Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Do Havířova míří Robert Říčka a s ním i celý extraligový Zlín

02.09.2015 | Jozef Valenčík

Poslední přípravné utkání AZ odehraje na domácím ledě a bude se jednat o hokejový svátek se vším všudy. Do K&K PNEU Arény přijíždí extraligový Zlín, který by se měl představit v sestavě, která bude hodně podobná té, se kterou PSG vyjede k prvnímu kolu a chybět by neměl ani v Havířově velmi známý Robert Říčka. Kromě samotného utkání je připraven také bohatý doprovodný program. Zápas startuje v 18:00, doprovodný program o několik minut dříve.

Havířov zbrojí na dalšího soupeře z extraligy

Zatímco na úvod sezóny si již havířovský fanoušek zvykl na příjezd extraligového soupeře, tak v letošní sezóně poprvé přijede do Havířova soupeř z nejvyšší soutěže i v zápase posledním a tím bude PSG Zlín. Ten v letošní sezóně odehrál v přípravě již deset utkání a to s různými výsledky.

Výsledky přípravných zápasů PSG Zlín před sezonou 2015/2016

Slovan Bratislava – Zlín 3:2 sn.
Nitra – Zlín 2:4 (Rona Cup)
Zlín – Slovan Bratislava 2:3
Trenčín – Zlín 2:2 (Rona Cup)
Bánská Bystrica – Zlín 1:2 (Rona Cup)
Zlín – Kometa Brno 3:1
Znojmo – Zlín 4:6
Zlín – Karlovy Vary 3:0
Zlín – HKM Zvolen 1:3
Zlín – Znojmo 5:6

Zlín se utkával převážně s celky z nejvyšší domácí soutěže, ale vydal se také na Slovensko, kde si ve dvou zápasech poměřil síly s účastníkem KHL Slovanem Bratislava a v posledním přípravném utkání vyzval podruhé v přípravě účastníka rakouské nejvyšší soutěže, kterým jsou Orli ze Znojma.

AZ za sebou nemá výsledkově nejpovedenější přípravu

Na led havířovského zimního stadionu samozřejmě přijede velmi kvalitní soupeř, ale hráči AZetu se rozhodně pokusí zabojovat o co nejlepší výsledek a rozloučit se s přípravou kvalitním výkonem, který by se již mohl podobat tomu, který by diváci rádi viděli v soutěžních zápasech.

Výsledky přípravných zápasů AZ Havířov před sezonou 2015/2016

AZ Havířov – Vítkovice 3:6
AZ Havířov - Přerov 2:3 (O pohár HM Globus)
Francie - AZ Havířov 3:2 sn. (O pohár HM Globus)
AZ Havířov - Jastrzebie 5:2 (O pohár HM Globus)
AZ Havířov - Šumperk 7:5
Prostějov - AZ Havířov 3:0
AZ Havířov - Prostějov 5:4 sn.
Šumperk - AZ Havířov 1:3
AZ Havířov - Krakow 2:5

Trenér Mikeš před utkáním nastínil, co od posledního zápasu očekává. Od zápasu se Zlínem samozřejmě očekávám nějaká zlepšení ve hře, protože čas do začátku ligy se již zkracuje. Jak moc se sestava AZetu bude blížit té ligové má trenér jasno: Velmi nerad bych mluvil o sestavě, která bude hrát po celou sezónu. My rozhodně nenastartujeme ligu v nějaké sestavě, ve které bychom měli hrát pořád. To znamená, že se sestava bude v průběhu ligy vyvíjet, reagovat na zlepšení jednotlivých hráčů, jejich formu a také bude reagovat na sílu a rozložení kvality jednotlivých soupeřů.

Na začátku tohoto týdne hráči podstoupili Wingate testy (testy do maximálního zatížení), jejichž přesné výsledky zatím k dispozici nejsou, ale dle slov trenéra, to již na první pohled vypadá, že se výkonnost hráčů v komplexním měřítku tohoto testu zvedla.

Speciální program pro diváky spojený s přáním pro oslavence ze Síně slávy

Zakončení přípravného období se nebude týkat pouze samotného utkání na ledové ploše. Již před zápasem dojde na ledě ke slavnostnímu představení kompletního kádru AZ Havířov 2010 pro nadcházející sezónu 2015/2016. Při tomto představení je pro všechny diváky a zúčastněné připraveno také jedno překvapení.

Dalším bodem programu bude poblahopřání třem oslavencům ze Síně slávy, kteří v nedávné době oslavili svá životní jubilea.

Oslavenci

Milan Stonavský – 80 let
Karel Turek – 70 let
Milan Kubala – 60 let

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Matoušek (od 30. Svoboda) – Lenďák, Korím "C", Krisl, Bahounek, Graca, Bail, Chroboček, Stuchlík – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna "A", Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Sedláček, Matějek, Bárta – Kalus

PSG Zlín: Zavadil (Kašík) – Holík A., Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček, Urbanec – Štumpf, Hrazdira, Sýkora – Okál, Holík P., Veselý – Čachotský, Vlach, Říčka – Kubiš, Ondráček, Čech – Šťastný.

Utkání startuje v 18:00 a pokud jej nebude moci sledovat přímo v K&K PNEU Aréně, tak pro Vás bude na onlajny.com připraven podrobný textový přenos.