VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov se bude chtít vrátit do série doma před bouřícími tribunami

21.02.2015 | Josef Nudera

Play-off 1. hokejové ligy je v plném proudu a běží čtvrtfinálová část. Havířov se vrátil z Třebíče bez vyhraného zápasu, v sérii prohrává 0:2, ale nyní se poprvé představí na domácím ledě. V domácí aréně se AZetu daří a můžete za to i vy! Velká řada příznivců Havířova byla i v Třebíči, ale teď je to tady – domácí zápasy. Jeden tým, jedna mise! Třetí utkání série startuje na ledě Havířova v neděli 22. 2. od 17 hodin.

Havířov je v pozici, kdy potřebuje následující dva zápasy vyhrát

Havířov je v těžké pozici. Z Třebíče se vrátil bez vyhraného zápasu, což přináší sebou i nutnost domácích výher. Podle všeho se nečeká v kádru Havířova nějaká větší změna. Podle dostupných informací za Havířov nenastoupí Michael Foltýn, který bude v sezoně pokračovat za tým třineckých Ocelářů.

Co ale očekává Patrik Rimmel od domácích zápasů? „V každém případě chceme vyhrát. Musíme zopakovat výkon z první půle druhého utkání v Třebíči a vyvarovat se zbytečných faulů, kvůli kterým jsme prohráli dobře rozehrané čtvrteční utkání.“

Dále také pokračuje z pohledu hráčů. „Kluci se těší na skvělou atmosféru a věří, že fanoušci budou naším šestým hráčem a poženou nás za důležitým vítězstvím.“

Dobrou zprávou je jistě i zpráva o Petru Matouškovi. Ten byl propuštěn z nemocnice do domácího ošetření.

Autor: Petr Blakala

Fanoušci se mohou těšit na slavnostní zahájení, kde bude také odzpívaná státní hymna. O přestávce se opět můžete těšit na jednu ze soutěží.

Faktory série

Série mezi Havířovem a Třebíčí má za sebou úvodní dva zápasy a už teď nám odehrané duely ukázaly, čím se bude tato série podle všeho lámat. Pokud pomineme zkušenosti z vyřazovacích bojů, tak nám zbývají tři velká témata.

Přesilové hry / oslabení

Už před sérií bylo jasné, že budou početní výhody klíčovým faktorem. To se také potvrzuje. V obou zápasech je poměř přesilovkových branek hrozivý! Třebíč v tomto aspektu hry vede na góly 9:1. Například ve druhém utkání série střílela Třebíč branky pouze v početní výhodě. AZ Havířov využil dosud jedinou.

Roman Erat

Autor: Petr Blakala

Roman Erat je beze sporu velkou postavou v již tak kvalitní kádru Třebíče. Svou pozici ale ukázal a po dvou zápasech má na svém kontě pět branek a k tomu navíc i jednu asistenci. Útok Havel – Dolníček – Erat, tak bude ještě Havířovu ve zbytku série pořádně zatápět.

Domácí prostředí

Autor: Petr Blakala

Třebíč dokázala využít výhody domácího prostředí v obou zápasech. I Havířov se bude moci v domácí aréně spolehnout na fanoušky, kteří poženou svůj tým kupředu! Do Třebíče odcestovalo ve středu 104 a ve čtvrtek 97 fanoušků z Havířova. Parádní výjezdové číslo, uvidíme, v jakém počtu přijede Třebíč do Slezska. (poznámka redakce: tato čísla byla převzata z oficiálního facebooku fanoušků)

Sestavy z posledního zápasu

AZ Havířov: Daneček – Lenďák,Bezuška, Repe, Valenta, Foltýn, Bahounek, Graca – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Zdráhal, Haas, Tomi

SK Horácka Slavia Třebíč: Horčička – Holík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Bilčík – Havel, Dolníček, Erat – Pekr, Čuřík, Wasserbauer – Petruška, Raška, Řípa – Králík, Čech, Vodný

Ostatní zápasy série

Ústí nad Labem – Chomutov (stav série: 1:1)
Kladno – Jihlava (stav série: 0:2)
Benátky nad Jizerou – České Budějovice (stav série: 1:1)

On-line přenos

Pokud nebudete moci být v K&K PNEU Aréně osobně, můžete opět využít klasický textový on-line přenos.