VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov zajíždí do Kotliny, porazí letos Rebely i napotřetí?

25.11.2014 | David Motloch

Základní část první ligy už se stihla přehoupnout do své druhé poloviny a ve středu bude pokračovat 28. kolem. Havířovští hokejisté v něm zavítají na led Havlíčkova Brodu, aby potvrdili, že výhra v posledním utkání s Třebíčí nebyla pouhým dílem náhody. Všechny okolnosti hrají pro AZ, který má v Rebelech (podle tabulky) nejsnadnějšího možného soupeře, kterého letos už navíc dvakrát porazil. Ale zápasy s outsidery bývají často zrádné, o čemž se letos už samotný Havířov několikrát přesvědčil. To snad ale nebude případ středečního večera. Utkání startuje od 18 hodin!

Přestože získaných 13 bodů v tabulce asi soupeřům moc hrůzy nenahání, vyznačují se Rebelové houževnatou hrou, která hráče nutí hrát až, jak se říká, "na krev". Přesvědčil se o tom letos už dvakrát i samotný Havířov, který sice obě předchozí vzájemná klání s Brodem vyhrál, v obou případech však o své vítězství musel bojovat do posledních vteřin.

Do Kotliny se letos jezdí pro body

Je těžko uvěřitelné, že po polovině odehrané základní části první ligy mají Rebelové na svém kontě již 22 porážek. Vyhrát se na Vysočině povedlo letos pouze pětkrát, z toho hned ve třech případech až po samostatných nájezdech. Poslední čtyři kola ale znamenaly pro Rebely nebývalý sběr bodů, když se svěřencům trenéra Jeřábka povedlo porazit Kadaň (4:3 sn.) a Benátky (2:1 sn.).

Autor: Petr Blakala

V Kotlině se letos zkrátka ukazuje jen velmi slabý odlesk týmu, který v první lize působil loni. Hluboký útlum v Brodě zatím nemá konce a změně k lepšímu rozhodně nepřispívá ani odchod obránce Jana Jaroměřského společně s Ondřejem Švaňhalem. Oba dva odešli k Rytířům z Kladna.

Rebelové ovšem rychle zareagovali a do týmu přivedli jako čerstvou akvizici obránce Petra Štindla. Aby toho nebylo málo, k týmu se nově připojil i talentovaný útočník Patrik Zdráhal, který se zúčastnil mistrovství světa dvacítek ve švédském Malmö a letos už se stihl mihnout i v havířovském dresu.

Nejlepší střelec Rebelů až ve čtvrté desítce

Kdo má v první lize nejhorší útok? Ano, hádáte správně. Nejlepší střelec Rebelů Tomáš Rousek je se sedmi góly až ve čtvrté desítce střelců celé soutěže. Podobně je na tom i nejproduktivnější Rebel - Roman Maliník (6+10). S bodovou produkcí vypomáhá jen o dva body horší Jiří Kuchler (6+8), celkově však útok Havlíčkova Brodu strach nenahání.

Autor: Karel Vaculík

V obranné činnosti jsou Rebelové o něco lepší, nicméně ne o moc. Inkasovat 98 branek je třetí nejhorší počin hned po Mostu (99) a Prostějovu (106). Obranu Rebelů opustil zmiňovaný Švaňhal s Jaroměřským, štafetu tak nově převezme Tomáš Semrád (1+5) či Martin Janáček (0+3).

V brance si už 19 startů odkroužil Jan Dlouhý, jehož čísla jsou na poměry nejhoršího klubu v první lize velice dobrá (90,21%). Velkou porci zápasů odchytal i brankář René Svoboda, kterého si z loňské sezóny jistě pamatují i havířovští fanoušci.

Proti Brodu ve stejné sestavě

Havířov dokázal utnout nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě, když v posledním utkání porazil favorita z Třebíče. Trenér Potěšil vyjádřil po utkání svou spokojenost. "Moje hodnocení zápasu je kladné, vyhráli jsme a přerušili jsme sérii proher. Myslím, že k zápasu přistoupili kluci zodpovědně, prakticky dvě třetiny jsme hráli zodpovědně dozadu. Ve třetí třetině soupeř využil signál v oslabení a svou přesilovku a stáhl náskok. Pak ale doplatil na svou nedisciplinovanost a my jsme si to už pohlídali."

Autor: Karel Vaculík

Vítězná sestava se nemění. To je v hokeji známé pořekadlo, kterým se řídí i havířovští trenéři. Do Havlíčkova Brodu tak tým vycestuje s takřka identickou sestavou, jako v minulém utkání s Třebíčí. V obraně AZ registruje jedinou změnu. Vítkovického Petra Šenkeříka totiž nahradí již zdravý Radim Ostrčil.

V brance dostane i tentokrát příležitost mladý gólman Miroslav Svoboda, který v posledním utkání opět předvedl, že má čich na vítězné zápasy i důležité zákroky. V týmu zůstává i nadále nejproduktivnějším hráčem útočník Antonín Pechanec (8+11). Doufejme, že si on společně se zbytkem týmu v Kotlině připíše i třetí vzájemné vítězství nad Havlíčkovým Brodem!

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Svoboda – Matějíček, Foltýn, Šenkeřík, Lenďák, Repe, Bezuška – Jiránek, Loskot, Fořt – Tomi, Hlinka, Šedivý – Sztefek, Pechanec, Chmielewski – Jakúbek, Haas, Maruna.

HC Rebel Havlíčkův Brod
Dlouhý – Pavlíček, Kurka, Zítka, Sklenička, Semrád, Kolář – Maliník, Kuchler, Rousek – Půlpán, Heřman, Kubalík – Zdráhal, Sedláček, Babka – Chlubna, Milfait, Minárik.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos .