Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Havířov zakončí první čtvrtinu soutěže na ledě Jihlavy

12.10.2014 | Josef Nudera

Není tomu až tak dlouho, co se oba celky střetly ve čtvrtfinále play-off. Nyní se hostující AZ Havířov vrátí do Jihlavy, aby na tamním ledě uzavřel první čtvrtinu letošního ročníku 1. ligy. Rozdíl v tabulce je mezi oběma kluby minimální, můžeme tedy čekat velmi zajímavé utkání. Zápas se hraje v Jihlavě v pondělí 13. října od 17:30 hodin.

Čtvrtfinálové souboje mezi Havířovem a Jihlavou si určitě každý fanoušek a příznivec havířovského hokeje dobře vybavuje. V rámci 13. kola základní části přijede Havířov na horký led Dukly v pozici celku, který se může po tříbodovém vítězství posunout právě nad Duklu.

Pondělní soupeř: DUKLA JIHLAVA

Jihlavský celek bude i letos patřit mezi týmy, které pomýšlejí na postup do baráže a chtějí hrát v tabulce na nejvyšších pozicích. Po 12 kolech se to Jihlavě daří, na první Třebíč ztrácí pouze tři body. Na druhou stranu má Dukla pouze tříbodový náskok na deváté Kladno. Letošní ročník zatím přináší velmi vyrovnanou tabulku a celky jsou rozmístěné do několika bodů.

V posledních zápasech se jihlavským hokejistům poměrně dařilo. V posledním utkání, ale celek Petra Vlka padl na ledě Ústí nad Labem 3:4. Naopak předchozí dva zápasy dokázali vyhrát. Na domácím ledě s Benátkami nad Jizerou s čistým kontem 4:0 a z ledu Mostu si dokonce dokázali přivést velmi vysokou výhru 12:4. Že by to mohlo Havířovským vyjít i na ledě tak silného soupeře jako je Jihlava, dokazuje výsledek, který uhrála Kadaň, ta vyhrála v poměru 3:1.

Týmová produktivita

Dukla Jihlava se může pyšnit třemi 14 bodovými hráči na čele produktivity. Nejvíce branek dokázal nastřílet Marek Melenovský, bylo jich sedm, k tomu navíc přidal i sedm asistencí. Za tímto hráčem se nachází Tomáš Čachotský (5+9) a Michal Důras (3+11), to je pro změnu hráč Jihlavy s nejvyšším počtem asistencí.

Z obránců se nejvíce daří Zdeňku Čápovi (4+6), po pěti kanadských bodech posbírali i Matic Podlipnik (1+4) a Miha Štebich (1+4). Na brankářském postu se v letošní sezoně střídají oba brankáři celkem pravidelně. Lukáš Sáblík inkasoval v pěti zápasech 12 branek a drží úspěšnost zákroků 92,41%. Ondřej Kacetl odchytal sedm utkání a drží úspěšnost 91,98%.

Autor: Petr Blakala

Havířovským se v letošní sezoně nedařilo potvrdit vítězné utkání druhým vítězstvím v řadě, to se změnilo po posledním kole proti Litoměřicím. V posledních čtyřech zápasech se AZet dařilo a v tabulce si připsal velkou porci cenných bodů. Vše započal Havířov výhrou nad velmi silným Chomutovem 2:1, pak se ale po přestřelce nepodařilo zdolat České Budějovice. To v posledních dvou duelech dokázal AZet uhrát šest bodů. Nejprve zvítězil v Prostějově, poté uhrál doma Litoměřice.

Týmová produktivita

Na čele kanadského bodování Havířovských je Vojtěch Tomi, který dokázal nastřílet 6 branek a přidal k nim i 6 asistencí. Na druhém místě je po odchodu Roberta Říčky na měsíční hostování do Zlína Antonín Pechanec (5+3), kterého „stíhá“ Jakub Šlahař (3+5).

Mezi obránci si nejlépe vede Michael Foltýn (1+3) a také Jiří Krisl společně s Jurim Repem, oba (0+3). V brankovišti odchytal poslední dva zápasy Lukáš Daneček, který si drží úspěšnost na čísle 88,73%.

Sestavy týmů v posledním zápase

Dukla Jihlava: Sáblík – Čáp, Štebih, Dobrovolný, Dundáček, Zadražil, Schejbal, Podlipnik – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Anděl – Kuřítko

AZ Havířov: L. Daneček – Valenta, Foltýn, Bahounek, Krisl, Repe, Ostrčil, Graca – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Kucsera, Pechanec, Sztefek – Klimša, Haas, Chmielewski