VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířovský kotouč vyhráli „čtvrťáci“ Frýdku-Místku

30.12.2011 | Tomáš Vlček

Ve středu 28. 12. a ve čtvrtek 29. 12. 2011 se v K&K Pneu aréně uskutečnil druhý ročník Havířovského kotouče, tedy turnaj čtvrtých tříd. Letos se jej zúčastnilo pět týmů (Havířov, Třinec, Frýdek-Místek, Warrior Brno, Topoľčany) složených z dětí ročníku 2001 a 2002. Celkovým vítězem se nakonec stali hráči Frýdku-Místku, AZ Havířov skončil čtvrtý.

Jeden ze dvou hlavních organizátorů a zároveň trenér havířovských čtvrťáků, Stanislav Sztefek, hodnotí turnaj takto: “Po sportovní stránce měl turnaj velmi dobrou úroveň. Mezi týmy nebyly, až na výjimky, moc velké rozdíly a právě vyrovnané a dramatické zápasy jsou nejlepší pro růst malých hokejistů. Některá družstva se trochu srovnávala s velkým kluzištěm, na kterém začala hrát teprve tento měsíc, ale bylo vidět, že i to všichni zvládli.“

Nejlepší výkony předváděli hráči Frýdku-Místku a Warrior Brno. A právě duel těchto dvou neporažených týmů, se hrál jako poslední a byl tak vlastně finálem celého turnaje. Jejich, do poslední vteřiny dramatický souboj, nakonec skončil remízou 7:7 a znamenal, že celkovým vítězem se stali frýdeckomístečtí.

„Bylo to celkem po zásluze. Hráli výborně, vstřelili jednoznačně nejvíce branek a ve svém středu mají několik silných individualit. Ale i Brno předvádělo pěkný hokej. Řekl bych, že byli kombinačně nejlepší a hodně o sobě na velkém kluzišti věděli,“ hodnotí Stanislav Sztefek.

A jak hodnotí trenér vystoupení havířovských hráčů? „Kluci bojovali, v každém zápase se snažili předvést co nejlepší výkon a zejména ve čtvrtek to bylo z naší strany hodně dobré. Řekl bych takové hokejovější. Ráno jsme porazili Topoľčany a pak jen těsně o gól prohráli s pozdějším vítězem turnaje z Frýdku-Místku. Celkově si hoši zaslouží pochvalu“

Dohromady to, spolu s bodem za remízu s Třincem, stačilo na 4. místo, ale v něčem byl tým AZetu přece jen nejlepší. Měl ve svém středu nejlepšího střelce turnaje Honzu Stromka, který zaznamenal ve čtyřech zápasech sedm branek.

Spokojen s turnajem byl i jeho hlavní organizátor a zároveň prezident HC AZ Havířov Jaroslav Mrowiec. „Po organizační stránce proběhlo vše bez problémů a hosté nás za přípravu i průběh pochválili. Já musím na druhou stranu poděkovat všem, kteří turnaj finančně podpořili. Kromě pořádajícího oddílu AZ Havířov, jsou to Statutární město Havířov, Moravskoslezský kraj, Svarservis, OKD, HBZS a.s., Autoservis Bartek a syn s.r.o. a dále primátor Havířova ing. Zdeněk Osmanczyk, PaedDr. Milada Halíková a MUDr. Aleš Menšík“, dodává na závěr Jaroslav Mrowiec.

Výsledky turnaje:
Srředa 28.12.2011
Třinec – Frýdek-Místek 	        3:12
AZ Havířov – Warrior Brno 	3:6
Frýdek-Místek – Topoľčany 	7:4
AZ Havířov – Třinec 	        4:4
Topoľčany - Warrior Brno 	1:6

Čtvrtek 29.12.2011
Topoľčany – AZ Havířov 	        1:5
Warrior Brno – Třinec	        2:2
Frýdek-Místek – AZ Havířov      7:6
Třinec – Topoľčany 	        7:4
Warrior Brno – Frýdek-Místek    7:7

1.Frýdek-Místek 3 1 0  33:20   7
2.Brno		2 2 0  21:13   6
3.Třinec	1 2 1  16:22   4
4.Havířov	1 1 2  18:18   3
5.Topoľčany 	0 0 4  10:25   0

Individuální ocenění:
Nejlepší brankář: 	Patrik Švančara (Třinec)
Nejlepší hráč:	        Jakub Gaťár (Topoľčany)
Nejlepší střelec: 	Jan Stromko (Havířov)
Fotografie z vyhlašování výsledků a předávání ocenění jsou ve FOTOARCHIVU, složka HAVÍŘOVSKÝ KOTOUČ.