Junioři ve skvělém zápase porazili vedoucí Porubu

Josef Nudera | 25.01.2015

13. kolo nadstavbové skupiny B o postup z Ligy juniorů přivedlo na havířovský led vedoucí tým soutěže HC RT Torax Poruba. Havířovští se však lídra soutěže nijak nezalekli a po výborném výkonu, a po pro diváky atraktivní brankové přestřelce, jej porazili 6:4. Další zápas sehraje AZ v pátek na ledě Vsetína.

LJ - 35.kolo ne 25.1.13:30
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
6:4
(2:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Fejko (Dudek), 12. Churý (Křibík, Vyčesaný), 35. Hendrych (Chroboček, Šmíd), 44. Vyčesaný (Churý, Křibík), 51. Fejko (Hendrych, Šmíd), 60. Křibík (Vyčesaný) – 8. Brnčál (Havránek, Kurnik), 26. Smrčka (Holáň, Gálik), 35. Brnčál (Kurnik), 42. Smrčka (Kropka, Gálik). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4.
AZ Havířov: Kostka – Bahounek, Chroboček, Gawlas, Regoš, Dudek, Hendrych, Potočný J. – Křibík "A", Vyčesaný "C", Churý, Fejko, Caruk "A", Šmíd, Sap, Taras, Heinzl, Polak R., Wróbel, Macuh
HC RT TORAX Poruba: Mizera – Síkora, Ščurek, Gálik, Štěpán, Kropka, Ryška "C", Soukal – Gola "A", Kurnik, Rataj, Mládek, Brnčál, Fibrich, Smrčka, Holaň, Havránek
Havířov dokázal do utkání s rivalem z Poruby vstoupit velmi dobře. Už po 54 vteřinách hry se totiž dokázal prosadit. Po vhazování se dostal puk k Dudkovi, který našel před brankou zcela volného Kryštofa Fejka, který měl čas vymyslet, co s pukem a udělal to parádně. Brankáře Mizeru překonal po parádním bekhendovém blafáku – 1:0.

Ve 4. minutě se do první velké šance dostala i Poruba. Antonín Kurnik, ale trefil pouze pravou tyčku Kostkovy branky. V 8. minutě dokázala Poruba utkání srovnat. Po hrubé chybě při rozehrávce se dostal puk ke Kurnikovi, který jej poslal na Havránka, tomu sice střela nevyšla, ale odražený puk přišel přesně na hokejku Denise Brnčála, ten se nemýlil a zakončil – 1:1.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Ve 12. minutě si získal vedení zpět Havířov. Jan Křibík vyslal přihrávku Radomíru Churému, který projel do útočného pásma, prošel mezi dvěma obránci a zakončil střelou bekhendem pod horní tyčku – 2:1.

V závěru první třetiny si velkou porci šancí vytvořila Poruba. V početní výhodě, během 18. minuty, po rychlé kombinaci zakončoval na brankovišti Soukal, ale Kostka puk vytěsnil. Dokonce 30 sekund před koncem periody se do šance prosmýknul Kurnik, ale jeho zakončení vytěsnil Kostka levým betonem. Přes velké šance se odcházelo do kabin za stavu 2:1 pro AZet.

Ve 25. minutě se pokoušel hned několikrát dorážet Sap, ale Mizera puk udržel. Ve 26. minutě se dostal puk z hole Holáně na hokejku Marka Smrčky, který zamířil svou střelu nad beton k levé tyčce – 2:2. Ve 34. minutě jsme viděli velkou porci šancí, celá pasáž vrcholila vyloučením Tomáše Síkory. Havířov o minutu později dokázal přesilovku využít. Chroboček vypálil z prostoru mezi kruhy, puk Mizera vyrazil k Jakubu Hendrychovi, který jej dokázal dorazit – 3:2.

Havířovským ale vedení dlouho nevydrželo. O 12 vteřin později dokázala Poruba potřetí v zápase srovnat. Velmi rychle se po vyhraném vhazování na středu dostal puk k Denisu Brnčálovi, který využil svou šanci dokonale a prostřelil Kostku z pravého kruhu – 3:3.

Ve 37. minutě pokračoval rychlý hokej s šancemi. Churý naservíroval puk Fejkovi před branku, ale Mizera se předvedl v parádním světle a puk dokázal vyrazit. O minutu později měl Havířov k dispozici další velký závar na brankovišti Poruby, ale obešlo se to bez změny stavu.

Hosté započali třetí třetinu ideálně, a to využitou přesilovkou. Po ose Gálik – Kropka se dostal puk k Marku Smrčkovi, který vystřelil po ledě z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce a propálil takto Kostku – 3:4. AZ velmi rychle vyrovnal, ve 44. minutě. Radomír Churý si dobře všimnul volného Michala Vyčesaného na útočné modré čáře a taky mu rychle poslal puk. Vyčesaný se musel otáčet, neměl rychlost, ale krkolomně se dokázal dostat přes obránce, který stihl dojet a vystřelil přesně pod ruku Mizery – 4:4.

V 50. minutě byl ve velké šanci faulován Churý a z následné přesilovky Havířov udeřil. Havířov dobře rotoval v útočném pásmu, až se útočný obrazec posunul natolik, že se ke střele od modré dostal Kryštof Fejko, který propálil tvrdou bombou bezmocného Mizeru, který puk možná ani neviděl – 5:4.

V 56. minutě nejprve zneškodnil velkou šanci hostů dobrou obrannou hrou Bahounek, aby následně měl velkou šanci Vyčesaný na druhé straně. Střelu havířovského útočníka ale dokázal Mizery vyrazit pravým ramenem.

V závěru utkání to ještě hosté zkusili bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Naopak to byl Havířov, který vstřelil potvrzující branku. Michal Vyčesaný zablokoval střelu hostů a vyslal do brejku na prázdnou branku Jana Křibíka, který dokázal ujet všem protihráčům a trefil prázdnou branku – 6:4.

Havířov vybojoval důležité tři body s lídrem tabulky a staví ho to do dobré výchozí pozice pro boj o play-off.

Michal Janeček (AZ Havířov): Myslím si, že jsme i dnes předvedli velmi dobrý výkon. Kluci dřeli, snažili se od začátku. Začali jsme hrát na čtyři pětky, abychom ušetřili síly na závěr zápasu, což se nám také vyplatilo. Kluky je opět třeba pochválit, ubojovali si to a myslím si, že jsme si dnes body zasloužili.

Miroslav Bahník (RT Torax Poruba): Zápas jsme nezačali dobře. První branku nám dal soupeř po hrubé chybě obrany. První třetinu jsme se spíše rozehrávali, spokojený mohu být až s druhou a třetí třetinou. Bohužel pořád jsme dotahovali náskok soupeře, hokej to byl opravdu hodně vyrovnaný. Soupeři vyšly dokonale přesilové hry, ve kterých nás trestali. V závěru jsme už nedokázali ani v powerplay vyrovnat, naopak nastřelili jsme soupeře, který nám ujel a zvýšil na rozdíl dvou branek. Zápas už se pak v poklidu dohrával, musím pogratulovat soupeři k perfektnímu výkonu.