Junioři nasázeli posledním Boskovicím desítku

Petr Miklas | 06.01.2017

Od začátku utkání bylo vidět, proč jsou Boskovice poslední. Byly všude pozdě, ale i tak držely vyrovnaný stav až do 9. minuty. V první třetině dal AZet třemi brankami základ svého vítězství, které definitivně stvrdil šesti góly ve třetí části zápasu. Povinné tři body Havířov uhrál v pohodě.

LJ - 25.kolo pá 6.1.19:00
AZ Havířov - HC Boskovice
10:1
(3:0, 1:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 9. Trnený (Pacoň), 9. Kalus (Lenomar), 14. Polak (Lenomar, Stružík), 40. Fejko (Schwitalla), 41. Pacoň (Dobrzynski, Trnený), 47. Fejko (Polak), 48. Stružík, 48. Fejko (Vlček, Polak), 54. Dobrzynski (Pacoň, Stružík), 59. Polak (Dudek, Fejko) – 45. Hejduk (Zelinka). Rozhodčí: Krenželok – Mikler, Stonavský. Vyloučení: 5:3, navíc Polak 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 10:1.

AZ Havířov: Jaček – Dudek, Schwitalla, Kalus, Frojda, Trnený, Mušuka, Hladil – Polak, Balaž, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík
HC Boskovice: Nečas – Külzer N., Fabiánek, Pospíšil, Hejduk, Horásek, Hrubeš, Hořava, Šindelář, Zelinka, Res.

Boskovice se držely do začátku 9. minuty, ale pak poprvé kapitulovaly, když jeden z hostujících hráčů tečoval střelu Jakuba Trneného od modré. Na konci té samé minuty přišla druhá branka Azetu, velmi podobná té první. Tentokrát od modré čáry střílel Martin Kalus.

Ve 14. minutě zakončil rychlou kombinaci střelou do prázdné branky Erich Polak, čímž určil skóre první třetiny na 3:0.

Ve druhé třetině dlouho Boskovice hrály s Azetem vyrovnanou partii, ale spíš proto, že domácí hráči nedokázali proměňovat šance. Na druhou stranu ani Boskovice z náznaků svých šancí nic nevytěžily.

Jedinou branku prostřední části dal až v samém závěru třetiny Kryštof Fejko. Jeho gól byl ovšem velmi pěkný, samostatný únik zakončil střelou po ledě k pravé tyči Nečasovy branky. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 4:0.

Ve třetí třetině už ale bylo k vidění hned sedm branek. Už po osmi vteřinách se prosadil Miroslav Pacoň. Ve 45. minutě hosté snížili, když Zelinkovo nahození od modré čáry tečoval Michal Hejduk.

Pak přišly tři góly AZetu v rychlém sledu – nejprve pohotová dorážka Kryštofa Fejka, poté přesná střela Nikolase Stružíka a opět Kryštof Fejko, jenž zakončoval tvrdou ranou kombinaci s Vlčkem a Polakem, čímž zkompletoval hattrick. To bylo na konci 48. minuty.

Ve 54. minutě předvedl krásně zakončený únik Patryk Dobrzynski, jenž po bekhendové kličce poslal puk od břevna do sítě. V 59. minutě pak uzavřel skóre zápasu Erich Polak, jenž pohotově dorazil puk po Dudkově střele. Havířov tak s přehledem zvítězil nad Boskovicemi 10:1.

Michal Janeček (AZ Havířov): K utkání nemám co říct, byli jsme jasně lepší a zaslouženě vyhráli.