VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov bude ve středu bránit své území proti Pirátům z Chomutova

30.09.2014 | David Motloch

Ve středu 1.10. přivítá Havířov na svém ledě dalšího zvučného soupeře. Po Rytířích z Kladna se v Havířově představí i druhý ještě nedávno extraligový celek - Piráti Chomutov. Aktuální forma obou týmů favorizuje před utkáním našeho příštího soupeře. Piráti se po třech vítězstvích v řadě chystají na další "lup" do Havířova. Ubrání AZet proti aktuálně druhému celku soutěže své území? Nechme se překvapit, zápas startuje od 18 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni!

Chomutov má za sebou sedm zápasů, tedy o zápas méně než většina týmů v soutěži. Přesto jsou Piráti na skvělém druhém místě v tabulce a to právě díky přesvědčivým výkonům, které v dosavadních sedmi utkáních předváděli.

Nejlepší střelec Pirátů až na konci třetí desítky v lize

Svěřenci trenéra Břetislava Kopřivy si poradili s týmy jako je Jihlava (4:3sn.) či Třebíč (4:1), porazili i Litoměřice (3:1), Havlíčkův Brod (2:1) a Ústí nad Labem (3:1). Porážky zaznamenali Piráti pouze dvě a obě na venkovních kluzištích, kde trochu překvapivě padli s Mostem (2:3sn.) a Benátkami (2:3).

Autor: Petr Blakala

Ze všech výsledků Chomutova je vidět, že žádné gólové žně si Piráti zatím nedopřáli. Tým pouze ve dvou případech dokázal vstřelit více než 3 branky a v celkovém součtu gólů (20) je v soutěži hned třetí od konce! Není divu, že nejlepší střelec mužstva - Marek Hovorka je se třemi přesnými zásahy až na celkovém 26. místě v lize.

Tyto čísla ale kvalitu našeho příštího soupeře nijak nesnižují, Piráti se mohou opřít o kolektivní výkon a především o schopnost vítězit v dramatických zápasech. Kromě nejlepšího střelce Pirátů plní v týmu další důležitou roli i útočník Antonín Dušek (1+5), kterému s šesti získanými body patří první místo týmové produktivity i status nejlepšího nahrávače.

Do branky se po zranění vrací předpokládaná jednička týmu Miroslav Kopřiva

Přestože v týmu zatím nesrší převratnými čísly, je třeba si na ně dávat velký pozor. Řeč je o hráčích typu Davida Kämpfa, Kanaďana Bryana McGregora či talentovaných mladíků Davida a Ondřeje Kaše. V obraně se nejvíce daří Jiřímu Drtinovi či Martinu Rýglovi, do základní sestavy mužstva se probojoval ještě loňský Azeťák - Jaroslav Koma. Ten si v pěti startech připsal branku a se dvěma plusovými body na ledě patří v týmu mezi lepší obránce.

Autor: Karel Vaculík

V brankovišti Pirátů byla doposud situace poněkud chaotická, jelikož předpokládaná brankářská jednička mužstva Miroslav Kopřiva se zranil. Ve svatyni Chomutova se tak střídala dvojice Jan Strmeň - Miroslav Hanuljak. Výrazně lepší čísla vykazoval bývalý juniorský brankář Havířova Strmeň, nicméně v posledním zápase se do brankoviště vrátil právě Kopřiva a tentýž brankář pravděpodobně odchytá i zápas proti AZetu.

Havířov čeká před domácím publikem hned dvojitá zkouška

Ve středu proti Pirátům a v sobotu proti Motoru. Oba dva zápasy budou jistě velice těžké a v současné situaci, kdy Havířov nutně potřebuje každý bod, se bude jednat o velkou zkoušku týmu. Především ve středu bude AZet platit za outsidera utkání a zisk jakéhokoliv bodu by byl jistě úspěch.

Autor: Karel Vaculík

Dopomoct by mu k němu mohl kromě skvělého publika i nejlepší střelec Havířova Vojtěch Tomi. Ten kromě pěti vstřelených branek vévodí i kanadskému bodování svého týmu a potvrzuje tak již od samotného začátku sezóny, že jeho angažování v Havířově bylo velice dobrou volbou.

Hlavním nedostatkem AZetu je obrana, dokáže ji AZet proti Pirátům zlepšit?

Alfou a omegou celého středečního utkání bude bezesporu obranná činnost mužstva. Havířov v této herní disciplíně zatím zaostává a řadí se mezi celky s nejvíce inkasovanými brankami v soutěži. Pokud chce proti Chomutovu pomýšlet na body, musí především tuto oblast zlepšit.

V čele obrany je bezesporu brankář, jenže právě v brankovišti visí další velký otazník. V posledních utkáních dostával nejvíce prostoru Petr Matoušek, ten však v Ústí nad Labem rychle inkasoval čtyři branky a šel střídat. Dají tak trenéři znova šanci tomuto brankáři? Nebo se do branky vrátí Lukáš Daneček? Bez šance není ani start Miroslava Svobody. Kdo nakonec nastoupí, se dozvíme až těsně před zápasem.

Autor: Karel Vaculík

Klub domluvil další spolupráci s extraligovým Zlínem

Již ve středu a posléze i v sobotu nastoupí za AZet v rámci střídavých startů jeden nejmenovaný obránce a útočník ze Zlína. Druhým směrem putuje havířovský Robert Říčka, který si v pátek připíše extraligovou premiéru v dresu Zlína. Ve středu i sobotu však normálně nastoupí i za AZet.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Matoušek (od 21. Svoboda) – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Lenďák, Repe, Bezuška – Říčka, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Sztefek, Pechanec, Daneček – Klimša, Rimmel, Matějek.

PIRÁTI CHOMUTOV
Kopřiva – Havel, Rýgl, Šulák, Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Koma – Kämpf, Moore, McGregor, Sinisalo, Hovorka, Hřebejk, Dušek, Šagát, Květoň, Růžička, O. Kaše, D. Kaše.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos.

Do přestávkového programu se vrací soutěž o auto na víkend!

Stačí si zakoupit míček a o přestávce vyčkat na auto, které projede celým kluzištěm. Ti, kteří se trefí do otevřeného okénka mohou vyhrát auto na víkend!

FOTO: www.piratichomutov.cz