Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hodnocení sezony 2014/15 – 5. a 6. třída

20.04.2015 | Tomáš Vlček

V dalším díle hodnotících článků se podíváme na kategorii mladších žáků. Tu reprezentují 5. a 6. třída, tedy v letošním roce hráči narození v roce 2004 a 2003.

Hned na úvod je potřeba říct, že na rozdíl od starších žáků nebo kategorie 3. a 4. třída, nemají za sebou azeťáčtí mladší žáci zrovna úspěšnou sezonu. Oba trenéři, tedy Stanislav Sztefek a Michal Janeček, kteří vedli žákovské týmy AZetu, se v těchto ročnících nemohou opřít o tak široké a kvalitní kádry, jak je tomu jinde. A tomu odpovídají i výsledky.

5. třída

Hráči ročníku 2004 hráli letos ligu mladších žáků pro ročníky 2003 a 2004 (tedy 5. a 6. tříd). Tým AZetu patřil (stejně jako Vítkovice, Třinec, Poruba, Opava) k těm, které nastupovaly jen s ročníkem 2004, zatímco ostatní týmy využívaly i ročník 2003. Ve skupině ST, ve které bylo spojeno 18 klubů z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, celkem tedy sehráli azeťáci ve dvoukolovém systému doma-venku 34 utkání a to s bilancí 9 výher, 3 remízy a 22 porážek.

Trenérem páťáků byl Stanislav Sztefek, který na úvod hodnocení sezony říká: „Pátá třída měla řekněme desítku hráčů, kteří byli poctiví a docházeli poctivě na tréninky. Těmto klukům nemohu nic upřít, na trénincích se snažili, chtěli na sobě pracovat. Začátek sezony byl všelijaký. Soupeři na tom byli mnohem lépe bruslařsky i po technické stránce dovedností. Během sezony jsme na to zaměřili tréninky, a jak říkám, těch 10 kluků, kteří na ně pravidelně a poctivě chodili, se výkonnostně zvedli. I když tam ještě nějaké nedostatky jsou. Ty se musí do další sezony rapidně odstranit.“

Jeho slova potvrzují i výsledky zápasů. Zatímco v první polovině soutěže získal tým 7 bodů, tak v té druhé svůj bodové konto přesně zdvojnásobil. Celkem pak s 21 body obsadil AZ v tabulce 15. místo.

„ Mrzelo mě, že i když tréninky byly na velmi dobré úrovni, pak jsme ale nebyli schopni přenést to v takové intenzitě do nedělního utkání. Musel jsem hráče dost často nutit, aby bruslili a bojovali, protože to v sobě nějak nemají. Nicméně v závěru sezony už na hráčích bylo vidět, jak jsme to po celý rok doháněli, že jsme hráli s ročníkovými družstvy vyrovnané zápasy. Byli schopni více odporovat a více si dovolit. Pokud se bude pokračovat v těchto tréninkách a zdokonalování dovedností, a to hlavně bruslení, tak do budoucna by to nemuselo být tak špatné. Ale hovořím pořád jen o nějakých deseti hráčích. Ostatní nedocházeli pravidelně a tomu kolektivu se nemohou vyrovnávat,“ uzavírá své hodnocení týmu 5. třídy v sezoně 2014/15 trenér Stanislav Sztefek.

Kádr 5. třídy tvořili tito hráči:

Brankáři: Pavel Konieczný, Radek Roik
Obránci: Adam Jemelík, Jakub Kalina, Zdeněk Murzyn, Adam Remeš, Eliška Vaněčková
Útočníci: Adam Cypra, Filip Frenštátský, Jakub Gřegoř, Patrik Mikula, Dominik Pořízek, Marcin Szlomski, Jan Ščerba, Olaf Wlodara, Karol Zberek, Lukáš Žák

6. třída

Hráči ročníku 2003 hráli letos ligu mladších žáků 6. tříd a to skupinu E, ve které bylo 8 klubů z Moravskoslezského kraje. Celkem tedy sehráli ve čtyřkolovém systému 2x doma-venku 28 utkání a to bilancí 1 výhra (kontumačně), 2 remízy a 25 porážek.

Trenérem šesťáků byl Michal Janeček, který na úvod hodnocení sezony říká: „ Od začátku sezony bylo na týmu vidět, že má mnoho nedostatků. Ty největší byly hlavně v bruslení a individuálních činnostech. Tréninky jsme tak museli zaměřit hlavně na tyto činnosti a po většinu sezony se jim věnoval. Další velký problém byl hlavně v tom, že kluci ani nebyli ochotni do tréninku a následně do zápasu dávat to, co jsem po nich chtěl a u většiny z nich mi připadalo, že o hokej nejeví moc zájem. Všechno tohle se odrazilo ve výsledcích, kdy jsme po celou soutěžní část nevyhráli ani jedno mistrovské utkání. Hráči pak už nastupovali do utkání jen s tím, že utkání odehrají a výsledek jim moc starostí nedělal.“

Jeho slova potvrzují i výsledky zápasů a konečné umístění. Se ziskem 4 bodů obsadil AZ v tabulce poslední, tedy 8. příčku.

„V důsledku těchto výsledků je pak jasné, že já jako trenér a následně ani rodiče, jsme nebyli spokojeni s průběhem této sezony. Pokud tento ročník bude chtít pokračovat dále v hokeji, budou kluci muset svůj přístup k němu přehodnotit a dávat do všeho o hodně víc! Přeju klukům, aby rychle pochopili, o čem hokej je, a začali se mu věnovat naplno. Díky tomu se mohou posunout dál a stát se lepším mužstvem,“ uzavírá své hodnocení týmu 6. třídy v sezoně 2014/15 trenér Michal Janeček.

Kádr 6. třídy tvořili tito hráči:

Brankáři: Adam Bauer, David Herman
Obránci: Patrik Postuwka, David Seman, David Šimeček, Marek Vychopeň, Petr Witasek
Útočníci: Adam Bazgier, Martin Drapa, Tomáš Horos, Daniel Hronec, Jiří Malicki, Adam Míček, Petr Skyva, Petr Šlapeta, Jan Šrotek
(Do kádru ročníku 2003 patřili také útočníci Gabriel Szturc a Jakub Urbančík a obránce Adam Spurný, ale hráli většinou za 7. třídu)