Dokáže Havířov prodloužit vítěznou sérii i v Kadani?

26.10.2014 | Josef Nudera

Po vítězném utkání s Kladnem, kterému přihlíželo téměř tři tisíce diváků, se vydá Havířov na led soupeře, který sice nemá tolik fanoušků v hledišti, ale předvádí kvalitní hokej, který jej vynesl až na čtvrté místo v tabulce. V Kadani půjde o souboj třetího týmu tabulky se čtvrtým, který celek se bude na konci utkání radovat?

Minulé kolo

AZ Havířov – Rytíři Kladno 5:2

V sobotu se utkal rozjetý AZet s ex-extraligovým Kladnem a o zajímavý hokej nebyla nouze. Havířov dokázal po první třetině odskočit na jednobrankové vedení, po velmi přesné střele Davida Klimši. Kladno dokázalo nepříznivý vývoj utkání na chvíli zastavit, to když srovnalo na začátku druhé třetiny. Pak už to byl ale Havířov, který střílel k radosti dobře zaplněného publika branky. Nejprve dokázal vrátit Havířovské do vedení navrátilec po zranění a velký oblíbenec havířovských tribun Jan Maruna. Po něm se ještě přidal Martin Jakúbek a střeleckou formu potvrdil po hattricku v Šumperku i Marek Loskot.

Vedení 4:1 bylo pro Havířov velmi výhodné a hosty do ničeho velkého nepouštěl. Kladenští dokázali v 54. minutě utkání snížit na rozdíl dvou branek, ale poslední hřebíček do pomyslné kladenské rakve zasadil hostům Tomáš Matějek, který zakončoval velmi pohlednou akci.

HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 1:3

Náš pondělní soupeř se v posledních zápasech potýkal se špatnou střeleckou formou, když dokázal ve třech zápasech vsítit pouze jedinou branku. V minulém kole zajížděla Kadaň na led Ústí nad Labem. Už po první třetině bylo zřejmé, že se hosté budou chtít prosadit a ukončit černou sérii bez většího počtu branek. To se také povedlo, Kadaň vedla 2:0. Ústí dokázalo ve druhé třetině snížit na rozdíl jediné branky, ale v poslední části, konkrétně v 50. minutě to byli zase hráči Kadaně, kteří udeřili, a dali výsledku končenou podobu.

„Ústí je silný soupeř, do utkání jsme šli s respektem. Byl to výborně takticky odehraný a vybojovaný zápas. Zlepšila se i produktivita, která nám chyběla v posledních zápasech,“ hodnotil utkání v Ústí trenér Kadaně Jaroslav Beck.

Náš pondělní soupeř: SK KADAŇ

Na havířovské hráče čeká v pondělí velmi těžké utkání na ledě čtvrté Kadaně. Tamní celek se dokázal v letošním ročníku vyšplhat tabulkou velmi vysoko a předem je jasné, že na AZet čeká obtížný soupeř s perfektní obranou.

Sportovní klub dokázal po 16 odehraných zápasech (k dispozici mají ještě dohrávku se Šumperkem) získat 30 bodů. Mezi první osmičkou celků dokázala Kadaň vsítit nejméně branek, a to 41. Vše se ale kompenzuje velmi dobrou obrannou hrou, kterou střeží zezadu havířovský odchovanec Jan Strmeň. Kadaň obdržela pouze 36 branek, což je po prvních dvou týmech v tabulce nejlepší číslo.