Junioři rozstříleli Opavu 6:1

Jozef Valenčík | 30.09.2016

3. kolo východní skupiny Ligy juniorů přivedlo v pátek večer na havířovský led mladíky z Opavy. AZ do zápasu vstoupil lépe a rychle získal vedení, které postupně navýšil až na 3:0. Na začátku 3. třetiny sice hosté snížili, ale havířovští na to reagovali dalšími třemi brankami a svého soupeře porazili zaslouženě a jednoznačně 6:1. Další zápas sehraje AZ v neděli na ledě Warrioru Brno.

LJ - 3.kolo pá 30.9.18:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
6:1
(2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Pořízek (Polak), 16. Dobrzynski (Heinzl), 27. Lenomar (Pořížek, Dudek), 42. Stružík (Pořízek), 42. Schwitalla (Trnený), 48. Dobrzynski – 41. Hliska (Rousek). Rozhodčí: Holáň – Cabák, Hykel. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

AZ Havířov: Šimeček – Heinzl (C), Trombik, Dudek, Hladil, Schwitalla, Kalus, Frojda, Procházka – Vlček, Dobrzynski, Pacoň – Stružík, Pořízek, Polak – Lenomar, Trnený, Čadílek – Baron
HC Slezan Opava: Lamla (42. Fichna) – Cibulka, Klement, Dyba, Černý, Döhner – Šala, Maxner, Nardelli – Konečný, Zaitcev, Balaž – Cygal, Hliska (C), Rousek

Havířov vstoupil do zápasu aktivně a hned v první minutě dostal Opavu pod tlak. Ihned poté se dvakrát dostal do střeleckého zakončení Trnený, ale Lamla byl v obou případech na svém místě. To se již nedá říct o situaci ze 4. minuty zápasu. Radek Pořízek si to namířil přímo k brankáři a zasunul mu kotouč mezi betony, čímž otevřel skóre zápasu.

AZ pokračoval v dobré hře i nadále a měl více ze hry, Opava sice taktéž dokázala ojediněle zahrozit, ale veškeré její pokusy kryl Šimeček. Patryk Dobrzynski potvrdil aktivitu Azetu na počátku šestnácté minuty, kdy rychlý protiútok zakončil přesně a poslal domácí do dvoubrankového náskoku.

Druhá třetina začala volněji, ani jeden tým se nedostával do výraznější šance až se uvolnil po žabičce Pořížka Pavel Lenomar a o pravou tyčku poslal kotouč do sítě. Vedení o tři góly Havířov malinko uklidnilo a trenér Janeček musel v polovině zápasu i zvýšit hlas a pobídnout své svěřence k aktivnější a hlavně přesnější hře.

Ve 32. minutě byla Opava velmi blízko snížení, dělovka Rouska od modré čáry však pouze orazítkovala tyč za Šimečkem. Po této situace se nám hra malinko přiostřila, ale oba celky ji stále držely v hokejových mezích. Do konce třetiny se toho již mnoho neudálo, pouze Pořízek po hezké akci s Polachem trefil tyč.

Na konci druhé třetiny byl vyloučen havířovský Dudek a Opavě se podařilo přesilovku velmi rychle využít, když kombinaci zakončoval sám před Šimečkem Jan Hliska. Havířov však odpověděl okamžitě a účinně. V rozmezí třiceti vteřin se trefili Nikolas Stružík a Marek Schwitalla a opavský brankář Lamla odešel střídat, místo něj se v brankovišti objevil Fichna.

Po divokém úvodu třetí třetiny se hra přece jen malinko uklidnila, Havířov si hlídal výsledek a podařilo se mu skóre ještě navýšit, když se ve 48. minutě prosadil Patryk Dobrzynski. Posledních deset minut již příliš šancí nenabídlo a Azet tak zaslouženě zvítězil 6:1.

Michal Janeček (AZ Havířov): My jsme na Opavu dobře připravili, protože jsme s ní hráli dva přípravné zápasy a jednou jsme vyhráli a jednou prohráli. Opava hraje aktivní hokej, kdy napadají ve dvou a my jsme se na to připravili a zápas jsme zvládli. Nicméně jsme měli šance, abychom dali gólů ještě více. Dnes byla vidět podpora kluků z áčka Dudka s Pořízkem, kdy naši hru právě oni hodně zvednou.

Rostislav Haas (HK Opava): Od začátku jsme dnes tahali za kratší konec, domácí byli jasně lepší a my jsme na nic moc nezmohli. Je pravda, že tady s námi dnes hráli kluci z juniorky Vítkovic a kluci, kteří hrají za muže, ale bohužel docházka našich juniorů je chatrná. I když se snažíme něco natrénovat, tak při docházce jednou, dvakrát za týden je to problém.