Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hodnocení sezony 2013/14 – 3. a 4. třída

17.04.2014 | Tomáš Vlček

Další z článků hodnotících právě uplynulou sezonu je věnován hráčům ročníků 2004 a 2005 tedy 4. a 3. třídy. Oba nejmladší žákovské azeťácké týmy mají za sebou poněkud rozdílné období, což potvrzubje i jejich hlavní trenér Jan Littner, který je spolu s Tomášem Urbánkem v sezoně vedl.

4. třída

Jan Littner a Tomáš Urbánek

Nelehkou situaci u čtvrťáků na začátku sezony popisuje trenér Jan Littner: „Tým jsme přebrali v situaci, kdy si myslím, že na čtvrtou třídu trochu strádal. Jednak tam chyběla disciplína a jednak srdíčko rvát se o dobrý výsledek. Myslím, že v tomto se nám podařilo kluky hodně posunout. Projevilo se to jednak, i když v této kategorii by se na to nemělo až tak přihlížet, ve výsledcích a jednak i v týmové atmosféře. Zatímco na začátku sezony jsme od mnoha soupeřů dostávali výsledkově pořádný klepec, tak na konci sezony jsme byli schopni je i porážet a například jsme vyhráli turnaj v Rožnově! Základem myslím bylo, naučit kluky být týmem a mít chuť bojovat. Ze začátku tam bylo z naší strany více toho biče než cukru, ale na konci sezony se to tomu týmu vrátilo. A jak my trenéři, tak i kluci a i rodiče jsme mohli být mnohem spokojenější.“

A jak se čtvrťákům podařil prosincový přechod z minihokeje na velké hřiště? Mnohdy je to popisováno jako přelomové. „ Sám jsem z toho byl trochu překvapen, jak se to podařilo. I když se nám střídavě dařilo více i méně. Velké pozitivum pro mě bylo, že na velkém hřišti prosadili i někteří hráči, se kterými se na začátku sezony až tak nepočítalo. Z každého jsme udělali platného člena týmu. Samozřejmě jsme museli tým početně doplnit asi desítkou hráčů z ročníku 2005. Tvořili jsme takový tým srdcařů a bojovníků, kteří výsledky spíš urvali. A v tabulce z toho nakonec bylo umístění v polovině, což je možná více, než jsme čekali.“

„Celkově tedy se sezonou můžeme být spokojeni. Možná mohli být hráči výkonnostně ještě trochu dále, ale vzhledem k tomu, že příští rok dostanou jako trenéra pana Sztefka, tak si myslím, že se o jejich další vývoj vůbec nemusíme bát! Oporou pro trenéra mohou být i rodiče dětí, kteří pro ně dělějí hodně navíc. Například se sami rozhodli zrekonstruovat dětem šatnu!“

Soupiska 4. třídy

Brankáři: Pavel Konieczny, Radek Roik

Hráči: Adam Csabi, Adam Cypra, Filip Frenštátský, Adam Jemelík, Jakub Kalina, Patrik Mikula, Zdeněk Murzyn, Dominik Pořízek, Adam Remeš, Jan Ščerba, Eliška Vaněčková

Za 4. třídu pravidelně nastupovali i „třeťáci“: Jakub Belan, Jan Chmiel, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, René Kubíček, Vojtěch Kubíček, Jan Macko, Radim Mrozek, Ondřej Satinský, Daniel Svozil

3. třída

To naopak u ročníku 2005 čekala trenéry početností i výkonností jiná „parta“. Slovo má opět trenér Jan Littner. „Tady byla situace zcela jiná. Kluky jsme dostali z přípravky od trenéra Mirka Kusého a jeho pomocníků z řad rodičů perfektně připravené. Byli zvyklí na poctivý trénink a přístup v šatně. A navíc jim nechybělo srdíčko a chuť být dobrý a rvát se o výsledek. Výsledkově jsme byli konkurenceschopní i Vítkovicím a Třinec jsme dokonce poráželi. Kromě pravidelných zápasů krajské ligy přípravek jsme se zúčastnili i čtyřdílného 1. ročníku Moravia Hockey Tour, který jsme vyhráli a to bez ztráty bodu! A navíc je to ročník výjimečný i mimo led? To je naprosto bomba. Jednak tam chtějí děti a jednak i rodiče nám dávají prostor pracovat. Moc si přeji, aby to takhle i pokračovalo a myslím, že bychom o tomhle týmu ještě mohli hodně slyšet.“

Ročník 2005 je silný i početně, což je pro trenéry vždy výhoda. „Je to tak a je i výkonnostně velmi dobře strukturovaný. Jsou tam na svou kategorii vyčnívající hráči, ti průměrní i ti slabší. Ale i z nich se mohou vychovat hráči pro ten tým potřební. A ti vyčnívající je mohou vytáhnout nahoru. Důležité je, že si vzájemně pomáhají.“

Nadstandardní jsou v tomto ohledu i vztahy mezi rodiči. Dokladem je i v této kategorii, z jejich prostředků provedená, rekonstrukce šatny. „Tady se rodiče inspirovali u ročníku 2004. Myslím, že je to ohromná věc taková aktivita a spolupráce. Zlepšení zázemí v šatnách má pro děti velký vliv. Jít před tréninkem do upravené šatny, kde mám svoji jmenovku nebo fotku, se určitě mnohem více těší.“

A co čeká ročník 2005 v nejbližším období? „Zase to bude letní příprava, bez níž se dneska hokej hrát nedá. My si s kolegou Urbánkem prohodíme role. On bude u 2005 hlavním trenérem a já s panem Jemelíkem jeho asistenti. Ale kromě trénování nás čekají i společné výlety a další akce, takže to bude dosti pestré.“

Soupiska 3. třídy

Brankář: Sebastian Ress

Hráči:Jiří Arbter, Jakub Belan, Jan Chmiel, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, René Kubíček, Vojtěch Kubíček, Martin Lipový, Jan Macko, Václav Mervart, Denis Mlčák, Radim Mrozek, Ondřej Satinský, Daniel Svozil, Vojtěch Vild, Jan Vlček

Z přípravky za 3. třídu pravidelně nastupovali: brankář Václav Jirásek a hráči Kryštof Grygar, Vojtěch Jurček, Patrik Polach, Adam Ščerba, Aleš Zielinski a Antonín Karas

Nezbývá než malým hokejistům popřát hodně zdaru do jejich další "kariéry" a poděkovat trenérům i rodičům za práci, kterou v jejich prospěch dělají!