Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Dokud liga neskončí, tak máme stále šanci, burcuje Jakub Kotala

29.01.2017 | Jozef Valenčík

Zápas s Kadaní hokejistům Havířova nevyšel a na předkolo tak ztrácí už šest bodů. Krátce po tomto utkání jsme vyzpovídali Jakuba Kotalu, který hodnotil utkání a také se ohlédl za situací týmu před koncem základní části.

Zápas s Kadaní Vám nevyšel a určitě se nebude hodnotit snadno, jak si jej viděl ze svého pohledu?

My jsme do zápasu velmi špatně vstoupili, prohrávali jsme 0:2 a dělali obrovské chyby vzadu. V útočném pásmu bychom asi potřebovali fotbalovou bránu, abychom byli schopni dát víc gólů než soupeř. Takže velmi špatný výkon.

Prohrávali jste sice 0:2, ale podařilo se týmu srovnat a právě v tuto chvíli to vypadalo, že by se zápas mohl zlomit na stranu AZetu. Kadaň však dvěma góly opět odskočila, byl to ten moment, který zápas rozhodl?

Bylo to tak, srovnali jsme na 2:2 a byli jsme v laufu. Tak nějak jsme si mysleli, že už to půjde. Bohužel, pak přišly naše individuální chyby v obranném pásmu a potom už byli trpělivější a dovedli zápas do konce.

V podstatě všechny góly Kadaně Vám dala jedna lajna soupeře. Bylo na ledě znát, že to jsou zkušení hráči a že jsou schopni zápas sami rozhodnout?

Určitě ta jejich lajna výrazně převyšovala všechny ostatní. Šlo cítit, že mají zkušenosti z extraligy a hráli opravdu velmi dobře.

Ve třetí třetině by možná byla určitá šance v případě snížení, ty sám jsi měl v závěru dvě šance, co tomu chybělo?

Těžko říct, asi více důrazu. Snažím se pořád něco vymýšlet, ale možná že kdybych do toho někdy jen tak plácl, že by to tam spadlo. Nestalo se a my se musíme dívat dál, na další utkání.

Když se odprostíme od dnešního zápasu, tak sezóna se blíží ke konci a Vám stále na desítku nějaké body chybí. Po dnešním zápase asi nálada v kabině nebude nejlepší, ale jak současnou situaci vnímáš ty?

Po tomto zápase jsme samozřejmě smutni, sami jsme si to zbytečně zkomplikovali. Pořád je ale šest kol do konce, takže šance je a dokud liga neskončí, tak máme stále šanci. Uděláme proto všechno a uvidíme, jestli se to podaří nebo ne.

Na samotný závěr ještě jedna otázka přímo k tobě. Mám informaci, že tě na střídavé starty dopsala do svého kádru extraligová Olomouc. Máš nějakou bližší informaci, zda a kdy by ses mohl do nejvyšší soutěže letos podívat?

Zatím opravdu nevím. Nemám žádné zprávy, jak to bude vypadat. Spíš to asi bude záležet na tom, zda budou mí nějaké zraněné hráče a podobně. Tím se však vůbec nechci zabývat, máme tady rozdělanou nějakou práci a pro mě je prvořadé, abychom tuto sezónu v Havířově zvrátili k tomu lepšímu konci.