VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov čeká hokejový víkend, prvním soupeřem bude v sobotu Třebíč

03.11.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Nezvykle dvakrát během dvou víkendových dnů se doma představí svým fanouškům hokejisté AZetu. V sobotu je čeká zápas 21. kola proti Třebíči, v neděli dohrávka 11. kola proti Kladnu. Přijďte povzbudit AZeťáky v dalších náročných prvoligových bitvách.

SK Horácká Slavia Třebíč

Celek z Vysočiny letos nezažívá úplně vydařenou sezonu. Po dosavadních odehraných 20 kolech má družina trenéra Martina Sobotky v tabulce 25 bodů a to stačí na 11. místo, tedy 6 bodů za AZetem a velmi vyrovnaným středem tabulky. Jedním z důvodů je, že po celkem solidním začátku soutěže potkala tým ve druhé polovině října šňůra pěti porážek v šesti duelech. V posledním kole si alespoň trochu spravily bílé hvězdy chuť výhrou 2:0 nad pražskou Slavií.

SK HS Třebíč – HC Slavia Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Nedbal (Tadeáš Král, L. Vágner), 37. R. Zohorna (Kusko, Nedbal). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1126. Střely na branku: 21:28.

SetavaSK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – L. Vágner, Nedbal, Půža, Furch, Čejka, Hort – Erat, Dolníček, Vodný – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Horký – R. Zohorna, Kusko, Kristl – Paták, Tadeáš Král, Gajarský.

Třebíčský asistent trenéra Jaroslav Barvíř byl po zápase spokojen. „Musím dnes kluky pochválit. Všechno co jsme jim řekli, tak splnili. Nějaký výpadek tam na začátku druhé třetiny byl, ale jinak jsme odehráli zápas z dobré obrany a v dobrém pohybu. A když už si soupeř šanci vytvořil, Karel Vejmelka to pochytal. Dnes jsme si ty tři body zasloužili.“

Lídry bodování týmu jsou i letos veteráni Roman Erat (3+13) a David Dolníček (4+8), z obránců je třeba zmínit Karla Nedbala (10 zápasů, 2+4). V brance se střídá hned trojice gólmanů. Nejvíce minut odchytal Pavel Jekel (průměr 2,43 br/z; úspěšnost 91,71%).

AZ Residomo Havířov

AZeťáci se v posledních dvou zápasech, i přes stále rozsáhlou marodku, vrátili na vítěznou vlnu. Po pondělní výhře v derby nad Frýdkem-Místkem 3:1, přišla ve středu na vsetínském Lapači další náročná bitva proti Valachům.

„Věděli jsme, co nás na Vsetíně čeká. Obrnili jsme se, spolu s obranou, trpělivostí a snahou těžit ze zdánlivého tlaku domácích. Ten přišel, ale díky herní kázni, již zmíněné trpělivosti, samozřejmě obrovskému štěstí a výborně chytajícímu Bláhovi odvážíme zaslouženě 3 body,“ hlásil po utkání spokojeně trenér Martin Janeček.

VHK Robe Vsetín - AZ Residomo Havířov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Drtil (Jergl, Holec), 48. Fronk (Rác, Sikora), 57. Jergl. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.656. Střely na branku: 43:18 (13:4, 15:8, 15:6). Zblokované střely: 7:29. Hity: 8:7. Vhazování: 49:33.

Sestava AZ Residomo Havířov: Bláha – Dudek, Krisl, Chroboček, Postnikov, R. Havel, Drtil – Fronk, Rác, Sikora – Holec, Matai, Jergl – Gřeš, Pořízek, Baláž – Macuh, Cihlář, Kanko.

A jak vidí havířovský lodivod Janeček sobotního soupeře: „Třebíč je soupeř, který má hru založenou na aktivní obraně a v tom je na venkovních hřištích velmi nebezpečný. Víme také, že je to pro ně jedna z šancí jak se bodově držet desítky, která jim malinko odskočila. My musíme udělat všechno proti tomu, což nebude jednoduché.“

Do zápasu nenastoupí čerstvě zraněný obránce Jakub Dudek, na druhu stranu už mají trenéři k dispozici, po skončení disciplinárního trestu, útočníka Marka Kaluse.

Zápas s Třebíčí přinese nejen hokejovou podívanou, ale také několik soutěží pro fanoušky o atraktivní ceny – více jsme psali ZDE. Pro ty, kteří nemohou od sobotních 17:30 být přímo v Gascontrol Aréně, je připraven tradiční textový online přenos.