Havířov hostil turnaj 3.tříd

16.01.2015 | David Motloch, Tomáš Vlček

Ve shonu turnajů na přelomu roku se na něj málem zapomnělo, a tak přinášíme informace až nyní. Řeč je o Vánočním turnaji 3. tříd v minihokeji, který se odehrál v Havířovské K&K PNEU Aréně. Turnaj hraný 29.12. přilákal, kromě domácího AZetu i týmy z Přerova, Olomouce, Brna a dokonce i Bratislavy-Ružinova, což z něj učinilo mezinárodní akci. Každý účastník nominoval A a B tým, vítězství si rozdělily týmy Olomouce (na snímku) a Ružinova. Havířov obsadil třetí a čtvrté místo.

Minihokej pro ty nejmenší hokejisty se hraje ve třech hráčích v poli a brankářem, to vše na zmenšeném kluzišti. Upravená je samozřejmě i hrací doba, která je rozdělená na tři třetiny po (tentokrát) 10 minutách hrubého času, přičemž po minutě se povinně střídá.

Právě podle těchto pravidel se odehrál turnaj 3.tříd (konkrétně pro hráče ročníku 2006 a mladší) hraný 29.12.2014 v K&K Pneu Aréně. Konečné umístění jednotlivých celků určily vzájemné zápasy každého s každým ve skupině. Ve skupině A vyhráli zahraniční hosté z Bratislavy-Ružinova, skupinu B opanovala Olomouc. Havířov skončil třetí a čtvrtý.

Přesto si malí havířovští žáčci zaslouží pochvalu za předvedený výkon, stejně tak, jako pořadatelé turnaje a všichni jeho účastníci. Tato vánoční akce se totiž povedla a měla pro malé hokejisty a budoucí naděje velký význam.