Junioři splnili na Warrioru roli favorita

Tomáš Vlček | 25.10.2014

V pátek od 18:15 měli havířovští junioři hrát v Brně s Warriorem zápas východní skupiny ligy juniorů. Nakonec se kvůli dopravním komplikacím začátek o hodinu posunul. Ale ani to, že šli do zápasu bez rozbruslení, nezabránilo havířovským mladíkům v dobrém nástupu do zápasu a pak i vybudování pohodlného pětibrankového náskoku. Až ve třetí třetině se domácí také prosadili brankově, ale to už si AZ zápas s přehledem pohlídal a nakonec vyhrál 7:2. Další utkání čeká na azeťáckou juniorku už v neděli doma od 17:45 proti Porubě.

LJ - 12.kolo pá 24.10.18:15
Warriors Brno - AZ Havířov
2:7
(0:2, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 4. Taras (Šmíd), 19. Křibík (Vyčesaný, Churý), 22. Heinzl, 39. Vyčesaný (Polak E.), 42. Taras (Šmíd, Chroboček), 53. Staš (Taras, Šmíd), 60. Křibík - 45. Křenek (Zechmeister, Svoboda), 58. Fábry. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7.
Warriors Brno: Holub (od 41. Maloch) - Malíř, Mytiška, Sabol, Vágner, Sedlák, Ščerban, Abadžijev, Huml, Nohel, Fábry, Křenek, Marcello, Staněk, Kazlepka, Polzer, Nossek, Kment, Jelínkek, Zechmeister, Svoboda
AZ Havířov: Kostka - Gawlas, Potočný V., Heinzl, Chroboček, Regoš, Potočný J. - Křibík "A", Vyčesaný "C", Churý, Sap, Caruk "A", Polak E., Taras, Staš, Šmíd, Lejčko, Schmied

I přes pozdní příjezd a zahájení zápasu bez rozbruslení to byli havířovští, kdo měl lepší vstup a rychle i otevřeli skóre. Na konci 4. minuty totiž zafungovala spolupráce Jana Šmída s Dominikem Tarasem a po střele druhého jmenovaného to bylo 0:1. Od jedenácté minuty se hrálo 4 na 4, ale i přes několik náznaků šancí se skóre neměnilo. Až v závěru třetiny, konkrétně v 19. minutě se brankově prosadil nejproduktivnější útok AZetu. Akci Michala Vyčesaného a Radomíra Churého přetavil v gól Jan Křibík.

Také na začátku druhé části zápasu se Havířov radoval z gólu. Tentokrát k tomu stačilo jen 62 vteřin, aby se v přesilovce prosadil obránce Adam Heinzl. Jinak hru ve druhé třetině hodně ovlivnilo právě velké množství vyloučení. Dlouho se sice střelci nemohli prosadit, ale ve 39. minutě se právě v početní výhodě trefil přesně Michal Vyčesaný a bylo to 0:4.

Pokud chtěli domácí se zápasem ještě ve třetí třetině něco udělat, tak jim hned ve 42. minutě zkazil plány svým druhým gólem v zápase Dominik Taras, který opět využil spolupráci s Janem Šmídem a navíc i obráncem Davidem Chrobočkem. Za tři minuty se v přesilovce prosadili i domácí. Autorem jejich první branky byl Karel Křenek. V 53. minutě posunul skóre na 6:1 pro AZ Filip Staš. Definitivní výsledkovou podobu získal zápas v posledních třech minutách. Nejprve se podruhé, a to zásluhou Igora Fábryho, prosadili i brněnští, a pak na konečných 7:2 pro AZet zvýšil po samostatné akci Jan Křibík.