JUN: Vyrovnanou bitvu s Opavou rozhohodly až nájedy

David Motloch | 05.02.2016

H A V Í Ř O V - Liga juniorů pokračuje rychlým tempem dále a v jejím dalším kole se na domácím ledě Havířov střetl s Opavou. Přestože byl AZ mírným favoritem utkání, průběh celého zápasu nakonec hovořil pro soupeře. AZ sice dvakrát v zápase vedl, ale protože několikrát nastřelil brankovou konstrukci, duel ztratil na nájezdy. Branky Dominika Schmieda, Lukáše Bednáře a Matěje Baláže tak vedly jen k zisku bodu po výsledku 3:4 po samostatných nájezdech. Další utkání sehrají junioři v pátek 19.2. doma proti Vsetínu.

LJ - 28.kolo pá 5.2.18:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
3:4sn
(1:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Schmied (Baláž, R., Polak R.), 48. Baláž (Schmied, Stružík), 50. Bednář (Rzekanowski) – 21. Hlista (Krupa), 40. Dreljuš (Hon), 52. Hon (Blaževič), rozh. náj. Hlista.. Rozhodčí: Trombík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Turšner – Trombik, Heinzl, Bednář – Němec, Stružík, Rzekanowski, Polak E., Šmíd, Dobrzynski, Schmied, Baláž, Polak R.
HC Slezan Opava: Drnda – Kažimír, Hon, Slavík, Rohovský – Hlaváček, Rubý, Krupa, Hlista, Volf, Dreljuš, Cygal, Klement, Blaževič

Vstup do úvodní části měli lepší domácí, kteří si hned z úvodu vytvořili velké množství šancí. V 6. minutě Erich Polak mohl zužitkovat akci 2 na 1, jenže se svou střelou setrval, až se brankář Drnda stihl s ním přesunout. Série šancí pokračovala ,když hned o pár chvil později ohrožoval branku Opavy Baláž, který však nedokázal usměrnit kotouč do poloprázdné branky.

Následně měl dvě velké šance hostující Krupa, ale ani na jeden pokus nepochodil. V 18. minutě už se  však skóre zápasu měnilo. Dominik Schmied, který potrestal nevyužitý brejk soupeře a v přímém souboji s brankářem Drndou uspěl střelou nad jeho beton.

Vstup do úvodní části druhé třetiny patřil hostím z Opavy. Již ve 21. minutě se prosazoval Jan Hlista, který se jako jediný nejlépe zorientoval před brankou Havířova. Nikdo neměl pořádně kotouč pod kontrolou, ale opavský útočník se jej urychleně zmocnil.

Druhá část spíše patřila opavským. Ti se prostřednictvím Klementa a Hlaváčka dostali do vyložených šancí, ale ani jedna z možností k brance nevyšla. V jednom případě zasáhla lapačka brankáře Turšnera, ve druhém případě zasáhla branková konstrukce Havířova. Ani další dvě šance Slezanu k brance hostí nevedly, ale do z pohledu hostí nevadilo. Ve 40. minutě se totiž prosazoval Dmitrij Dreljuš, který zužitkovával šanci přímo před brankou, když prostřelil brankáře Turšnera mezi lapačkou a jeho tělem.

Po dvou třetinách Havířov musel dotahovat ztrátu, ale ve 48. minutě se podařilo srovnat Matěji Balážovi, který srovnal stav na 2:2. Azet od této chvíle měl více ze hry a zužitkoval to Lukáš Bednář, který využil samostatný únik a na konci padesáté minuty poslal domácí tým do vedení. Domácí po tomto gólu měli více ze hry, jenže Opava dokázala v krátkém čase srovnat zásluhou Jiřího Hona. Nerozhodný stav vydržel až do konce třetí třetiny.

Ihned po skončení závěrečné části následovaly samostatné nájezdy, v těch se domácím vůbec nevedlo a tak se ze dvou bodů mohli radovat hosté, kteří si z Havířova odvezli dva body.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): V první třetině jsme byli o něco lepší, ve druhé nás soupeř přehrával, ale zápas se zlomil ve třetí třetině. Zlepšili jsme svůj výkon, nastřelili několik tyček a to rozhodlo o tom, že zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých zvítězil soupeř.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): V úvodu zápasu jsme na soupeře nestačili a mohli jsme být rádi, že jsme prohrávali pouze o jediný gól. Ve druhé části se situace obrátila, třetí třetina byla hodně vyrovnaná, domácí nastřelili několik tyček, ale zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde jsme zvítězili.