Havířov čeká další utkání na ledě soupeře - tentokrát proti Třebíči

13.10.2014 | Petr Blakala

Po velmi dramatickém třináctém kole první hokejové ligy, kdy havířovský AZet podlehl těsně Dukle Jihlava v poměru 4:3, čeká hokejisty ze Slezska další utkání. Ve středu se totiž postaví v MANN + HUMMEL ARENĚ soupeřům z Třebíče. Ti minulé utkání proti Ústí nad Labem vyhráli a v tabulce okupují první příčku. Duel mezi těmito mužstvy startuje v 17:30!

Vyrovnané utkání v Jihlavě a pětibrankový příděl Třebíče

V první třetině duelu mezi Duklou a AZetem padly celkem tři branky. Domácí hokejisté museli již od třetí minuty dotahovat, kdy úvodní branku vsítil Loskot. Jihlavští však dokázali změnit vývoj utkání a dvěma góly v rozmezí šesti minut se ujali vedení 2:1. Ve druhém dějství hráči v rudých dresech odskočili na dvoubrankový rozdíl a vypadalo to pro ně velmi nadějně. V úvodu třetí periody však udeřil havířovský tým, poté dvě minuty před koncem vyrovnal na 3:3. Jenže pár vteřin na to určil definitivního vítěze klání jihlavský Kuřítko, čímž obstaral svému mužstvu zisk tří bodů.

„Do utkání jsme vstoupili slušně. Proměnili jsme první přesilovou hru, ale pak jsme se naši nedisciplinovaností dostali do série vyloučení a Dukla třetinu otočila. O druhé přestávce jsme si s kluky v kabině promluvili a v třetí třetině jsme byli i lepším týmem,“ vysvětloval po utkání Tomáš Potěšil. „Chvíli před koncem jsme vyrovnali, ale hned po vhazování jsme nesoustředěností inkasovali. Na tom určitě budeme muset zapracovat,“ odůvodňuje zkrat v závěrečných minutách havířovský asistent trenéra.

Třebíč na svém domácím kluzišti vyzvala hráče z Ústí nad Labem. Již od čtvrté minuty hokejisté Horácké Slavie vedli trefou Wasserbauera. O tři minuty to bylo již o dvě branky, když střelu z mezikruží tečoval za svého brankáře jeden z ústeckých obránců. Hostům se podařilo do konce periody pouze snížit. Zbytek utkání patřil již hokejistům Třebíče, kteří se dostali ve druhé části hry do jedné gólové situace. Ve zbývajících dvaceti minutách si připsali ještě dva zásahy a po závěrečné siréně tak svítilo na časomíře skóre 5:1.

„Neskutečně si vážíme dvou laciných branek, které jsme vstřelili. Druhá třetina sice začala mírnou převahou Ústeckých, ale nám pomohla využitá přesilová hra. Ve třetí periodě jsme potvrdili své vítězství,“ konstatuje krátce po zápase s Ústí nad Labem Radek Novák. „Také bych chtěl vypíchnout výkon brankáře Vejmelky, pro kterého to byl první start a zvládl to velmi slušně i za podpory ostatních hráčů,“ pochvaluje mladého gólmana Třebíče.

Produktivita Horácké Slavie a AZetu

Co se týče kanadského bodování hokejistů Horácké Slavie, tak nejlépe na tom je prozatím Miroslav Holec, jenž si za dvanáct odehraných zápasů připsal 4 branky a 11 asistencí. Záda mu kryje s devítkou na zádech Roman Erat. Ten se trefil třikrát a na svém kontě má také devět asistencí. Třetím nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Lukáš Havel (7+4). Právě tento hráč oblékl v loňské sezoně na pár utkání dres havířovského týmu.

Do posledního klání naskočil Karel Vejmelka, který střežil klec svého týmu po celých šedesát minut. Jeho procentuální úspěšnost činí 96,77%, jelikož obdržel pouhou jednu branku. Se 120 odchytanými minutami se může pyšnit Marek Čiliak (95,31%). V brance AZetu se proti Dukle Jihlava objevil Petr Matoušek. Jeho procentuální úspěšnost se nachází těsně pod číslem devadesát (přesněji 87,67%). O procento více má s 334 odchytanými minutami Lukáš Daneček.

Vojtěch Tomi - tak to je jméno, které se umístilo na předních příčkách kanadského bodování havířovského týmu. Tento hráč odehrál jedenáct utkání, kde nastřádal šest branek a stejný počet asistencí. Za ním se nachází Robert Říčka (2+6) – ten je však momentálně na měsíčním hostování v extraligovém klubu PSG Zlín. Osm kanadských bodů nasbírali také Antonín Pechanec (5+3) a Jakub Šlahař (3+5).

První vzájemné střetnutí v sezoně

Tyto dva celky se proti sobě utkaly již v úvodním kole nové sezony. V tom dokázaly Bílé hvězdy na ledě havířovského AZetu uspět. V prvních dvaceti minutách si vytvořily dvoubrankový náskok, který v následující periodě navýšily. Třetí dějství však bylo úspěšnější pro Havířov – ten se snažil dotáhnout nepříznivé skóre, avšak stačil pouze snížit na konečných 2:4. V rámci 14. kola se proti sobě postaví znovu. Dokážou hokejisté Havířova bodovat na ledě Horácké Slavie, nebo Třebíč uspěje proti AZetu i podruhé v tomto ligovém ročníku?