VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov bude chtít porazit Benátky i počtvrté v této sezoně

20.01.2015 | Petr Blakala

Havířovský tým čeká cesta do Benátek nad Jizerou. Tam se ve středu 21. 1. utkají s místními hokejisty o zisk dalších důležitých bodů do prvoligové tabulky. Utkání startuje od 18. hodiny a ti z Vás, kteří si neudělají výlet do Čech, budou moct sledovat on-line přenos na serveru www.onlajny.com! Další domácí utkání sehrají hráči AZetu v sobotu od 17:00 v K&K PNEU Aréně.

45. kolo prvoligové soutěže očima obou celků

Po nevydařených výkonech si havířovští hokejisté připsali tříbodový zisk nad hráči Mostu. Ti na druhý konec republiky dorazili se zpožděním, jenže i tak na ně AZet vletěl v plné síle. Domácí celek měl od prvních minut herní převahu a již v 9. minutě otevíral skóre. Havířov se dokázal prosadit v každé třetině jednou, Mostečtí se ke gólové radosti dostali až sedm minut před koncem základní hrací doby. S výsledkem toto snížení moc neudělalo, a tak si AZet připsal důležité tři body.

“Po předchozích prohrách a především špatných výkonech si kluci udělali v kabině sami takový mítink a vyříkali si to. Šlo to vidět i na trénincích, kde se zlepšil přístup. Zápas samozřejmě ovlivnil posunutý začátek, což bývá problém spíš pro připravený domácí tým. Hráli jsme většinou dobře, ale měli jsme tam i hluchá místa,“ prohlásil po skončeném utkání s Mostem asistent trenéra mužského A-týmu.

Autor: Karel Vaculík

Benátečtí hokejisté se potkali v minulém kole s Ústím nad Labem. Během šedesáti minut padly celkem tři branky. Úvodních dvacet minut patřilo mezi vyrovnanější a skóre tohoto duelu se otvíralo těsně před polovinou zápasu. Už to vypadalo, že si Ústečtí připíší velmi těsnou výhru, jenže v závěrečných dvou minutách dokázali přidat další dvě trefy, čímž odskočili na rozdíl tří gólů a dokráčeli tak k plnému zisku bodů. Dvě branky v tomto klání obstaral ústecký Tůma.

“Dnes jsme byli totálně neškodný tým. Neměli jsme celé utkání ani jednu šanci, z naší strany velmi trapný výkon, za který se osobně velmi stydím. Pravda je, že jsme přijeli s malým počtem hráčů, ale náš výkon to neomlouvá,“ řekl narovinu trenér Benátek nad Jizerou Filip Pešán.

Statistiky a kanadské bodování

Kanadské bodování Benátek nad Jizerou

1. Josef Mikyska – 6+20
2. Josef Skořepa – 11+13
3. Vít Jonák – 8+8
4. Michal Plutnar – 3+13

Kanadské bodování Havířova

1. Antonín Pechanec – 13+17
2. Tomáš Jiránek – 9+17
3. Marek Loskot – 16+8
4. Jakub Šlahař – 10+12

Oba celky se mohou pyšnit výbornými brankáři. Na straně Benátek má nejvíce odchytáno Vítek Vaněček, který byl nedávno na MS do 20 let v Kanadě. Tento mladičký gólman se může chlubit procentuální úspěšností 92,45%. V Havířově má však více odchytáno Lukáš Daneček, jehož procenta jsou o pár desetin nižší (92,29%). Nechme se překvapit, koho postaví trenéři mezi tři tyče ve středu 21. 1. na zimním stadionu v Benátkách.

Autor: Karel Vaculík

Vzájemná bilance letošní sezony

7. kolo: Havířov - Benátky nad Jizerou 4:2
20. kolo: Benátky nad Jizerou - Havířov 0:5
33. kolo: Havířov - Benátky nad Jizerou 5:0

Havířovští hokejisté mají ze tří utkání tři výhry v základní hrací době. Z toho dvakrát se jednalo o totožný výsledek 5:0. Bude zajímavé sledovat, zda AZet zdolá svého soupeře i počtvrté v sezoně a nenechá jej si připsat nějaký bod na své konto. V této chvíli se drží Havířov na sedmé pozici se získanými 74 body. Benátky nad Jizerou jsou o dvě příčky horší a prozatím nastřádaly 62 bodů. Sestava AZetu se nebude příliš lišit od té v posledním utkání. Chybí jen nemocní Jakúbek, Zdráhal a Kurovský, naopak vrací se obránce Foltýn a útočník Chmielewski.

Sestavy mužstev z minulého utkání

AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Krisl, Stuchlík, Valenta, Graca, Ostrčil, Repe, Bahounek – Jakúbek, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Fořt, Tomi – Matějek, Loskot, Zdráhal

Benátky n. J.: Vaněček – Havlín, Ulrych, Jandejsek, Říha, Pabiška – Špaček, Skořepa, Ordoš – Jonák, Plodek, Hrníčko – Bittner, Mikyska, Skalický – Miškovský, Havlas

Program 46. kola první ligy