VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dvougólový Jiří Krisl - s výkonem proti Vítkovicím jsem spokojen

01.08.2015 | Petr Miklas

Od roku 2010 je kapitánem AZetu obránce Jiří Krisl, jenž kapitánské céčko na hrudi půjčil spoluhráčům pouze na některé přípravné zápasy, nebo když byl zraněný. Jirka vedl AZ i do prvního přípravného utkání této sezóny, soupeřem AZetu byly extraligové Vítkovice. Našemu kapitánovi se zápas povedl, kromě poctivé hry dozadu, na kterou jsme u něj zvyklí, se prezentoval dvěma góly. I proto jsme si jej vybrali k pozápasovému rozhovoru.

Máme za sebou první přípravný zápas, do kterého jsi tým opět vedl jako kapitán. Jaký to byl pro Tebe zápas?

Byl to pro nás speciální zápas, těšili jsme se na něj, protože to byl první zápas a věděli jsme, že přijde hodně diváků a bude parádní atmosféra. Takže i pro mě byl speciální a těšil jsem se na něj.

Tobě se utkání povedlo, dal jsi dva góly, přestože jich v sezóně moc nedáváš. Budeš muset něco platit týmové kasy?

To teda nevím (směje se). Možná, kdybych dal tři, tak jo. Jsem tady už nějaký pátek a pár gólů jsem dal, takže asi nic platit nebudu. Nejsem zvyklý dávat góly, dnes to byly takové náhodné akce a se štěstím to tam spadlo.

Radost po vstřeleném gólu

Říkáš náhodné akce, ale musel jsi být ve správný čas na správném místě. Jak jsi to viděl Ty?

Při prvním gólu to byla akce, kdy to Štefi (Michal Sztefek) dával před bránu, puk se odrazil ke mně, já jsem do toho plácnul a spadlo to tam. Ten druhý gól padl po mém nahození, které brankář neviděl a pustil to za sebe.

Možná to je cesta, jak dávat góly i v sezóně…

Určitě. Když tam někdo bude clonit, tak to půjde. Teď mu tam clonil jejich vlastní hráč, ale my musíme hodně střílet, protože bez střel góly dávat nebudeme.

Kromě dvou branek jsi předvedl bezchybný výkon směrem dozadu, povedlo se Ti i zbourat Szturce - mimo jiné. Jsi se svým výkonem spokojen?

V rámci možností jsem. Byl to první zápas, člověk ještě může jít nahoru, ale myslím si, že jsme nepodali špatný výkon jako tým. Jsem spokojen se svým dnešním výkonem i výkonem týmu.

Při obranné práci

Přesto, kdybys měl najít nějaké nedostatky, co je třeba nejvíc zlepšit?

Jednoznačně fauly. Dvakrát jsme hráli v oslabení 5 na 3, jednou jsme to ustáli, podruhé ne. Dostali jsme gól i v dalším oslabení, takže tam nás tlačila bota. Neřešil bych to, že byli lepší. Přecejen jsou to Vítkovice, extraligový tým, takže se to dalo čekat. Řekl bych, že při hře pět na pět neměli tak extrémní šance, ale ten rozdíl se ukázal v přesilovkách.

Kdyby ses podíval na hráče Vítkovic, kteří dnes hráli proti nám a v minulé sezóně hráli i v dresu AZetu, vidíš nějak markantní rozdíl mezi nimi a hráči našeho současného kádru?

Abych řekl pravdu, tak jsem nestíhal sledovat všechny kluky, ale několika jsem si všiml. Je to hodně o štěstí, hodně kluků říká, že hodně hráčů z první ligy, možná i polovina, by mohla hrát extraligu, kdyby měli to potřebné štěstíčko. Ti kluci ve Vítkovicích mají svou kvalitu a výkonnost, pokud sem někteří zase přijdou, budeme strašně rádi, ale na druhou stranu já jim přeju, aby se udrželi v kádru Vítkovic.

Co vás čeká po tomto zápase?

Máme dva dny volna, sejdeme se zase v neděli. Pak zase pořádně potrénujem a od pátku do neděle nás čeká domácí turnaj.

Čekají vás tři zápasy ve třech dnech. Kolik hráčů tady bude?

Máme pět lajn, takže se nějak prostřídáme. Nevím, jestli budeme hrát na tři nebo na čtyři pětky, ale zahrají si všichni a každý si zahraje dost.

Jirko, děkuji za rozhovor. Přeji Ti pevné zdraví a hodně štěstí.