Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Do třetice doma, do Havířova přijíždí Litoměřice

29.11.2015 | Jozef Valenčík

WSM liga se přehoupla do své druhé poloviny a tak se AZet utkává se svými soupeři již potřetí v sezóně. Nejinak tomu bude v případě Litoměřic, které přijedou do K&K PNEU Arény v pondělí. Na havířovské hráče čeká třetí domácí zápas v řadě a po dvou porážkách je nejvyšší čas bodovat – proti bude soupeř, který je před Havířovem v tabulce pouze o bod. Utkání začíná v K&K PNEU Aréně v 18:00.

Litoměřice v posledních kolech zdobí defenzíva

Litoměřice mají za sebou, stejně jako Havířov, dva domácí zápasy a vyšly z nich přece jen lépe, když se jim povedlo porazit 2:0 Most a vůbec poprvé v sezóně neinkasovat. Dobrou defenzivní práci předvedl Stadion také v posledním zápase proti Jihlavě, ta však dokázala ve třetí třetině dvakrát skórovat a odvézt si od kališníků tři body po výhře 0:2.

Trenér Litoměřic Daniel Tvrzník však byl s hrou svého týmu spokojen: „Podali jsme dobrý výkon proti nejlepšímu týmu soutěže. Body jsme si zasloužili, ale bohužel Jihlava branky příliš neinkasuje a to se potvrdilo i dnes. Náš tým si ale za toto utkání zaslouží pochvalu."

Litoměřice – Dukla Jihlava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky:55. Kaláb (Diviš, Gríger), 60. Kaláb.
Rozhodčí: Pražák – Krátký, Svoboda.
Vyloučení: 8:7 + Krstev (LTM) 10 min. OT.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1130.
Střely na branku: 30:26 Průběh utkání: 0:2.

Kanadské bodování našeho soupeře vede dvojice Martin Procházka – Jaroslav Kalla, oba hráči mají na svém kontě 19 bodů a první jmenovaný je s jedenácti góly nejlepším střelcem Litoměřic. V bráně dostává nejvíce prostoru dvaadvacetiletý Jaroslav Pavelka, který stále čeká na svou příležitost v extraligovém Hradci Králové. V litoměřické bráně odchytal letos osmnáct utkání a drží si úspěšnost zákroků těsně přes devadesát procent při průměru 2,91 obdržených gólů na zápas.

Po dvou porážkách AZet pomýšlí na tři body

Havířovským hráčům se v posledních kolech začalo dařit sbírat body na venkovním ledě, problémem však jsou domácí porážky. Na druhou stranu je potřeba uznat, že v posledních dvou duelech se v K&K PNEU Aréně vždy představil velmi kvalitní protivník. Nejprve to byl vedoucí celek celé soutěže Jihlava a v posledním utkání českobudějovický Motor, který si odvezl vítězství 1:3.

Právě s Českými Budějovicemi odehrál AZet kvalitní zápas a šel v první třetině i do vedení, jenže hostům se podařilo ve druhé periodě skóre srovnat a nakonec v závěrečné části převážit pomyslný jazýček na vahách na svou stranu. Trenér Štefan Mikeš viděl oproti předchozím zápasům s Motorem viditelné zlepšení: „V žádném případě se nedíváme na nějaké série prohraných domácích zápasů, naopak je na týmu vidět zlepšení oproti oběma zápasům s Českými Budějovicemi a to je pro mě pozitivní zpráva. Máme mladý tým a snažíme se postupovat dál poctivou prací v tréninku. Do pondělního utkání jdeme jako do jakéhokoliv jiného s cílem zvítězit.“

AZ Havířov – Č. Budějovice (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Korím (Kotala, Hudeček) – 22. Kuchejda (Mikyska, Žovinec), 45. Květoň (Chovan, Pajič), 60. Nouza (Heřman).
Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 5:5, navíc Mazanec (HAV) a Bohunický (CEB) 5+20 a Kotala (HAV) a Švihálek (CEB) 2+2 za hrubost.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Diváci: 1611.
Střely na branku: 44:32 Průběh utkání: 1:0, 1:3

Kanadskému bodování týmu stále vévodí Petr Kanko, který však do posledních dvou utkání nemohl zasáhnout vinou nemoci. Do pondělního zápasu je však jeho start potvrzen. Sestava proti Litoměřicím by měla být obdobná jako v předchozím domácím zápase, k dispozici však bude navíc kromě Petra Kanka také Vojtěch Tomi. V bráně dostává v posledních utkáních přednost Marek Laco, který za AZet nastoupil do čtyř zápasů a drží si bilanci zákroků přes 92 % při průměru 2,47 gólů na zápas. Ve třinácti zápasech hájil branku Havířova Petr Matoušek, který má úspěšnost zákroků 91,39 % a na svém kontě také jednu asistenci, když se mu podařilo nahrát na branku v utkání proti Slavii.

Vzájemná bilance mírně pro AZet

V letošní sezóně se souboje mezi Havířovem a Litoměřicemi vyvíjí lépe pro domácí celky. Nejprve ve druhém kole dokázal Havířov před svými diváky zvítězit 6:2, když o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kterou ovládl 4:1 a dokonce ve 27. minutě vyhnal brankáře Krále z branky. Odveta byla poté na programu v 15. kole a Havířov v zápase táhl Petr Kanko, který sám dal dva góly, ale ani to na vítězství nestačilo. Hosté totiž zvítězili na samostatné nájezdy 4:3 a připsali si tak dva body.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Bahounek, Krisl "C", Štencel, Korím, Graca, Mazanec, Ostrčil – Štumpf, Pechanec, Sztefek "A" – Okál, Maliník, Kalus – Matějek, Sedláček, Kotala – Bednář, Hudeček, Gřeš – Meidl

Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Pavlas, Plášil, Krstev, Vašíček, Hronek, Piegl, Mikliš – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kalla, Vantuch, Doležal – Kopta, Troliga, Rousek – Valášek, Berger, Mi. Procházka.

Utkání začíná ve pondělí 29.11. v 18:00 a Vy jej v případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na tomto odkaze.