Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hodnocení sezony 2013/14 – 7. třída

09.04.2014 | Josef Nudera

V dalším hodnotícím článků zavítáme mezi 7. třídu, která v letošním ročníku odehrála skvělé zápasy a stala se celkovým vítězem ligy starších žáků Moravskoslezského a Olomouckého kraje – to se podařilo Havířovu naposledy před 10 lety. K sezoně přidává své postřehy a hodnocení hlavní trenér Stanislav Sztefek.

Ročník 2001 musel udělat radost celému hokejovému Havířovu. Tito hráči totiž dokázali vyhrát žákovskou ligu a tato sezona bude jistě patřit k těm nejúspěšnějším, co AZ zažil. Naposledy se totiž z takového vítězství mohl radovat před deseti lety. Ligu hodnotí hlavní trenér Stanislav Sztefek:

„Výsledkově to bylo velmi dobré. Mužstvo hrálo velmi dobře se silnými protivníky. V soutěži bylo tak pět kvalitnějších celků, které nás nějak prověřily. Jsou to Vítkovice, Třinec, Opava, Nový Jičín a částečně Černí Vlci. Máme tady šikovné kluky, jejich výhra je nezpochybnitelná.“

Kluci ročníku 2001 skončili v základní skupině na druhém místě, kde ztráceli pouhý bod na vedoucí celek Opavy, se kterou sváděli skvělé bitvy.

„V základní skupině jsme skončili na druhém místě, tabulku vyhrála o bod Opava. Nevím, co se pak stalo, ale ve finálové skupině byli úplně někde jinde. V základní části jsme s nimi hráli výborné utkání u nás doma, a to bylo hokej jako břitva. Výborný zápas, hrálo se nahoru dolů. Myslel jsem si, že nás více prověří i nadále, ale nestalo se tak.“

A jak už to chodí, tak i Havířov dokázal svůj silný ročník ještě posílit. Do týmu sedmičky přišel brankář Šembera z Orlové a Daniel Revay z Opavy. I o těchto posilách nám řekne více Stanislav Sztefek.

„Pomohl nám i příchod hráčů z jiných týmů. Přišel brankář z Orlové Daniel Šembera, který odchytal většinu zápasů. I když se vyhrávalo, tak do pole pak přišel z Opavy ještě Marek Revaj a ten byl ve hře velkou posilou. Byl šikovný, hodil se do kombinace, dělal nám druhou pětku. Za dobu, co trénuji v Havířově, to byla první velká posila v žákovské lize.“

Výborní hráči byli, ale i z Havířova. Navíc tento výborný výsledek osmé třídy dává naději do budoucna směrem k mladšímu dorostu. Jak uvedl trenér S. Sztefek, už příští rok je v osmé třídě čeká příprava na přechod do dorostu.

„I přesto v tomto týmu bylo více šikovných a dobrých hráčů. Já jsem jim to po vítězném zápase na konci sezony ještě říkal. Oznámil jsem jim, že jsou šikovní – mezi ně patří například Grygar, Pavelek, Peterek, Smička, Marek Revaj a Tomeček. Pak ale i další, co se k nim dokázali přidat. Malysz, Kanaloš, Desať, Čipera i David Machaczek. Když to vezmeme v globálu, tak těchto deset až jedenáct hráčů by se mohlo uchytit. V další sezoně jdou totiž do osmé třídy, což je příprava na mladší dorost. Záleží už jen na nich, jak na sobě budou pracovat.“

Své kvality a dominanci ukázal Havířov i na předsezonním turnaji v Jastrzebie, který dokázal vyhrát.

„Před sezonou jsme odehráli turnaj Evropské unie v Jastrzebie, který jsme vyhráli. Z českých celků jsme porazili Porubu a Frýdek – Místek, i to nám ukázalo, že je tento ročník dost silný. Hned na začátku bylo vidět, že když chtěli kluci hrát, tak jak by měli, bylo už po prvních třetinách rozhodnuto i v lize.“

V sezoně 2013/14 byla sestava 7. třídy následující:

Brankáři: Ondřej Biernat, Daniel Šembera, Ondřej Ševčík

Obránci: Roman Čipera, Ondřej Grygar, David Machaczek, Vojtěch Pavelek, Dominik Surčina, Dominik Švec, Tomáš Wykret

Útočníci: Filip Desať, Oliver, Hladil, Josef Kanaloš, Samuel Malysz, Filip Míček, Jonáš Peterek, Marek Revaj, Daniel Revay, Petr Smička, Daniel Tomeček

Statistické okénko:

Nejvyšší výhra:na ledě Uničova 17:1