VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířovští hokejisté hrají mezinárodně a fair-play

02.09.2017 | Klub

Tři srpnové týdny věnoval hokejový klub HC AZ Havířov aktivitám zaměřeným na fair-play ve sportu, s přenosem do běžného života. A to vše ve spolupráci s hokejovým klubem JKH GKS Jastrzebie a Hokejovým klubem Žilina, o.z. Na projektu spolupracovali také havířovští boccisté (na snímku mladší dorostenci AZetu).

Boccisté s hokejisty A týmu

Celý projekt s názvem Hrej fair play se odehrával v zázemí polského hokejového klubu JKH GKS Jastrzebie, který disponuje dostatkem kvalitních sportovišť. „S hokejovým klubem z Jastrzebie spolupracujeme již několik let, je proto logické, že jsme v rámci projektu Erasmus+ tuto spolupráci dále prohloubili,“ vyjádřil se za havířovskou stranu prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Také starší dorostenci si vyzkoušeli bocii

Nedílnou součástí byly besedy se sportovním psychologem, které se týkaly nejen zásad fair-play, ale také týmové komunikace, principům sportovní motivace a sportovního chování. V praktické části pak hráči nabytou teorii přetavovali ve skutečnost při sportovních zápoleních v házené, fotbale či hokeji. Svou fyzickou zdatnost prokazovali v silovém pětiboji. Do akce byli zapojeni také havířovští boccisté – sportovci s tělesným postižením na vozíku. Ti jednak představili hokejistům pravidla tohoto paralympijského sportu s názvem boccia, připravili pro ně ale také turnaj, ve kterém si hráči vyzkoušeli obtížnost této hry.

Ve třetím týdnu celého projektu se v rámci svého soustředění setkali s boccií i mladší dorostenci

V celém projektu tak došlo nejen k mezinárodní a mezisportovní spolupráci, ale také k propojení zdánlivě odlišných světů sportovců „zdravých“ a sportovců s handicapem, což bylo velkým přínosem pro všechny zúčastněné nejen po stránce sportovní a fair-play.

Projekt byl podpořen z programu Erasmus+