VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov bude chtít navázat na výhry i proti Trhačům

23.09.2016 | Josef Nudera

V sobotu 24. 9. se vydá Havířov na venkovní zápas proti Trhačům Kadaň. Tento tým je po Mostu pro Havířov také velmi oblíbený, jelikož s ním v loňské sezoně neprohrál ani jeden ze čtyř vzájemných klání. Zápas začíná na ledě Kadaně v 17 hodin.

WSM Liga pokračuje nemilosrdným tempem dále a další štací pro naše borce bude souboj s Kadaní. S tímto soupeřem se Havířovu tradičně daří a bude to chtít potvrdit i v letošní sezoně. Pro Havířov se navíc stále naskýtá možnost bojovat o ještě lepší umístění v tabulce, než nyní okupuje.

Kadaň na venkovních kluzištích to je bída, doma ale zatím kvalitní výkony

Trhači nezažili výsledkově dobrou přípravu. Vždyť ze všech odehraných zápasů dokázali vyhrát pouze v jediném případě. V lize to, ale není o nic lepší. Venku se ještě nepodařilo Kadani vyhrát, ale domácí výsledky tomu ukazují tu lepší stranu kádru. Na domácím ledě totiž dokázali Trhači vyhrát úvodní kolo s Frýdkem-Místkem, porazili i přerovské Zubry. Jedinou porážku v domácím teritoriu utrpěli hráči Kadaně proti silným Českým Budějovicím, ale jednalo se o vyrovnanou bitvu s rozdílem jediné branky.

Trhači jsou v tabulce na 11. místě s celkovým ziskem 6 bodů. Do šestky to, ale nemají hráči našeho soupeře vůbec daleko, schází jim k tomu pouze tři body. Tabulka WSM Ligy je opět našlapaná a tak nás čeká s tímto soupeřem boj o důležité body.

AZetu zachytil start WSM Ligy a je na skvělém třetím místě tabulky

Havířovský kádr to je v letošním úvodu sezony prozatím skoro sázka na jistotu. Havířov prohrál těsné utkání na Slavii a v domácím prostředí se mu nevydařil zápas s Jihlavou. Jinak, ale hráči s AZ na dresu válí. V brance tomu dopomáhá velkou měrou Marek Laco, který patří k nejlepším brankářům celé ligy.

Havířovu se podařilo přivést tři body z ledu Třebíče a v posledním odehraném utkání dokázali naši hráči porazit Most, proti kterému potvrdili svou dobrou bilanci. Tuto bilanci budou chtít prodloužit i s Trhači.

Havířov odcestuje do Kadaně se stejnou sestavou, jako s kterou odehrál poslední utkání na domácím ledě. V kádru AZetu se brankově nejvíce daří Michalu Sztefkovi, který má na svém kontě 4 přesné zásahy. Stejný počet kanadských bodů mají i Štumpf a Pechanec.

Sestavy z minulého utkání:

M. Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman, Petran, Korím – Sztefek, Haas, Dvořáček – Hlinka, Bednář, Kotala – Maruna, Pechanec, Štumpf – V. Meidl, D. Matula, Gřeš.

Strmeň (10. – 41. Lukeš) – R. Černý, Trefný, M. Rohan, J. Tomeček, D. Šimek, Tejnor, Chalupa – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, M. Zadražil, O. Beránek – Hlava, Kaše, Šťovíček – Berger, Osmík, R. Veselý.

Statistiky obou soupeřů