Junioři měli velkou porci smůly a z Hradce odjíždějí bez bodu

Josef Nudera | 24.01.2015

Havířovská juniorka zajížděla na led favorizovaného Hradce Králové, který ale dokázala na domácím ledě porazit. A i tentokráte k tomu nechybělo zas tak moc. AZ se po brance Churého dostal do vedení po první třetině. Po druhé části hry byl stav vyrovnaný 2:2, to když přidal další branku Churý. O zisku všech tří bodů pro Hradec Králové rozhodla branka dvě minuty před koncem třetí třetiny po obrovském tlaku domácích! AZ Havířov odjíždí z Hradce bez jediného bodu, i když by si minimálně jeden za bojovnost zasloužil.

LJ - 34.kolo pá 23.1.18:30
Mountfield Hradec Králové - AZ Havířov
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Kopta, 38. Faltýnek (Procházka, Kopta), 59. Kosař (Gančarčík) – 19. Churý (Vyčesaný), 40. Churý (Regoš). Rozhodčí: Homola - Kleprlík, Budínský. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Mountfield Hradec Králové: Veselý – Faltýnek, Kosař, Hercig, Suda, Hronek, Skála,Matějček – Gančarčík, Šeda, Miškář Malinský, Bartoň, Michálek, Procházka, Kopta, Kovářů, Pilař, Dudák, Kratochvíla
AZ Havířov: Kostka – Potočný, Chroboček, Gawlas, Bahounek, Regoš – Churý, Vyčesaný, Křibík, Caruk, Fejko, Šmíd, Heinzl, Sap, Taras

Junioři Hradce Králové začali první periodu velice aktivně. Úvodní tlak ale pro Hradecké branku nepřinesl, a tak se postupně dostával do hry i Havířov. Za zmínku ze strany Hradce stojí situace ze šesté minuty, kdy si pro puk sjel mezi kruhy Šeda, ale hned ho poslal do dobře vyjetého brankáře. Tomu však puk vypadl a k dorážce do prázdné brány zbývaly Miškářovi pouze milimetry.

Hlavním faktorem, proč se Hradečtí nemohli prosadit, byl jednoznačně, v bráně Havířova stojící, Filip Kostka, jenž se vytasil hned s několika povedenými zákroky. Pět minut před koncem periody se do otevřené domácí obrany rozjel Šmíd, doslova pod nohy mu ale skočili dva vracející se obránci a menší únik tak nebyl ani zakončen.

Skóre se ale přece jen do první sirény změnilo, a to když si zničehonic od mantinelu vybruslil hostující Radomír Churý a zakončil za záda Veselého – 1:0.

Druhá třetina byla už na branky o hodně úrodnější. Nejprve se snažili jít do dvoubrankového trháku hosté. Šmíd zavezl puk do útočné třetiny, následně ho přenechal Fejkovi, který ještě našel svého spoluhráče Caruka. Tomu ovšem puk nesedl na čepel ideálně a tudíž ani zakončení nebylo z jeho strany přesné. Ve 35. minutě přišlo první vyloučení zápasu, když na trestnou lavici putoval Hronek. V tu chvíli ale ještě nevěděl, že svému týmu naopak pomůže. Ve vlastním oslabení se totiž Mountfield dostal před bránu Kostky a v krkolomné situaci se Ondřej Kopta dokázal prosadit – 1:1.

Netrvalo dlouho a Hradečtí šli do vedení. V minutě 38. se k puku na modré čáře dostal Jaroslav Faltýnek a nechytatelnou bombou překonal havířovského brankáře – 2:1. Havířov se ale pod Bílou věží prezentoval povedeným a pohledným výkonem, a tak zanedlouho bylo po krásné individuální akci hostujícího Radomíra Churého znovu vyrovnáno. Ten totiž prokličkoval obranou Mountfieldu, a i když proti značné přesile, dokázal v tíživé situaci v pádu zakončit a zužitkovat tak přesilovou hru.

Do poslední periody vstupovala obě mužstva viditelně nabuzena. Hradec měl sice po většinu času puk ve své moci, mnohdy to ale skončilo na brankáři Kostkovi. Stejně tak Havířov. Ten když se dostal do útoku, pokryl zase veškeré puky bez větších problémů Veselý.

Mountfield v závěru zápasu navyšoval svůj tlak do vysokých obrátek, a když už se zdálo, že největší šance Havířov ustál, projel přes modrou čáru minutu a čtyřicet devět vteřin před koncem David Košař, Filip Kostka zřejmě černou pryž ideálně neviděl, a tak zapadla za jeho záda. Tento gól byl nakonec i vítězný a Hradec si připsal v těžkém souboji další výhru, a to pátou v řadě.

Autor reportáže: Ondřej Novotný (Mountfield HK)

Aleš Krátoška (Mountfield HK): V první třetině, kdy jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, dal soupeř ze dvou střel jeden gól, my ze sedmnácti žádný. Do druhé části jsme nastoupili trošku jinak, trochu se to zlepšilo, ale rozhodující gól jsme dali asi až minutu čtyřicet před koncem. Za výhru 3:2 jsme rádi, Havířov hrál velmi dobře. Pro nás jsou to důležité tři body. Měli jsme jen pět obránců, uvidíme, jak to bude vypadat v neděli. Stále laborujeme s našimi zraněními a nemocemi.

Michal Janeček (AZ Havířov): Myslím si, že jsme odehráli velmi slušné utkání. Od začátku jsme si plnili to, co jsme si řekli v kabině. Dobře jsme zahušťovali střední pásmo, kluci parádně bojovali. Bohužel jsme udělali tři drobné chyby, které takový soupeř jako je Hradec ihned trestal. Minutu a půl před koncem utkání jsme dostali gól, byla to trošku smůla, kluci zaspali v útočném pásmu, ztratili jsme tam kotouč a soupeř nám po přečíslení vstřelil rozhodující branku. Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili, kluci dřeli celé utkání.