Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Jiří Krisl o postupu do čtvrtfinále: Je to úžasný pocit

24.02.2016 | Petra Pilbauerová, Tomáš Vlček

Obránce AZetu a současně jeho kapitán si během rozhodujícího utkání předkola připsal na svůj účet další branku. Ty padly pouze dvě a i ta následující ku prospěchu Havířova. Jak hodnotí tvrdé a napjaté utkání?

Jirko, co rozhodlo o vaší dnešní výhře?

Myslím, že domácí začali velmi dobře, ale my jsme jejich tlak přečkali a dvěma brankami ve druhé třetině se uklidnili a nakonec i vyhráli. Takže bych řekl využití šancí.

Jak se Vám hrálo dnes? Bylo to lepší oproti dvěma domácím utkáním u vás v Havířově nebo naopak?

Dnes jsem se necítil příliš dobře. První třetinu jsme s klukama měli těžké nohy, naopak domácí měli v první třetině dobrý tlak. Možná na hranici svých možností. Díky tomu, že jsme přežili některé šance, se nám vlila nová krev do žil. Od druhé třetiny už to bylo lepší a celkově už se nám hrálo dobře.

Ve druhé třetině jsi vstřelil důležitou úvodní branku zápasu. Co jí předcházelo?

Domácí hráč vyhazoval a Litoměřice zrovna střídaly. Puk jsem ale chytil já. Jel jsem přes střední pásmo a chtěl přihrát spoluhráči, domácí bek to ale výborně vybruslil. Tak jsem naznačil střelu, ta se trochu protáhla a posunula se gólmanovi mezi nohy.

Jaké byly podle tebe rozhodující faktory série. Co rozhodlo o výhře AZetu?

Podle mě bylo hodně důležité, že jsme vyhráli oba domácí zápasy a do Litoměřic jsme tak mohli jet v klidu. První zápas jsme sice byli zpočátku trochu nervózní, ale od druhé třetiny už jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Druhý zápas jsme myslím vyhráli celkem s přehledem.

Důležité asi bylo i to, že se vám dařily přesilovky.

V prvním utkání jsme využili dvě a to bylo hodně důležité, taky ve druhém byla nějaká využitá, ale dneska už žádná. Chyběl nám Daniel Štumpf, se kterým byli ostatní dobře sehraní.

A co říkáš na bodový příspěvek obránců?

Tak to je jenom dobře, ale v podstatě je jedno, kdo boduje. Důležité je, že jsme vyhráli jako tým.

Jaký je to pocit postoupit do čtvrtfinále?

Je to paráda. Dvakrát po sobě jsme byli šestí a do čtvrtfinále jsme šli přímo. Letos se to nepovedlo, ale stejně je to úžasný pocit. Vyhráli jsme nějaké zápasy předem a to v nejkratším možném čase, takže budeme mít i možnost nějakého toho odpočinku.

Ve čtvrtfinále na vás čeká Jihlava. Jak se Vám konkrétně hraje proti takovému soupeři?

Oproti loňské sezoně jsou trochu oslabení, ale ty výsledky měli ještě lepší a hrají perfektně. Pro nás je to určitě dobrý soupeř, kterého se nebojíme a uděláme vše proto, abychom vyhráli.

Jaký má tým nejbližší program?

Ve středu máme volno, ve čtvrtek je dobrovolný trénink a od pátku už trénujeme normálně naplno. V pondělí po rozbruslení se přesuneme do Jihlavy.

Děkuji za rozhovor a gratuluji k postupu do čtvrtfinále play-off.