Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Derby je zde, AZ hostí Frýdek-Místek

25.09.2016 | Jozef Valenčík

Frýdek-Místek navázal v loňské sezóně velmi úzkou spolupráci s Třincem a výsledkem byl postup týmu do WSM ligy. V osmém kole soutěže přivítá AZ Havířov právě tohoto soupeře na domácím ledě a očekává se velmi slušná návštěva, která zaručuje ten pravý hokejový zážitek. Začínáme v pondělí 26. září v 18:00.

AZ v posledním zápase padl v Kadani

Havířovský tým posílený domácí výhrou nad Mostem vyrážel do oblíbené Kadaně bojovat o další body. Jenže dva inkasované góly v úvodní periodě byly velkou ztrátou. AZ sice mocně dotahoval, ale nakonec to na více než těsnou porážku 4:3 nestačilo.

Poslední domácí utkání však přineslo vítězství a s ním i děkovačku

Trenér Štefan Mikeš viděl příčiny porážky právě ve špatném úvodu do zápasu: „První třetinu jsme asi ještě byli v autobuse. Soupeř byl lepší, agresivnější a lépe bruslil. Byli jsme málo důrazní, soupeř nás přečísloval a byl rychlejší. Kadaň zaslouženě vedla 2:0. Potom jsme se srovnali a začali předvádět dobrý hokej. Škoda, že se nám nepovedlo zápas otočit.“

Statistiky obou týmů

Za Frýdek mnoho známých tváří

Frýdeckomístecký tým je sice nováčkem soutěže, ale při plné podpoře z Třince se řadí mezi nebezpečné soupeře a jistě bude bojovat o pozice zajišťující playoff, což dokazuje také úvod soutěže. Po šesti odehraných zápasech patří Frýdku průběžná osmá příčka. V posledním utkání mužstvo vyhrálo v sobotu doma 3:2sn nad Benátkami.

"Byli jsme spokojeni s přístupem hráčů a po nevydařeném utkání v Českých Budějovicích všichni šlapali tak, jak jsme si představovali. Byly tam nějaké malé chybičky, v přesilovkách bychom potřebovali trošku štěstíčka, ale s prací a s výkonem jsem moc spokojený. Jestli budeme hrát takhle dál, tak to bude super," hodnotil výkon svých svěřenců asistent trenéra Marek Malík.

Do Havířova přijede v dresu Frýdku-Místku mnoho známých tváří, které dříve oblékaly právě dres s AZ na hrudi. Jmenovat můžeme například Lukáše Danečka, Davida Klimšu, či loni nejproduktivnějšího hráče Havířova Petra Kanka. Zajímavostí bude jistě také setkání Václava Meidla v dresu AZetu s bratrem, Radkem v dresu soupeře.

V loňské sezóně ještě nastupoval Petr Kanko za AZ

Sestavy týmů v posledním utkání:

HC AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Seman, Petran, Korím, Dudek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Maruna, Bednář, Kotala – Gřeš, Pechanec, Štumpf – V. Meidl, Hlinka, Matula.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Roupec, Kania, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera – Luka, Káňa, Chmielewski – Sýkora, Kanko, Miloš Roman – R. Meidl, Klimša, Franek – Samiec, Jaroš, Christov.

Upozornění: Pro velký zájem o vstupenky na zápas můžete lístky zakoupit v den utkání ve fanshopu již od 11:00! Pokud se do K&K PNEU Arény nemůžete dostavit osobně, tak pro Vás bude připraven klasický textový přenos.