Slavia drží čtvrtou příčku, o tu by již přijít neměla

Pražská Slavia na rozdíl od Havířova ve středu soutěžní utkání odehrála. Důležitý souboj o třetí místo s Jihlavou však svěřencům Milana Razýma nevyšel a po porážce 1:3 už tým z hlavního města ztrácí na třetí místo pět bodů. Naopak náskok na pátý Přerov je osmibodový a to by mělo Slavii zajistit výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále playoff, stát se však může samozřejmě ještě ledacos.

V brankovišti našeho sobotního soupeře se nejčastěji představuje Alexandr Hylák, který odchytal již jednačtyřicet zápasů a drží si úspěšnost zákroků přes třiadevadesát procent. Dokázal již vychytat tři čistá konta a drží si kvalitní průměr 2,2 inkasovaných gólů na zápas.

V obranné fázi si Havířov bude muset dávat pozor hlavně na Miloslava Čermáka, který nastřádal 22 gólů a stejný počet asistencí a vede tabulku produktivity. Nebezpečná je také dvojička Nathan Robinson a Jaroslav Markovič, oba útočníci mají v kolonce +/- bilanci +14 a jsou tak pro defenzívu většiny soupeřů velmi nebezpečným oříškem.

Bohatý doprovodný program

O tom, že na zápas se Slavii je cílem zaplnit stadion do posledního místečka je všeobecně známo. Kromě hokejového utkání, kterým celý program vyvrcholí je však připraveno mnoho dalších aktivit. O těch jsme již informovali v samostatném článku, kde je vše shrnuto.

Prosíme však všechny návštěvníky zápasu, aby dorazili s dostatečným časovým předstihem!

Fanoušci prosí o spolupráci

Fanoušci si na sobotní zápas připravili choreografie a chtěli by tímto vyzvat všechny ostatní fanoušky na zimním stadionu o vstřícnost, pochopení a pokud možno o spolupráci.

Každý, kdo na své sedačce najde karton, vlaječku, balónek apod., pomozte s realizací choreografií. Veškeré bližší pokyny budou jak na světelné tabuli, tak zazní i od moderátora utkání.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Korím, Bahounek, Punčochář, Graca, Mazanec – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Okál – Kalus, Sedláček, Sztefek – Jašek, Bednář, Maliník.

Slavia Praha: Hylák – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička, Andrlík – Mikulík, Tuominen, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Andres, Šafránek, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Jiránek.

Ostatní zápasy 48. kola

17:00 ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov
17:00 HOKEJ ŠUMPERK 2003 – Rytíři Kladno
17:00 Hokej Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou
17:00 HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov
17:30 HC Dukla Jihlava – SK Kadaň
17:30 HC Most – SK Horácká Slavia Třebíč

Zápas začíná v sobotu 6. února v 17:00 a Vy jej v případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na tomto odkaze.